PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks - wyniki finansowe za drugi kwartał 2007

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-wyniki-finansowe-za-drugi-kwartal-2007-1547.html
QR Code
Juniper Networks - wyniki finansowe za drugi kwartał 2007

Piotr Baranowski, 2 sierpnia 2007, 14:03 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 2 sierpnia 2007 o 14:04)
Tagi: Juniper Networks, wynik finansowy

Firma Juniper Networks, Inc. przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2007r. Spółka odnotowała przychody netto na poziomie 664,9 mln USD, co oznacza 17% wzrost w stosunku do drugiego kwartału 2006; rozwodniony wskaźnik zysku na akcję liczony według standardów GAAP osiągnął 0,15 USD, rozwodniony wskaźnik zysku na akcję liczony innymi metodami wyniósł 0,20 USD.

Przychód netto osiągnięty przez spółkę w drugim kwartale 2007 był na poziomie 664,9 mln USD w porównaniu z 567,5 mln USD w drugim kwartale 2006, co oznacza wzrost o 17 procent. Przychód netto za okres sześciu miesięcy zakończony 30 czerwca 2007 wyniósł 1.291,9 mln USD w porównaniu z 1.134,2 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 14 procent.

Dochód netto obliczany według standardów GAAP w drugim kwartale 2007 wyniósł 86,2 mln USD, tj. 0,15 USD na akcję w porównaniu do straty netto obliczonej według GAAP, która wyniosła 1.206.5 mln USD, tj. 2,13 USD na akcję w drugim kwartale 2006. Dochód netto obliczany według wskaźników innych niż GAAP w drugim kwartale 2007 był na poziomie 116,0 mln USD, tj. 0,20 USD na akcję w porównaniu z dochodem netto obliczanym według wskaźników innych niż GAAP w drugim kwartale 2006, który wyniósł 107,0 mln USD, tj. 0,18 USD na akcję. Dochód netto według standardów GAAP okres za sześciu miesięcy zakończony 30 czerwca 2007 wyniósł 152,8 mln USD, tj. 0,26 USD na akcję w porównaniu ze stratą netto obliczoną według GAAP będącą na poziomie 1.130.7 mln USD łącznie z odpisami z tytuł u utraty wartości, które wyniosły 1.283,4 USD, tj. 2,00 USD na akcję w analogicznym okresie zeszłego roku. Dochód netto obliczany według zasad innych niż GAAP za okres sześciu miesięcy zakończony 30 czerwca 2007 zamknął się kwotą 228,3 mln USD, tj. 0,39 USD na akcję w porównaniu z dochodem netto obliczanym według zasad innych niż GAAP w kwocie 221,5 mln USD, tj. 0,37 USD na akcję w analogicznym okresie 2006. Uzgodnienie wyników obliczanych według zasad innych niż GAAP z wynikami obliczanymi według nich znajduje się w zamieszczonej poniżej tabeli przedstawiającej Przychód z produktu netto w podziale na segmenty operacyjne.

Środki pieniężne netto uzyskane z działalności operacyjnej w drugim kwartale 2007 wyniosły 204,0 mln USD w porównaniu ze środkami pieniężnymi uzyskanymi z działalności operacyjnej będącymi na poziomie 217,9 mln USD w drugim kwartale 2006. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej w okresie sześciu miesięcy zakończonym 30 czerwca 2007 wyniosły 356,6 mln USD w porównaniu ze środkami pieniężnymi uzyskanymi z dzielności operacyjnej w kwocie 356,5 mln USD w analogicznym okresie 2006.

Nakłady inwestycyjne i amortyzacja w drugim kwartale 2007. były na poziomie odpowiednio 42,7 mln USD i 24,8 USD. Nakłady inwestycyjne i amortyzacja w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2007 wyniosły odpowiednio 75,1 mln USD i 47,0 mln USD.

Scott Kriens, Prezes i CEO w firmie Juniper Networks powiedział:

Cieszymy się z rozwoju, jaki stał się udziałem firmy w drugim kwartale i pierwszej połowie 2007r., lecz pozostajemy w pełni świadomi pracy, jaką wciąż mamy do wykonania. Firma wciąż skupia się na wykonywaniu planu, pozostajemy również optymistycznie nastawieni do opinii zwrotnych, jakie dostajemy od klientów oraz szans, rysujących się na rynku dla wysokiej jakości sieci komputerowych.

Główne punkty drugiego kwartału:

Doskonała infrastruktura sieciowa
Na potrzeby usługodawców, firma Juniper wprowadziła na rynek najnowszy model z serii T, tj. ruter podstawowy T1600. Urządzenie wyposażone jest w jedną z najlepszych na rynku przepustowości (1.6 terabitów na sekundę) i mieści się w pojedynczej obudowie typu half-rack. Ruter T1600 ułatwi przejście do sieci nowej generacji, umożliwiając service providerom szybsze wdrożenie usług oczekiwanych dziś przez abonentów, gwarantując im jednocześnie zrobienie tego sprawnie wraz z zachowaniem kontroli nad usługami, co pozwoli na sprostanie wymogom stawianym w przyszłości.
Model T1600 w pełni współpracuje z systemem operacyjnym JUNOS, obsługuje wszystkie programy i zarządzany jest przez serię produktów Session Resource Control (SRC), dzięki czemu umożliwia maksymalizację kontroli nad usługami oraz szybkości wdrażania aplikacji typu multiplay. Będąc najbardziej energooszczędnym ruterem na rynku, model T1600 zużywa o 30 procent mniej prądu i wymaga o 30 procent mniej chłodzenia niż platformy konkurencyjne, dzięki czemu jest niezrównany pod względem jakości operacyjnej i ochrony inwestycji.

Firma Juniper wprowadziła również na rynek najnowszy model z wiodącej serii E, tj. ruter szerokopasmowy E120 (BSR). Model E120 zawiera w sobie ten sam zaawansowany zestaw funkcji, wysoką jakość i niezawodność co E320 BSR, jednak mieści się w mniejszej, niezwykle wydajnej obudowie, dzięki czemu dostawcy usług będą mogli szybko i niedrogo poszerzyć ofertę serwisów multiplay, wkraczając z nią na mniejsze, niewykorzystane dotychczas rynki. Ponadto, spółka Juniper ogłosiła przeprowadzenie zakończonych powodzeniem testów zgodności operacyjnej i wspólnych rozwiązań ze wstępną grupą partnerów względem kilku nowych technologii reklamowych, dzięki którym dostawcy usług IPTV będą mogli po raz pierwszy w historii zbierać statystki stron odwiedzanych przez abonentów w czasie rzeczywistym oraz zaoferować reklamy skierowane do precyzyjnie dobranej grupy odbiorców, tym samym znacznie zwiększając własne zyski.

W ofercie dla przedsiębiorstw, firma Juniper rozwinęła swą wysokiej jakości infrastrukturę sieciową proponując nowe oprogramowanie obsługujące Integrated Security Gateway (ISG), Secure Services Gateway (SSG) firewall/VPN oraz produkty IDP. Po raz pierwszy przedsiębiorstwa będą mogły cieszyć się bardzo dobrą widocznością oraz możliwością kontroli aplikacji i użytkowników biznesowych, dzięki temu będąc w stanie wdrażać polityki bezpieczeństwa w całej sieci i poprawiać jakość aplikacji, a co za tym idzie ulepszyć wydajność użytkowników i dotrzymać kroku coraz większym wymogom świata biznesu.

Firma Juniper wprowadziła też dwa nowe rutery z serii J, tj. modele J2320 i J2350, jak również platformy zabezpieczające Secure Services Gateway - SSG320M i SSG350M oraz najnowsze wersje NetScreen-Security Manager (NSM) Central Manager i NSMXpres służących do zarządzania siecią. Dzięki tym doskonałym produktom, firma Juniper wciąż demonstruje zaangażowanie w opracowywanie najlepszych i wysoce zintegrowanych technologii bezpiecznego dostępu do sieci dla firm.

Ponadto, firma Juniper nie ustawała w umacnianiu swego partnerstwa z firmami działającymi w sektorze, blisko współpracując ze spółką Microsoft, by zapewnić klientom i partnerom otwartą opartą na standardach interoperacyjność pomiędzy urządzeniami Juniper Networks Unified Access Control (UAC) i Microsoft Network Access Protection (NAP). Gdy prace te zostaną zakończone, interoperacyjność pomiędzy systemem NAP opracowanym przez Microsoft i rozwiązaniem Juniper Networks UAC zagwarantuje przedsiębiorcom szerszy wybór, elastyczność i ochronę inwestycji względem urządzeń kontrolujących dostęp do sieci (NAC).

Napędzając dobry biznes
Firma Juniper odnosiła sukcesy na rynku usługodawców dzięki serii T oraz TX Matrix, które cieszyły się niesłabnącą popularnością. Spółka ogłosiła wyposażenie sieci China Telecom Shanghai w TX Matrix oraz rutery szkieletowe T640 w celu obsługi coraz bardziej zaawansowanych aplikacji IPTV oraz multiplay. Japoński Instytut Informatyki (NII), największa i najnowocześniejsza jednostka badawczo-akademicka w kraju, udoskonaliła SINET3, swą sieć nowej generacji, wyposażając ją w rutery z opracowanej przez Juniper Networks serii T, by skutecznie mogła obsługiwać aplikacje wymagające wysokiej przepustowości, jednocześnie gwarantując skalowalność w przyszłości. Ponadto, Bayanant Al-oula, nowa firma usługodawcza z Arabii Saudyjskiej, wybrała opracowane przez Juniper Networks rutery z serii M oraz T, które wykorzystane zostaną przy rozbudowie jej nowej opartej na IP/MPLS sieci, gwarantując wysokiej jakości dźwięk w serwisach multiplay, video i IPTV, a tym samym ulepszenie oferty dla coraz większego grona indywidualnych oraz biznesowych abonentów firmy.

W sektorze przedsiębiorstw dużą popularnością cieszyły się również opracowane przez Juniper wysokiej jakości produkty z dziedziny rutingu, bezpieczeństwa oraz akceleracji aplikacji. Turecki Urząd ds. Sił Bezpieczeństwa [Directorate-General of Security Forces] wdrożył rutery z serii M i J w celu stworzenia Pol-Net, sieci opartej na IP/MPLS, która wzmocni komunikację między jednostkami policji i siłami bezpieczeństwa w całym kraju. Uniwersytet Singapurski [The National University of Singapore (NUS)] wdrożył urządzenia Juniper SSL VPN, by skutecznie zabezpieczyć zdawane przez studentów egzaminy on-line. Cooper-Standard Automotive, wiodący producent i dostawca sprzętu OEM dla sektora motoryzacyjnego, zastosował urządzenia z serii SSL VPN, by zapewnić bezpieczny i skuteczny dostęp zdalny do swojego Intranetu z całego świata z różnych platform komputerowych łącznie z niedawno wprowadzonym na rynek systemem operacyjnym Windows Vista. Carlsberg A/S, jedna z najlepiej znanych na świecie marek piwnych, wdrożyła opracowane przez Juniper Networks platformy akceleracji aplikacji baz danych DX, a spółka See’s Candies ulepszyła jakość swego portalu przeznaczonego do sprzedaży detalicznej wdrażając platformy akceleracji aplikacji typu WX.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości