PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Jest finansowanie dla telewizji mobilnej, wkrótce oficjalna decyzja UKE

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/jest-finansowanie-dla-telewizji-mobilnej-wkrotce-oficjalna-decyzja-uke-5989.html
QR Code
Jest finansowanie dla telewizji mobilnej, wkrótce oficjalna decyzja UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej porozumiał się z KRRiT w sprawie wydania decyzji o rezerwacji częstotliwości na potrzeby mobilnej telewizji komórkowej. Kilka miesięcy temu częstotliwości te wygrała spółka Info-Tv-Fm z Zamościa, ale powstał spór o zapisy w rezerwacji między KRRiT i UKE, który opóźniał wydanie oficjalnej decyzji. Oznacza to, że po wakacjach rozpocznie się regularna emisja kanałów telewizyjnych dostępnych na telefonach komórkowych.

KRRiT chciała aby w decyzji o rezerwacji częstotliwości znalazły się informacje o konkretnych kanałach telewizyjnych nadawanych w ramach pakietu. UKE natomiast postulowało aby zamiast konkretnych nazw znalazły się tylko informacje o tematyce poszczególnych stacji. Ostatecznie w rezerwacji znajdą się nazwy kanałów, a gdy zawartość multipleksu będzie modyfikowana każdorazowo wydawana będzie zmodyfikowana rezerwacja.

Inną pozytywną, że właściciele Info-Tv-Fm (NFI Magna Polonia i Evotec) podwyższyli kapitał zakładowy spółki niemal o 23 mln zł (ponad 22,82 mln).

Nie jest tajemnicą, że pozyskany kapitał przeznaczony będzie na najważniejszy obecnie projekt, który realizowany jest przez zarządzaną przeze mnie spółkę, czyli uruchomienie mobilnej telewizji na terenie Polski. W ramach niniejszego podniesienia kapitału zapewniamy sobie finansowanie pierwszej fazy projektu tj. uruchomienie usług i pokrycie nimi Warszawy" - powiedział prezes Info-TV-FM Zbigniew Gumuliński.
Obecnie najwięcej uwagi poświęcamy pozyskaniu ofert i podpisaniu umów z dostawcami zawartości, sfinalizowaniu umów z dostawcami rozwiązań technicznych oraz realizacją procesów inwestycyjnych w wybranych lokalizacjach pod montaż urządzeń nadawczo-odbiorczych - dodaje Gumuliński

Źródło: UKE, KRRiT, ISB

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości