PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks wprowadza pierwszą w branży wysokowydajną platformę wymiarowania "control plane"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-wprowadza-pierwsza-w-branzy-wysokowydajna-platforme-wymiarowania-control-plane-3572.html
QR Code
Juniper Networks wprowadza pierwszą w branży wysokowydajną platformę wymiarowania "control plane"

Michał Gruszka, 3 marca 2008, 13:07 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 3 marca 2008 o 13:08)
Tagi: Internet, Juniper Networks

Juniper Networks, ponownie zmienił uwarunkowania ekonomiczne sieci wprowadzając na rynek JCS 1200, pierwszą w branży wysokowydajną Control Plane Scaling Platform. JCS 1200 wprowadza możliwość niezależnej rozbudowy zasobów warstwy sterującej i warstwy przekazywania ruchu, co umożliwia maksymalizację rozwoju usług, oszczędności operacyjnych i sterowania.

Specjalnie zaprojektowana specjalizowana platforma control plane pozwala usługodawcom na przyśpieszenie masowych wdrożeń usług o wysokiej wartości dodanej przy zmniejszeniu nakładów inwestycyjnych i na eksploatację, jednocześnie zapewniając klientom doskonały poziom obsługi.

Ponieważ usługodawcy chcą realizować wiele usług jednocześnie w konwergentnej infrastrukturze IP, każda usługa musi „walczyć” o ustaloną pojemność control plane w infrastrukturze kierującej (rutingowej), na której działa. JCS 1200 firmy Juniper Networks rozwiązuje ten problem zapewniając autonomiczną dedykowaną platformę zasobom sterującym (na której pracuje wiele silników kierujących – „routing engines”), co umożliwia zdecydowane zwiększenie jej skali, sterowalności i wydajności. Skala i uniwersalność JCS 1200 pozwala na osiąganie większych zarobków z sieci dzięki temu, że umożliwia wprowadzanie nowatorskich skalowalnych usług wysokiej jakości, co zapewnia ich usługodawcom przewagę konkurencyjną.

„Współczesne sieci naukowe i akademickie muszą zapewniać zarówno produkcyjne usługi IP użytkownikom, jak i wydzielone obszary eksperymentalne do prowadzenia badań nad siecią” – powiedział Robert Vietzke, dyrektor wykonawczy do spraw usług sieciowych firmy Internet2. „Cieszy nas pojawianie się na rynku nowatorskich urządzeń klasy control plane, takich jak JCS 1200 firmy Juniper, które mogą umożliwić taką elastyczność sieci, a jednocześnie zapewnić skalowalność niezbędną do zaspokojenia popytu na dodatkową przepustowość”.

Wprowadzanie kolejnej ewolucji skali
Firma Juniper została pionierem rozdzielenia control plane i przekazującej ruch, gdy w 1996 roku wprowadziła ruter szkieletowy M40, w którym funkcje sterowania ruchem i jego przekazywania rozdzielono na różne procesory znajdujące się fizycznie w jednej obudowie rutera, bez interwencji oprogramowania. Owo niespotykane wcześniej podejście pomogło w ustanowieniu pojęcia „niezawodności i dostępności klasy operatorskiej” infrastruktur IP i stało się nowym standardem architektury rutingu w branży sieciowej.

Od tamtych czasów nastąpiło ogromne zwiększenie wielkości płaszczyzn przekazywania ruchu i sterowania nim w ruterach, wymuszane koniecznością nadążania za wzrostem natężenia ruchu w sieci i popytu na niego ze strony usługodawców – jednakże poszczególne rutery są budowane z określoną ilością zasobów w control plane, co nie pozostawia wielkiego pola manewru usługodawcom chcącym zwiększyć przepustowość control plane, jednocześnie nie tracąc przepustowości płaszczyzny przekazywania ruchu. Dzięki JCS 1200 zmienia się cała filozofia – control plane można rozbudowywać niezależnie w odrębnej współpracującej platformie.

We współczesnych sieciach konwergentnych jednym z krytycznych parametrów jest zdolność do utrzymania silnego rozdziału usług, pozwalającego operatorom na zapewnianie jakości, bezpieczeństwa i wydajności niezbędnych dla poszczególnych zaawansowanych zastosowań, takich jak telewizja IP (IPTV). Ponieważ JCS 1200 umożliwia usługodawcom rozbudowywanie control plane w już pracujących w sieciach ruterach serii T, rozdział ten mogą realizować w niespotykanym dotąd zakresie skali i przepustowości dzięki wirtualizacji skojarzonej z usługami – poprzez bezpieczne i elastyczne przydzielanie konkretnej fizycznej platformy kierowania ruchu wielu wirtualnym ruterom. Wirtualizacja umożliwia też operatorom zmniejszenie nakładów inwestycyjnych i operacyjnych poprzez konsolidację urządzeń i funkcjonalności sieciowych, uproszczenie zarządzania i administracji oraz maksymalizację wykorzystania posiadanych zasobów i dokonanych w nie inwestycji.

Maksymalna skala, sprawność i sterowanie
Opracowany w oparciu o pionierskie osiągnięcia firmy Juniper w zakresie rozdzielenia control plane i płaszczyzny przekazywania ruchu, modułowy system operacyjny i rutery logiczne, JCS 1200 to urządzenie zajmujące 12 RU, wyposażone w 12 gniazd do silników kierowania ruchu (ang. Routing Engine - RE) przyłączane do ruterów serii T firmy Juniper Networks za pośrednictwem zdublowanych łączy Ethernet. Zapewnia on szereg wyraźnych korzyści:

Maksymalizacja skali: zastosowanie odrębnej kasety na RE eliminuje konieczność zajmowania drogich gniazd ruterów - wykorzystywanych do generującego przychody przekazywania ruchu - do rozbudowy control plane. Wszystkie gniazda 40G i 100G w ruterach pozostają dalej dostępne do przekazywania ruchu. W wypadku połączenia z ruterem T1600, JCS 1200 umożliwia utworzenie ruterów wirtualizowanych sprzętowo, jednocześnie zapewniając nawet trzykrotnie większą przepustowość przekazywania ruchu, niż systemy konkurencyjne, a zajmując o 25% mniej miejsca w stojaku.

Większa sprawność i ochrona inwestycji: JCS 1200 gładko sprzęga się z już użytkowanymi w sieciach ruterami serii T, zapewniając ochronę inwestycji dokonanych przez klientów. Umożliwiając wirtualizację pod kątem poszczególnych usług, JCS 1200 może podnieść sprawność działania sieci poprzez konsolidację sprzętu — badania pokazują, że stosowanie wirtualizacji w celu maksymalizacji wykorzystania zasobów może zaowocować znacznym podniesieniem sprawności sieci.

Lepsza kontrola nad szybkim masowym wdrażaniem usług: nowe usługi można planować, testować i wdrażać szybko, z wykorzystaniem znacznie mniejszych zasobów i znacznie skracając czas potrzebny na ich komercjalizację. Ponieważ JCS upraszcza i skraca badania przedwdrożeniowe, pozwoli operatorom na skrócenie czasu wprowadzania usług komercyjnych o tygodnie, a nawet miesiące, dzięki czemu pozwoli im szybciej zwiększyć przychody i liczbę klientów.

Michael Howard, główny analityk w Infonetics Research powiedział:

Możliwość dostarczania nowych usług szybciej i taniej jest tym, czego usługodawcom potrzeba, by wyprzedzić konkurencję, a klientom zapewnić wysoko cenione przez nich usługi – a to z kolei ostatecznie zależy od możliwości rozbudowy control plane. Wydzielając ją i umożliwiając jej niezależną rozbudowę, Juniper pomaga dostawcom przyśpieszyć wprowadzanie usług, co bezpośrednio przekłada się na konkurencyjność.


JCS 1200 wykorzystuje solidne oprogramowanie JUNOS – system operacyjny o jednej wersji kodu źródłowego, zapewniający jednolity zbiór funkcji, spójną implementację oraz uniwersalne narzędzia konfiguracyjne i zarządcze. Z punktu widzenia systemów zarządzania, silniki rutingu w JCS 1200 zachowują się identycznie jak pojedyncze rutery serii T, co pozwala na ich szybkie i proste wdrażanie bez konieczności zapewniania dodatkowych szkoleń.


Kim Perdikou, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Grupy produktów infrastrukturalnych w Juniper Networks. powiedział:
Umożliwienie rozbudowy control plane niezależnie od płaszczyzny przekazującej ruch jest kolejnym logicznym krokiem w ewolucji rozwiązań kierowania ruchem i uważamy, że dzięki niemu operatorzy będą szybciej zarabiali na swoich sieciach dzięki możliwości oferowania innowacyjnych skalowalnych usług wysokiej jakości, które wyróżnią ich z tłumu. Juniper ponownie zmienia uwarunkowania ekonomiczne sieci oferując pierwszą w branży platformę do rozbudowy control plane, która umożliwia znaczące zwiększanie pojemności, sprawności i sterowania, jednocześnie ograniczając koszty i kompleksowość zarządzania współczesnymi konwergentnymi infrastrukturami IP.

Przewiduje się, że JCS 1200 Control Plane Scaling System pojawi się w sprzedaży na rynku w drugim kwartale 2008 roku.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości