PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks rozszerza swą ofertę z zakresu rutingu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-rozszerza-swa-oferte-z-zakresu-rutingu-2207.html
QR Code
Juniper Networks rozszerza swą ofertę z zakresu rutingu

Michał Gruszka, 9 października 2007, 13:07
Tagi: Internet, Juniper Networks

Juniper Networks rozszerza swą ofertę z zakresu wysokowydajnego rutingu, zabezpieczeń i zarządzania siecią, zapewniając możliwość bezpiecznej łączności między oddziałami przedsiębiorstw

Juniper Networks, Inc. , z dniem dzisiejszym rozszerzył swą ofertę w zakresie infrastruktury sieciowej o rutery usługowe serii J - J2320 i J2350, platformy zabezpieczeń bezpiecznych bramek usługowych Secure Services Gateway 320M (SSG 320M) oraz SSG 350M i dwa nowe urządzenia do zarządzania siecią - Juniper NetScreen-Security Manager (NSM) Central Manager oraz Juniper NSMXpress. Wprowadzenie tych nowych produktów podkreśla ciągłe zaangażowanie Juniper Networks w projektowanie, rozwijanie i dostarczanie najlepszych w branży rozwiązań technicznych do przyłączania do firm ich oddziałów terenowych. Nowe urządzenia serii J, SSG i NSM umożliwią przedsiębiorstwom szybsze wdrażanie bezpiecznego dostępu do ich aplikacji za pośrednictwem sieci firmowych przy jednoczesnym zwiększaniu korzyści gospodarczych z wdrażanych rozwiązań informatycznych.

Dążąc do podnoszenia wydajności pracy swoich pracowników poprzez zapewnianie im szybkiego, niezawodnego i bezpiecznego dostępu do aplikacji firmowych z oddziałów terenowych, firmy muszą jednocześnie przewidywać wzrost wymagań i zagrożeń z tym związanych. Aby odnieść sukces, przedsiębiorstwo musi jednocześnie zapewnić lepsze narzędzia pracy coraz większej liczbie pracowników oddziałów, sprawnie sprzęgnąć różnorodne już posiadane sieci, zabezpieczać się z góry przed zagrożeniami i wdrażać nowe aplikacje merytoryczne. Nowe rutery usługowe serii J wraz z platformami zabezpieczającymi SSG umożliwią firmom spełnienie tych wymagań i ograniczenie zagrożeń poprzez jednoczesne zapewnienie bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności usług. Dodając jeszcze NSMXpress i NSM Central Manager, przedsiębiorstwo znacznie łatwiej, sprawniej i skuteczniej będzie mogło stosować na masową skalę globalne polityki bezpieczeństwa systemów.

Andrew Braunberg, dyrektor ds. badań w dziedzinie bezpieczeństwa przedsiębiorstw i oprogramowania w firmie Current Analysis. powiedział:

Przedsiębiorstwa otwierające coraz więcej oddziałów, w których wrasta zapotrzebowania na swobodę wyboru i uniwersalność, zmagają się z zapewnieniem ich pracownikom wysoce wydajnych, bezpiecznych i niezawodnych sieci. Aby móc skutecznie chronić sieci, administratorzy muszą widzieć pojawiające się zagrożenia bezpieczeństwa i dysponować uproszczonym sposobem wprowadzania polityk bezpieczeństwa globalnych w całej sieci, ich egzekwowania i obserwowania stopnia ich przestrzegania – a robią to z użyciem urządzenia do scentralizowanego zarządzania siecią.


Pete Revel, główny architekt sieci i zabezpieczeń oraz starszy kierownik projektów i technologii w firmie Intermatic, Inc. powiedział:
W naszej działalności musimy zapewniać zintegrowane, najlepsze z możliwych zabezpieczenia, łączność z sieciami WAN, a także wiele usług sieciowych i biznesowych, przez co naszym pracownikom, klientom i strategicznym partnerom gospodarczym zapewniamy poczucie bezpieczeństwa. Dzięki nowej ofercie Juniper Networks przeznaczonej dla oddziałów, możemy wdrażać nowe aplikacje maksymalizujące wydajność pracy przy jednocześnie niezawodnym i bezpiecznym dostępie.


Hitesh Sheth, wiceprezes ds. technologii warstwy usług w Juniper Networks powiedział:
W miarę jak w oddziałach wzrasta liczba i złożoność aplikacji krytycznych dla działania przedsiębiorstwa, rosną też wymagania stawiane wydajności i bezpieczeństwu sieci, w oparciu o które te aplikacje pracują” powiedział. Juniper opracowuje najlepsze z możliwych rozwiązania sieciowe z wbudowanymi zabezpieczeniami nie pociągającymi za sobą tradycyjnych spadków wydajności, co umożliwia szybkie i ekonomiczne dostosowywanie infrastruktury sieci do zmieniających się realiów gospodarczych.

Rozszerzona oferta infrastruktury sieciowej
Nowe rutery usługowe serii J - J2320 i J2350 – wzbogacają dotychczasową rodzinę J o przewidywalną wysoką wydajność i szereg uniwersalnych interfejsów zapewniających możliwość bezpiecznego i niezawodnego łączenia siecią biur regionalnych, agencji i oddziałów. Pracujące pod modułowym jednolitym oprogramowaniem JUNOS rutery serii J zapewniają modułowość i integrację usług na poziomie oddziałów poprzez najlepszy możliwy i bezpieczny ruting, opcjonalnie z wbudowaną telefonią IP.

Wykorzystujące Juniper Networks ScreenOS, SSG 320M i SSG 350M zbudowane na tej samej platformie sprzętowej, co rutery J2320 i J2350, to specjalizowane platformy zabezpieczające uzupełniające aktualną rodzinę produktów SSG o możliwość zapewnienia bezpiecznej łączności przez sieci LAN/WAN dla małych oddziałów przedsiębiorstw, liczących od 25 do 100 użytkowników. Oprócz realizacji funkcji grodzi ogniowej z analizą stanów i VPN, platformy zabezpieczające SSG zabezpieczają przed robakami, spywarem, trojanami i malwarem w ruchu przychodzącym dzięki zastosowaniu rozbudowanego opcjonalnego zestawu funkcji zabezpieczeń Unified Threat Management obejmującego zabezpieczenie przed włamaniami, ochronę antywirusową, blokadę spamu i filtrację Web. Dzięki realizacji na tym samym sprzęcie, nowe platformy serii J i SSG umożliwiają przedsiębiorstwom łatwe przejście z jednego systemu operacyjnego na drugi, zależnie od aktualnych wymagań.

SSG 320M i J2320 zawierają trzy modułowe gniazda PIM, cztery wbudowane porty Ethernet 10/100/1000, kartę szyfrującą (standard w SSG 320M i opcja w J2320), opcjonalną telefonię IP (tylko w serii J), i zapewniają przepustowość ruchu ponad 400 Mb/s przez gródź ogniową i 175 Mb/s przez VPN. SSG 350M i J2350 są wyposażone w pięć modułowych gniazd PIM i zapewniają przepustowość ruchu ponad 500 Mb/s przez gródź ogniową i 225 Mb/s przez VPN.

Zaawansowane możliwości i zarządzanie siecią
Nowi członkowie rodzin produktów serii J i SSG rozszerzają ich możliwości o dodatkowe moduły interfejsów WAN oraz możliwości podłączania Ethernetu pozwalające w oddziałach tworzyć lokalne grupy robocze w sieci LAN w ramach dogodnego pojedynczego rozwiązania uniwersalnego. Rozwiązania Metro-Ethernet są również dostępne w nowych produktach serii J i SSG, dzięki czemu zapewniają one szybszą i bezpieczniejszą łączność niż możliwa z użyciem klasycznych łączy T1 i E1.

NSMXpress, łatwa do uruchomienia wersja NSM w postaci urządzenia, umożliwia administratorom sieci i zabezpieczeń zapanowanie nad skomplikowaną administracją urządzeń zabezpieczających, zapewniając im pojedynczy zintegrowany interfejs zarządzania w urządzeniu klasy „plug and play”. NSMXpress pozwala administratorom sterować wszystkimi właściwościami oferowanych przez Juniper Networks grodzi ogniowych/VPN oraz urządzeń wykrywających i uniemożliwiających włamania, w tym konfigurowaniem urządzeń, ustawieniami sieciowymi i polityką bezpieczeństwa. Urządzenie NSM Central Manager zapewnia hierarchiczną strukturę rozprowadzania w całej sieci polityk bezpieczeństwa.

Dostępność
Nowe rutery usługowe Juniper Networks serii J - J2320 i J2350, bramki zabezpieczające SSG 320M i SSG 350M, oraz urządzenia NSM Central Manager i NSMXpress powinny być dostępne od końca trzeciego kwartału 2007 roku.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości