PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks rozszerza portfel zaawansowancych rozwiązań dla sieci ruchomych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-rozszerza-portfel-zaawansowancych-rozwiazan-dla-sieci-ruchomych-3878.html
QR Code
Juniper Networks rozszerza portfel zaawansowancych rozwiązań dla sieci ruchomych

Michał Gruszka, 7 kwietnia 2008, 15:57
Tagi: Juniper Networks

Nowe rozwiązanie łączy transmisyjnych w sieciach ruchomych - Mobile Backhaul Solution - debiut BX 7000 przyśpieszającego wdrażanie usług szerokopasmowych oraz podnoszącego elastyczność, skalowalność i sprawność operacyjną

Firma Juniper Networks Inc. poinformowała, że rozszerza portfel oferowanych przez siebie rozwiązań dla sieci ruchomych dodając do niego zestaw nowych zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych do obsługi łączy punkt-punkt sieci ruchomych (backhaul links). Ponieważ nowe Mobile Backhaul Solution współpracuje z członami radiowymi różnych generacji i rozwiązaniami transportowymi z wieloma protokołami, pozwala operatorom na dostosowanie skali ich sieci łączy punkt-punkt do potrzeb związanych z wdrażaniem nowatorskich usług, przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów operacyjnych.

Ze względu na rozwój szerokopasmowych usług teleinformatycznych wymagających modernizacji sieci łączy punkt-punkt w systemach łączności ruchomej, ich operatorzy współcześnie mają coraz większe problemy z obecnie już eksploatowanymi infrastrukturami, które są drogie, nieelastyczne, mało sprawne i o ograniczone przestrzennie. Juniper Networks wychodzi tym problemom naprzeciw wprowadzając nową bramkę wielodostępową BX 7000 Multi-Access Gateway do zastosowań w stacjach bazowych oraz karty serii M styków fizycznych z emulacją łączy (M-series Circuit Emulation Physical Interface Cards - PIC) do zastosowań punktach agregacji ruchu. Dzięki nowym usprawnieniom systemu JUNOScope framework, rozwiązanie to zapewnia możliwości kompleksowego zarządzania siecią oraz możliwość nowych uruchomień bez interwencji fizycznej.

Zgodnie ze sprawozdaniem firmy Infonetics Research zatytułowanym Prognozy i wielkość światowego rynku urządzeń typu backhaul w sieciach łączności ruchomej, opublikowanym we wrześniu 2007 roku, operatorzy sieci ruchomych inwestują w pakietowe sieci punkt-punkt żeby zmniejszyć koszt transmisji w ujęciu na jeden bit, a także zapewnić możliwość obchodzenia natłoków w łączach punkt-punkt, celem umożliwienia szybkiego rozwoju usług ruchomej transmisji danych. W związku z tym, według danych Infonetics, operatorzy i firmy zapewniające łącza punkt-punkt ich sieciom ruchomym inwestują w urządzenia do ich obsługi, co w 2007 roku zaowocowało wydatkami 4,5 miliardów UDS, a przewiduje się, że do roku 2010 wartość tego rynku wzrośnie do 8,2 miliarda USD, a najszybciej będzie się rozwijał w kategorii urządzeń pakietowych IP/MPLS/Ethernet.

Od 2006 roku w sieciach łączności ruchomej na całym świecie ruch teleinformatyczny przyrasta w tempie wykładniczym, a to w dalszym ciągu będzie zmuszało operatorów do modernizowania sieci dostępowych tak, by obsługiwały aplikacje wymagające coraz mniejszych opóźnień i większej przepustowości” – stwierdził Dr. Hossein Moiin, redaktor naczelny białej księgi Stowarzyszenia NGMN na temat technologii następnej generacji i lider grupy roboczej Ecosystem. „Ale w miarę jak sieci radiokomunikacyjne stają się coraz lepsze, a za tym wzrasta popyt, coraz częściej ograniczeniem będzie się stawała sieć transmisji punkt-punkt. Cieszymy się z tego, że liderzy rynku, tacy jak Juniper Networks, odgrywają kluczową rolę w opracowywaniu rozwiązań transmisji punkt-punkt w sieciach ruchomych – uniwersalnych, skalowalnych i sprawnych, a także zapewniających ochronę inwestycji przy gładkim przechodzeniu na sieci łączności ruchomej nowej generacji, całkowicie działające w IP.

Systemy Mobile Backhaul Solution w architekturach sprzyjających nowym usługom

BX 7000 Multi-Access Gateway to nowy system transmisyjny specjalnie opracowany pod kątem rynku sieci łączności ruchomej, wzbogacający czołową w branży ofertę Juniper Networks w zakresie przekazywania ruchu do stacji bazowych zarówno w protokołach IP/MPLS, jak i łączami TDM i ATM w układzie mieszanym. W wielu obecnie działających sieciach transmisyjnych punkt-punkt wykorzystuje się kombinacje różnych starszych rozwiązań transportowych, takich jak TDM czy ATM, co zwiększa skomplikowanie sieci i utrudnia ich rozbudowę. BX 700 wychodzi tym problemom naprzeciw poprzez niezawodne przesyłanie szerokiej gamy usług prostymi i ekonomicznymi połączeniami IP/MPLS z wykorzystaniem pseudożył MPLS.

BX 7000 będzie wyposażona w unikatowy moduł rozszerzenia synchronizacji, zapewniający wiele możliwości synchronizacji zależności czasowych i chroniący inwestycje dokonane w sieć dzięki możliwości wymieniania przez klienta modułów zegarowych w miarę rozwoju technik sieciowych i potrzeb. Ponadto, BX 7000 ma gniazdo rozszerzenia zapewniające maksymalną elastyczność w realizacji łączy dosyłowych w sieciach punkt-punkt. Stosując Juniper BX 7000, operatorzy sieci ruchomych będą mogli zachować dotychczasowe inwestycje w stacje bazowe sieci komórkowych 2G i 3G, jednocześnie wykorzystując możliwości stwarzane przez systemy transportu IP/MPLS. Usługi będzie na nie można przenosić stopniowo, na przykład na początek tylko te najszybciej rozwijające się z punktu widzenia ilości przesyłanych danych. To unikatowe rozwiązanie łączy transmisyjnych punkt-punkt zmienia paradygmat radiowych sieci dostępowych ze złożonych i kosztownych sieci dotychczasowych, na ekonomiczne konwergentne sieci IP/MPLS, które mogą ułatwić zwiększanie skali i przyśpieszanie innowacji w zakresie modelu usług i wyróżnianie się spośród konkurencji.

Juniper wprowadza także nowe karty PIC emulacji łączy do ruterów serii M. Operatorzy sieci łączności ruchomej mogą teraz stosować sprawdzone rutery serii M z nowymi kartami PIC emulacji łączy jako wysoce skalowalne i sprawne bramki w punktach agregacji ruchu, które w połączeniu z BX 7000 umożliwią im stworzenie kompletnej sieci łączy punkt-punkt w pełni korzystającej z zalet – ekonomiczności i prostoty – konwergentnych sieci IP/MPLS.

Ray Mota, główny analityk Synergy Research Group. powiedział:

Naszym zdaniem, przy zastosowaniu nowego Mobile Backhaul Solution firmy Juniper wraz z jego zaawansowanymi narzędziami do zarządzania, rozszerzającymi zalety protokołu IP/MPLS do poziomu stacji bazowych, operatorzy ruchomi mogą zmniejszyć swoje roczne wydatki na eksploatację o nawet 84 procent, dzięki przejściu z klasycznych łączy dzierżawionych na ethernetowe łącza punkt-punkt.

Aby pomóc operatorom w zmniejszaniu kosztów operacyjnych, Juniper Networks dostarcza także suitę funkcji programowych upraszczających wdrażanie, uruchamianie i zarządzanie łączami punkt-punkt sieci ruchomych. BX 7000 ma możliwości wdrażania „bezdotykowego”, co pozwala na automatyczną konfigurację systemu w chwili instalacji fizycznej. Ponadto, zarówno bramką wielodostępową BX 7000 Multi-Access Gateway jak i bramką agregacyjną M-series Aggregation Site Gateway można zarządzać przez system zarządzania siecią JUNOScope framework. JUNOScope ulepszono tak, że obsługuje teraz uruchamianie, monitoring i diagnostykę, zdalne aktualizacje oprogramowania, zarządzanie konfiguracjami oraz paszportyzację we wszystkich aspektach rozwiązania łączy punkt-punkt firmy Juniper dla sieci łączności ruchomej.

Poprzez swój program J-Partner Solutions Alliance, Juniper umożliwia też klientom współpracę z partnerami-dostawcami OSS, którzy mogą wprowadzać wartość dodaną w zakresie eksploatacji sieci łączy punkt-punkt w sieciach ruchomych, na przykład zarządzanie uszkodzeniami i wydajnością.

Wdrożenie oprogramowania IBM Tivoli Netcool/OMNIbus w rozwiązaniu Juniper Mobile Backhaul Solution umożliwi bardziej wyczerpujące zgromadzenie, korelowanie i konsolidację zdarzeń” – powiedział - John Krachenfels, dyrektor programu rozwiązań do obsługi zdarzeń i zarządzania siecią w Tivoli Software, IBM. „Stosowanie automatycznej diagnostyki problemów, powiadamiania i rozwiązywania usterek pomaga zespołom utrzymaniowym operatorów ruchomych zwiększać wydajność pracy, zmniejszać koszty operacyjne i pozwala firmom na sprawniejsze i bardziej konkurencyjne działanie.

Nasze nowe Mobile Backhaul Solution zbudowane w oparciu o sprawdzoną technologię IP/MPLS pomaga naszym klientom w zmianie ekonomiki łączy punkt-punkt w sieciach ruchomych, celem osiągania większej sprawności operacyjnej i realizacji celów biznesowych” powiedział Kim Perdikou, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Infrastructure Products Group w Juniper Networks. „Przy jedenastu z dwunastu największych światowych operatorach sieci komórkowych, którzy wdrożyli rozwiązania infrastrukturalne firmy Juniper dla wysokowydajnych sieci, nasi klienci mają możliwość rozszerzania skali i przyśpieszanie innowacji w zakresie modelu usług oraz szybszego przekuwania w zyski swoich inwestycji w sieć.

BX 7000 i M-series Circuit Emulation PIC powinny być powszechnie dostępne w czwartym kwartale 2008 roku.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości