PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks poprawia bezpieczeństwo sieci komputerowej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-poprawia-bezpieczenstwo-sieci-komputerowej-2466.html
QR Code
Juniper Networks poprawia bezpieczeństwo sieci komputerowej

Michał Gruszka, 5 listopada 2007, 15:20
Tagi: Internet, Juniper Networks, WLAN

Dzięki opracowanemu przez Juniper rozwiązaniu Intrusion Detection and Prevention, Uniwersytet w Kioto poprawia bezpieczeństwo komunikacji i pracy ponad 20.000 użytkowników dziennie

Firma Juniper Networks Inc. podała, że Uniwersytet w Kioto zmniejszył ryzyko narażenia się na znane i dotychczas nie odkryte zagrożenia bezpieczeństwa, wdrażając opracowane przez nią rozwiązanie Intrusion Detection and Prevention (IDP). Dzięki temu, niewielkim kosztem uczelnia zyskała możliwość stawienia czoła coraz większemu natężeniu ruchu w swojej sieci, jednocześnie zachowując odpowiedni poziom bezpieczeństwa i jakości. Opracowane przez Juniper rozwiązanie IDP pomaga ponad 20.000 naukowców, studentów i pracowników uczelni w sposób bezpieczny i wydajny korzystać z sieci uniwersyteckiej, wykonując czynności dnia codziennego.

Dr Hiroki Takakura, Associate Professor, Academic Center for Computing and Media Studies (ACCMS) na Uniwersytecie w Kioto. powiedział:

Sieć Uniwersytetu w Kioto połączona jest z różnymi sieciami akademickimi oraz z infrastrukturą SINET3, która wymaga od urządzeń zabezpieczających przepustowości na poziomie gigabitów. Dzięki opracowanemu przez firmę Juniper modelowi IDP 1100F możemy nie tylko osiągnąć ten poziom jakości i obsługiwać ponad milion sesji dziennie, ale również otrzymujemy niezbędne dane diagnostyczne i informacje o logowaniu przed i po atakach, a zatem widzimy naszą sieć w sposób dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Firma Juniper spełnia wymogi Uniwersytetu w Kioto względem bezpieczeństwa i jakości sieci już od ponad trzech lat. Wcześniej wdrożyliśmy opracowaną przez nią platformę IDP, by zrekompensować braki sprzętu typu Intrusion Prevention, który zakupiliśmy od innej firmy. W przeciągu ostatnich lat powiększające się grono studentów oraz coraz bardziej zaawansowane aplikacje sieciowe powodowały, iż nasz system musiał być bezustannie uaktualniany. Decyzja o nie przerywaniu współpracy z firmą Juniper była dla nas prosta, ponieważ dzięki temu zyskaliśmy możliwość wdrożenia rozwiązania o większej pojemności.


Opracowana przez firmę Juniper seria produktów IDP zapewnia ochronę przeciwko robakom, koniom trojańskim, programom szpiegującym, wirusom typu keylogger czy innym szkodliwym programom już od pierwszego dnia, pomagając w zapobieganiu ich atakom oraz penetracji sieci czy rozprzestrzenienia w całej organizacji. Urządzenia IDP identyfikują ataki na sieć oraz aplikacje i zapobiegają im zanim wyrządzą one szkody, minimalizując czas i koszty związane z wrogim wtargnięciem. Poza ochroną sieci przed atakami, produkty IDP dostarczają również informacji na temat szkodliwych serwerów jak również typów oraz wersji aplikacji i systemów operacyjnych, które mogły zostać nieświadomie dodane do sieci. Mając również do dyspozycji precyzyjne narzędzia kontroli, administratorzy mogą nie tylko nadzorować dostęp do konkretnych aplikacji, lecz również zagwarantować, że najważniejsze z nich otrzymają odpowiednią jakość obsługi.


Masanori Osuga, Vice President w firmie Juniper Networks w Japonii. powiedział:
Sieć komputerowa ma bardzo duże znaczenie w czynnościach dnia codziennego podejmowanych przez współczesne placówki naukowe i edukacyjne. Jako ośrodki naukowe, uniwersytety coraz bardziej polegają na bezpiecznej infrastrukturze komunikacyjnej, ponieważ zapewnia ona możliwość współpracy na szeroką skalę. Zarówno studenci jak i wykładowcy wymagają szybkiego, niezawodnego i bezpiecznego dostępu do aplikacji i serwisów dostępnych w tej samej sieci, ponieważ muszą podejmować dużą ilość czynności związanych z nauką czy administracją. Opracowana przez firmę Juniper infrastruktura wraz z platformami IDP zapewnia kompleksową ochronę bez uszczerbku dla jakości oraz kontrolę całościowych kosztów techniki informacyjnej.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości