PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Jaka to sieć - sprawdź zanim zadzwonisz!

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/jaka-to-siec-sprawdz-zanim-zadzwonisz-5721.html
QR Code
Jaka to sieć - sprawdź zanim zadzwonisz!

Łukasz Roguski, 22 marca 2009, 18:11
Tagi: Era, MNP, Orange, Play, Plus, przenoszenie numerów

Wiele osób przenosi swoje numery lub dzwoni do znajomych, którzy zachowali swój numer telefony przy zmienianie sieci komórkowej. Aby nie mieć niemiłej niespodzianki na rachunku lepiej sprawdzić do jakiej sieci należy numer. Jak to zrobić?

Jest kilka sposobów - najprościej jest skorzystać ze specjalnej internetowej bazy danych, która jest aktualizowana na bieżąco. Baza funkcjonuje pod adresem: www.sprawdznumer.pl Przy jej pomocy można sprawdzić do jakiej sieci należy dowolny numer komórkowy w Polsce. W przypadku przeniesienia numeru informacja aktualizowana jest dostępna tuż po północy w dniu przeniesienia danego numeru, także nie powinno się zdarzyć, że przekazywane informacje będą nieaktualne.

Sprawdziliśmy następujący scenariusz:

Numer był przenoszony z PTC (Heyah) do P4 (Play) - już po południu w podobnej bazie danych PTC (Era/Heyah) numer był widoczny jako przeniesiony do Play, choć przeniesienie było realizowane w godzinach porannych następnego dnia. Tuż po północy, gdy faktycznie numer został przeniesiony do P4 baza zaktualizowała się i przedstawiała prawidłowe dane.

Funkcjonowanie bazy SprawdzNumer.pl jest bardzo wygodne, bo grupuje wszystkich operatorów i nie ma potrzeby łączenia się z różnymi adresami.

Orange:
Oczywiście zawsze pozostaje nam kontakt z biurem obsługi swojego operatora. Bardzo dobrze funkcjonuje obecnie bezpłatny numer w Orange *555 - informacja jest również aktualizowana na bieżąco i co najważniejsze jest bezpłatna.

Plus
Należy wysłać SMS o treści "plus numer" pod numer 2609, gdzie numer oznacza numer komórkowy, np. 601222333, 48501334455, o którym chcemy uzyskać informację. System wyśle zwrotnego SMS-a o treści: " numer xxxxxxxxx należy do sieci Plus" lub " numer xxxxxxxxx nie należy do sieci Plus".

Telefonicznie pod numerem 605812609

Należy zadzwonić na dedykowany dla tego serwisu numer 605812609, pod którym jest bezpośrednio dostępny automatyczny serwis głosowy. Postępując zgodnie z instrukcją lektora, należy we wskazanym momencie na klawiaturze telefonu wpisać numer komórkowy (9-cyfrowy, bez zera na początku), o którym chcemy uzyskać informację, a następnie wysłuchać komunikatu zwrotnego informującego o tym, że w prowadzony numer należy bądź nie należy do sieci Plus. Numer 605812609 jest dostępny w sieci Plus i z innych sieci komórkowych (bez SamiSwoi) i stacjonarnych. Połączenie z sieci Plus na numer 605812609 jest płatne 0,20 zł/min netto. Z innych sieci połączenie jest płatne według taryfy dzwoniącego, jak za połączenia do Plusa.

Można także:
Zadzwonić pod numer: 22 465 94 63

Zobacz również:
http://www.sprawdz-numer.pl - witryna rozbudowana, działa także interaktywny system informacji głosowej.

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

ksz 22.03.2009 @ 20:46
Po wstępnym sprawdzeniu strony www.sprawdznumer.pl wygląda na to, że korzysta ona z "silnika" Ery - poprawnie podaje przynależność numerów do sieci wirtualnych działających na infrastrukturze PTC, ale niestety nie uwzględnia tych z Polkomtela (Sami Swoi, mBank itd.) i PTK (myAvon, wpMobi).
pbe 22.03.2009 @ 22:57
ksz: Dokładnie mam takie same odczucia co do silnika Ery. Podobnie jak Era nie ma informacji o numerach np. Cyfrowego Polsatu (Brak danych o tym numerze).

Co do Plusa to można też sprawdzić numer przez ich stronę:
http://www.plus.pl/oferta_dla_firm/nasze_uslugi/uslugi_standardowe/sprawdz_czy_numer_nalezy_do_plus/
pbe 22.03.2009 @ 23:07
Bardzo fajnie za to działa numer 224659463 oraz ich stronka http://www.sprawdz-numer.pl (z kreską w adresie). Mają też informacje np. o Wpmobi.
Kolec 22.03.2009 @ 23:18
Ciekawostka. Posiadacze taryf biznes u operatorówW3 nie muszą sprawdzać. Tam są takie same stawki do Play jak do innych opów. Tylko indywidualni MAJĄ DROŻEJ! Pytam się dlaczego jesteśmy DYSKRYMINOWANI?
biotyt 23.03.2009 @ 11:41
Może ktoś wie czy jest strona, na której można sprawdzić hurtowo numery do jakiej sieci należą a nie pojedynczo?
lee99 23.03.2009 @ 13:13
a jaki to problem he? utworz wyszukiwarkę w Operze i wklepuj na pasku numery ;) no problemo biotyto :D
MMK 23.03.2009 @ 14:47
Lee, to i tak po jednej wyszukiwarce dla każdej strony.

A moim zdaniem ewentualne różnice w cenie powinni ponosić właściciele przeniesionych numerów. Tak, jak w roamingu. Dzwonię na polski numer z Ery do Ery, płacę za to. Jeśli rozmówca akurat poleciał co Chin, zapłaci za różnicę on i jakoś to wydaje się wszystkim normalne i uczciwe.

Ja chcę mieć w Erze np. jedną cenę do byłych i obecnych numerów, tj. po staremu szablonem 602, 604, 606 i tak dalej. Jeśli ktoś stwierdził, że chce się przenieść do Play, niech ponosi różnicę kosztów mojej rozmowy.

Jako klient nie powinienem w ogóle sobie tym zaprzątać głowy. Połączenie z numerem pasującym do danego wzorca powinno być jasno określone w cenniku, tak, jak ma to miejsce w przypadku numerów "premium" (audiotele i inne badziewie).
@noved 23.03.2009 @ 23:51
Powtórzę to co napisałem wcześniej na forum:
na blogu Jabczyńskiego znalazłem link do strony numeracja (numeracja.pl). I tam po wpisaniu numeru wyskakuje przynależnośc do sieci.
Kolec 26.03.2009 @ 02:02
Ja też dzwoniłem na numer Plusa,a potem przyszedł wysoki rachunek, bo gość przeniósł się do .... Ery, a początek numertu to 691. Więc nie tylko się można na Playu przejechać. Równa stawka i po krzyku.
jurek09 31.03.2009 @ 03:22
@MMK

Odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie jaki byłby sens przeniesienia numeru??

wyobraź sobie masz numer 10 lat mają go wszyscy twoi znajomi partnerzy biznesowi, klienci albo wydrukowałeś 500 000 ulotek reklamowych z tym numerem telefonu.... i nagle dowiadujesz sie ze inny operator ma super oferte z której chcesz skorzytać bo jest 2 x taniej.

Przy Twojej wizji powstaje dylemat czy sie przenieść ale trzeba będzie zmienić numer na inny ale to sie nie opłaca bo numer jest dla Ciebie bardzo ważny albo zostajesz bo jak przeniesiesz numer do innego operatora to przez to ze płacisz za odebrane połączenie nie ma żadnej różnicy w kosztach...

Więc po co taka usługa?!

A z roamingiem jest tak ze wyjeżdzasz ale wracasz ( chwilowe) bo kto normalny zabiera numer z Polski do Angli mając w planach stały pobyt?

Dlatego odbiorca może decydować zabieram albo nie zabieram tel. za granice, albo to połączenie odbieram a tego nie i wie że za odbiór też płaci.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 7 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

LG L5 II - Nie w??cza... 25.11.2014, 10:47