PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks dostarcza sprzęt dla Brytyjskich Sił Zbrojnych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-dostarcza-sprzet-dla-brytyjskich-sil-zbrojnych-594.html
QR Code
Juniper Networks dostarcza sprzęt dla Brytyjskich Sił Zbrojnych

Piotr Baranowski, 12 marca 2007, 21:20
Tagi: brak

Firma Juniper Networks ogłosiła, że została wybrana przez BT Plc na dostawcę routerów i rozwiązań bezpieczeństwa dla potrzeb projektu Stacjonarnych Usług Telekomunikacyjnych Brytyjskich Sił Zbrojnych (DFTS).

DFTS zostanie zrealizowany przez BT we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej (MoD) i Agencją Usług Telekomunikacyjnych Obrony Narodowej (DCSA). Łącząc ponad 240 000 użytkowników w ponad 1 500 lokalizacjach w całej Wielkiej Brytanii i za granicą, projekt DFTS skonsolidował wszystkie istniejące sieci obrony narodowej w celu zapewnienia zunifikowanych usług transmisji głosu, danych, sieci LAN i WAN dla Brytyjskiej Marynarki Wojennej, Brytyjskiej Armii, Brytyjskich Sił Powietrznych oraz Centrum MoD. Nowa sieć już funkcjonuje a pierwsze usługi zostały uruchomione we wrześniu 2006 roku.

Aby zapewnić, że rozwiązanie firmy BT będzie w dalszym ciągu spełniać wymogi MoD w zakresie elastyczności, bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej sieci, firma przeprowadziła weryfikację swoich dostawców dla potrzeb projektu w ramach niedawnych negocjacji dotyczących przedłużenia kontraktu. Firma BT wybrała Juniper Networks na następcę obecnego dostawcy routerów i rozwiązań bezpieczeństwa, gdy okazało się, że tylko Juniper Networks było w stanie spełnić najsurowsze wymagania w zakresie niezawodności, kompatybilności, odporności i wydajności określone przez MoD.

"Docelowe parametry pracy i niezawodność dla potrzeb zmienionego kontraktu były bardzo wysokie, lecz mając na względzie podstawową rolę obrony narodowej, nie ma tu miejsca na żaden kompromis, dlatego zdecydowaliśmy się współpracować z Juniper Networks," powiedział Tony Reeve, Dyrektor Programu DFTS z ramienia BT Global Services. "Juniper Networks udowodniło, że jest w stanie dostarczyć solidne, bezpieczne i niezawodne sieci dla jednej z największych i najważniejszych organizacji na świecie a po wdrożeniu projektu udowodniło, że jest w stanie zapewnić te same korzyści dla MoD."

MoD przesunęła cały ruch do nowej sieci opartej na routerach Juniper, w tym również na wielousługowych platformach routerowych serii M i routerach usługowych serii J. Firma BT opracowała również zintegrowany system bezpieczeństwa obejmujący zaporę ogniową oraz zabezpieczenia IPSec VPN o wysokiej wydajności NetScreen-5000 w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa sieci.

Źródło: Juniper Networks

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości