PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks ustala nowy poziom odniesienia swoim urządzeniem systemowym do wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDP) do sieci 10 Gb/s

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-ustala-nowy-poziom-odniesienia-swoim-urzadzeniem-systemowym-do-wykrywania-i-zapobiegania-wlamaniom-idp-do-sieci-10-gb-s-3942.html
QR Code
Juniper Networks ustala nowy poziom odniesienia swoim urządzeniem systemowym do wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDP) do sieci 10 Gb/s

Michał Gruszka, 15 kwietnia 2008, 12:33
Tagi: Juniper Networks

Firma Juniper Networks Inc. przedstawiła nową rodzinę urządzeń do wykrywania ataków na sieci i zapobiegania im (ang. Intrusion Detection and Prevention - IDP), cechujących się najwyższymi spotykanymi w praktyce przepustowościami, wydajnością i gęstością portów.

Nowe urządzenia IDP firmy Juniper Networks umożliwiają firmom tworzenie reagujących i zaufanych środowisk poprzez zapewnienie kompleksowej ochrony na obrzeżach sieci i w jej szkielecie, pomagając w prawidłowym rozpoznawaniu i chronieniu ruchu przechodzącego przez sieci i zarządzaniu nim.

Dynamicznie działające przedsiębiorstwa potrzebują do realizacji swoich celów gospodarczych bezpiecznego dostępu do aplikacji i usług krytycznych dla działalności, ale nie mogą ryzykować utraty własności intelektualnej ani innego rodzaju przerw w działaniu. Nowatorskie firmy koncentrują się na ochronie swych sieci przed zagrożeniami na poziomie sieciowym i aplikacyjnym, jednakże muszą to realizować bez ograniczania wydajności sieci. Zapewniając praktyczną przepustowość 10 Gb/s, do 80 modułów wejścia/wyjścia 80 Gbit oraz pełny zestaw funkcjonalności systemów zapobiegania włamaniom (ang. Intrusion Prevention Systems - IPS) urządzenie IDP 8200 firmy Juniper Networks zapewnia najwyższą w branży praktyczną kombinację przepustowości, wydajności i gęstości upakowania portów. IDP 8200 idealnie nadaje się do zapewnienia dynamicznie działającym przedsiębiorstwom kompleksowej ochrony w skali całej sieci, umożliwiającej tłumienie w zarodku ataków z poziomu sieci i aplikacji bez pogarszania wydajności.

Charles Kolodgy, dyrektor badań Security Products w IDC powiedział:

Ataki sieciowe są coraz liczniejsze i bardziej wyrafinowane. Są szybko kierowane na coraz większą liczbę słabych punktów aplikacji i systemów operacyjnych. Aby stawić im czoła, firmy szukają wysokowydajnych rozwiązań ochronnych do obrony swych sieci. Aby zminimalizować koszt i wysiłek konieczny do utrzymania bezpiecznych sieci, firmom potrzebne są łatwe w utrzymaniu rozwiązania chroniące przed włamaniami, zdolne obsłużyć coraz większy ruch, szybko wykrywające wyrafinowane ataki i niwelujące ataki na poziomie aplikacji, zanim jeszcze wyrządzą one szkody.


Craig Hulbert, starszy inżynier sieciowy, Information Services, HCR ManorCare. powiedział:
Utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszej sieci łączącej 60 000 lekarzy i pielęgniarek w ponad 500 ośrodkach jest warunkiem koniecznym zapewniania przez nas całodobowego, szybkiego, niezawodnego i bezpiecznego dostępu do krytycznych aplikacji i usług. Urządzenia IDP firmy Juniper zapewniają nam rozległą ochronę, zoptymalizowaną wydajność aplikacji oraz ich widoczność i kontrolowalność, niezbędne nam przy minimalizacji kosztów utrzymania sieci o wysokiej wydajności.


Kompleksowa ochrona i zoptymalizowana wydajność działania aplikacji
Urządzenia IDP firmy Juniper Networks zapewniają kompleksową i prostą w obsłudze ochronę „przelotową” sieci umożliwiającą gaszenie w zarodku ataków z poziomu sieci i aplikacji zanim zdążą one poczynić szkody w sieci. Wykorzystując znane w branży mechanizmy wykrywania stanów i ochrony, urządzenia IDP firmy Juniper Networks zapewniają ochronę przed atakami „dnia zero” i uniemożliwiają robakom, koniom trojańskim, spyware, keylogerom i innym złośliwym programom dostanie się do sieci lub rozprzestrzenianie się w niej z już zainfekowanych komputerów użytkowników.

Juniper IDP 8200: 10 Gb/s praktycznej przepustowości
IDP 8200 firmy Juniper Networks zapewnia czołową na rynku praktyczną przepustowość 10 Gb/s i doskonale się nadaje do zastosowań w dużych przedsiębiorstwach lub u usługodawców. Wysoka przepustowość IDP 8200 umożliwia stosowanie urządzeń IPS nie tylko na obrzeżach sieci, ale także w ich szkieletach, gdzie chronią ruch wewnątrzsieciowy. Swoboda zapewniana przez modułowość układów wejścia/wyjścia, wbudowaną funkcję obejścia i wyraźne oddzielenie płaszczyzny sterującej i kierującej ruchem, czynią IDP 8200 idealnym rozwiązaniem dla sieci wymagających najwyższych poziomów przepustowości i niezawodności.

Juniper IDP 75, 250 i 800: nowy poziom odniesienia współczynnika cena/parametry
Urządzenia IDP 75, 250 i 800 firmy Juniper Networks oferują najlepsze w swej klasie możliwości IPS szerokiej gamie klientów, od najmniejszych do największych przedsiębiorstw oraz najbardziej wymagających operatorów. Urządzenia IDP wyposażono we wbudowane mechanizmy obejściowe, co zapewnia utrzymanie drożności sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów zapewnienia zewnętrznych rozwiązań obejściowych. Nowe urządzenia IDP zapewniają przez cały czas możliwość skoordynowanego zwalczania zagrożeń z użyciem mechanizmów Juniper Unified Access Control i Secure Access SSL VPN. Korzystając z szerokiej gamy mechanizmów IPS przy czołowym na rynku współczynniku cena/parametry, firmy mogą uniknąć tradycyjnych kompromisów związanych z wdrażaniem ekonomicznych produktów IPS.

Intuicyjne zarządzanie
Produktami IDP firmy Juniper Networks zarządza Juniper Networks NetScreen-Security Manager (NSM), centralny system zarządzania oparty na regułach, zapewniający granularną kontrolę nad zachowaniem się systemu. Przy możliwości zarządzania wszystkimi zabezpieczeniami FW/VPN/IDP firmy Juniper, NSM zapewnia wyczerpującą rejestrację, indywidualizowaną sprawozdawczość i możliwości zarządzania w skali całej sieci z pojedynczego interfejsu użytkownika. Ponadto, urządzenia IDP zapewniają także możliwość podłączenia się do nich bezpośrednio, dzięki czemu użytkownicy mogą się w nich logować wprost i oglądać na sprawozdania w czasie rzeczywistym.


Michael Frendo, starszy wiceprezes, High-End Security Systems, Juniper Networks powiedział:
Dynamicznie działające przedsiębiorstwa w coraz większym zakresie domagają się rozwiązań bezpiecznych, niezawodnych i łatwych w zarządzaniu, które zapewniają w czasie rzeczywistym wydajne możliwości wykrywania i ograniczania narażeń na współczesne skomplikowane zagrożenia o charakterze informatycznym. IDP firmy Juniper Networks cechujący się czołową a branży wydajnością, nie tylko pomaga w ochronie sieci przed atakami, ale także daje firmom widoczność i kontrolę niezbędne do zabezpieczenia zasobów krytycznych dla ich działalności, bez kompromisów w zakresie wydajności działania aplikacji.

Firma Juniper Networks jako pierwszy dostawca oferuje klientom codzienne aktualizacje sygnatur IDP, niezbędne do utrzymania skutecznej wiedzy o zagrożeniach i możliwości reagowania na ataki. Opracowywaniem stale aktualnych zabezpieczeń przed znanymi i pojawiającymi się narażeniami i atakami zajmuje się specjalistyczny zespół badawczy pracowników laboratorium bezpieczeństwa sieciowego Juniper Networks (Security Research Lab), które dzięki temu, że jego placówki znajdują się na całym świecie, pracuje nieprzerwanie przez całą dobę. Specjaliści od spraw ochrony sieci, badania mechanizmów obronnych i odpierających próby przenikania w głąb sieci wykorzystują swą wiedzę do analizowania protokołów, wyszukiwania luk w zabezpieczeniach i opracowywania sygnatur, dzięki czemu ich klienci mogą w swoich sieciach utrzymywać kompleksowe zabezpieczenia na poziomie sieci i aplikacji.

Dostępność
Urządzenia Juniper IDP 75, 250, 800 i 8200 są dostępne już teraz. Cena katalogowa IDP 75 zaczyna się od 8 000 USD, IDP 250 - od 19 000 USD, IDP 800 - od 49 000 USD, a IDP 8200 - od 70 000 USD.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości