PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks i Nokia Siemens Networks rozszerzają współpracę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-i-nokia-siemens-networks-rozszerzaja-wspolprace-5519.html
QR Code
Juniper Networks i Nokia Siemens Networks rozszerzają współpracę

Piotr Baranowski, 16 lutego 2009, 13:26
Tagi: Juniper Networks, Nokia Siemens Networks

Juniper Networks oraz Nokia Siemens Networks ogłosiły dziś rozszerzenie swej współpracy partnerskiej o plany zrealizowania w pełni interoperacyjnego rozwiązania klasy Carrier Ethernet, które ma zapewnić niezawodne systemy dostępowe i agregację ruchu wszystkim operatorom na całym świecie. Współpraca ma zaowocować praktyczną realizacją wizji ujednoliconej sieci Ethernet klasy operatorskiej umożliwiającej świadczenie wszystkich usług przez jedną jedyną sieć.

Rozwiązanie Carrier Ethernet ma według planów być kompletnym zbiorem elementów obejmującym ethernetowe rutery usługowe serii MX firmy Juniper Networks, przełączniki Carrier Ethernet serii A firmy Nokia Siemens Networks oraz jej system zarządzania siecią ASPEN "obsługiwany jednym kliknięciem". Obecnie przewiduje się sprzedaż nowego rozwiązania Carrier Ethernet przez każdą ze stron lub przez wybranych reselerów. W zamierzeniu system powinien być dostępny w drugiej połowie 2009 roku, zależnie od zatwierdzenia jego zgodności z odpowiednimi przepisami.

John Mazur, główny ds. analityk komutacji i rutingu w Ovum powiedział:

Sieci klasy Carrier Ethernet zaczynają być stosowane coraz powszechniej, szczególnie w zbiorczej transmisji ruchu sieci ruchomych i w zastosowaniach dostępowych dla przedsiębiorstw. Zarządzanie sieciami i ich elementami pochodzącymi od różnych producentów w dalszym ciągu stanowi dla operatorów spory problem. Możliwość całościowego zintegrowanego zarządzania sieciami Carrier Ethernet i IP jest nie tylko wysoce pożądana, ale wręcz warunkuje rozwój sieci następnej generacji.


Kim Perdikou, wiceprezes i dyrektor generalny grupy produktów infrastrukturalnych w Juniper Networks powiedział:
To rozwiązanie rozszerza i pogłębia zakres naszej współpracy z Nokia Siemens Networks. Przewaga Junipera w agregacji ruchu metropolitalnego Carrier Ethernet ruterami serii MX w połączeniu z doskonałością Nokia Siemens Networks w dziedzinie miejskich systemów dostępowych i zarządzania sieciami doskonale się uzupełniają i pozwolą naszym klientom zwiększyć rentowność sieci dzięki możliwości wprowadzania do nich nowych usług generujących przychody i ograniczeniu kosztów przesyłowych.


ernd Schumacher, dyrektor działu rozwiązań dla łączności szerokopasmowej powiedział:
Uzupełniające się rozwiązania Carrier Ethernet firm Juniper i Nokia Siemens Networks mają za zadanie umożliwienie dostawcom usług innowację w zakresie usług szerokopasmowych przy jednoczesnym zwiększeniu rentowności inwestycji. Klienci poszukują zrównoważonej oferty zapewniającej im portfel rozwiązań otwartych, znormalizowanych i skalowalnych. Te potrzeby najlepiej zaspokoimy wspólnie.

Jednym z głównych składników kosztów bieżących ponoszonych przez operatorów jest administracyjne utrzymanie sieci. System zarządzania siecią ASPEN firmy Nokia Siemens Networks ma niezrównane funkcje upraszczające zarządzanie siecią, eliminujące konieczność indywidualnego konfigurowania poszczególnych węzłów i pracochłonną inżynierię ruchu. Połączenia od A do Z tworzy się po prostu klikając ich zakończenia. Gdy wziąć pod uwagę, że operatorzy miesięcznie muszą przeprowadzać tysiące ręcznych rekonfiguracji, oszczędność zaczyna być wyraźnie widoczna.

Firmy Juniper i Nokia Siemens Networks współpracują już od dawna, teraz także w zakresie agregacji ruchu IP oraz rozwiązań szkieletowych i brzegowych – ich rozwiązania zostały wdrożone w ponad 200 sieciach dostawców usług na całym świecie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości