PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Jedna trzecia europejczyków nie korzysta z komputerów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/jedna-trzecia-europejczykow-nie-korzysta-z-komputerow-6294.html
QR Code
Jedna trzecia europejczyków nie korzysta z komputerów

Łukasz Roguski, 10 sierpnia 2009, 08:03
Tagi: Internet, internet komórkowy, internet mobilny, raport

Z nowego raportu Unii Europejskiej wynika, że jedna trzecia Europejczyków nigdy nie korzystało z internetu, a jedna czwarta nigdy nie używała komputera.

Najmniej aktywni w tym zakresie okazali się bezrobotni oraz ludzie powyżej 65. roku życia. Jedna czwarta z badanych przyznała, że nie korzysta z internetu, ponieważ ich na to nie stać. Z kolei co trzeci ankietowany nie wchodzi do sieci, bo nie ma takiej potrzeby.

W raporcie można też wyczytać, że 56 proc. Europejczyków w ciągu ostatniego roku aktywnie korzystało z internetu. Oznacza to wzrost o 33 proc. w stosunku do roku 2004. Ponad 80 proc. internautów dysponuje szybkim łączem internetowym.

Codziennie z internetu korzysta 48 proc. badanych, przy czym w grupie poniżej 24 lat wskaźnik ten rośnie do 70 proc.

Źródło: Digital Trends

reklama

Ostatnie opinie internautów

Snipper 10.08.2009 @ 09:50
Nie każdy musi mieć internet. Jeśli ma komórkę to wystarczy.
Astro 10.08.2009 @ 16:15
Zgadzam sie ze Snipperem jak nie odczuwaja takiej potrzeby to po co maja korzystac
Ktoś 11.08.2009 @ 14:26
Gdyby wydali PES2009 na mojego HTC HD to pewnie już wywaliłbym dawno kompa
Darked 11.08.2009 @ 20:38
Gdyby, gdyby... strasznie dużo osób korzysta z neta w celach zarobkowych ;) popatrzcie ile zrobiło się "allegrów". Masowa sprzedaż, komunikacja itd. Snipper a pomyśl, że kiedyś nie było komórek -wszystko idzie do przodu..tylko trzeba to jakoś umieć z rozumem wykorzystać:P
wąglik 13.08.2009 @ 11:56
kiedyś też nie było internetu :) on nie jest od zawsze :) a tak serio przy dzisiejszych cenach dostępu do netu to trudno go nie mieć... Ja sam mam freedom na łączu TP (niestety nic innego nie mogę mieć :() i na razie mi odpowiada.
Snipper 13.08.2009 @ 16:37
Nadal w Europie są ludzie zacofani... Stwierdzam tylko fakt, a obrażać tych ludzi nie zamierzam.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 6 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16