PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Juniper Networks zabezpieczy sieć T-Mobile

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juniper-networks-zabezpieczy-siec-t-mobile-399.html
QR Code
Juniper Networks zabezpieczy sieć T-Mobile

Piotr Baranowski, 20 lutego 2007, 22:59
Tagi: T-Mobile

Juniper Networks ogłosił, że firma T-Mobile Austria GmbH, spółka zależna T-Mobile International, wybrała rozwiązania Juniper Networks do kompleksowego zabezpieczenia swojej sieci do przesyłania danych.

Urządzenia zostaną zainstalowane w ramach szeroko zakrojonej modernizacji sieci. Urządzenia Integrated Security Gateway (ISG) z serii 2000 będą chronić dane 3,1 miliona abonentów firmy T-Mobile Austria i współpracujących z operatorem dostawców usług w infrastrukturze starszego typu, jak i w nowoczesnej infrastrukturze trzeciej generacji. Ponadto platformy ISG będą zabezpieczać ruch wewnętrzny w sieci OAM. Platformy ISG łączą w sobie zaporę, wirtualną sieć prywatną i system wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDP), jak również ekonomiczne funkcje wirtualizacji. Jednocześnie praca platformy nie wpływa negatywnie na przepustowość sieci.

Gwałtownie rosnąca liczba klientów i zdecydowany wzrost ilości danych przesyłanych przez sieć wymagały od firmy T-Mobile Austria zwiększenia przepustowości i poprawy połączeń między domenami przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci, niezawodności usług i efektywności kosztowej operacji. Modernizacja sieci przy pomocy platform ISG z serii 2000 zapewniła firmie T-Mobile Austria wielogigabitową przepustowość, kompleksowe zabezpieczenia i bogate możliwości z zakresu wirtualizacji. Świeżo zainstalowane platformy ISG z serii 2000 stanowią uzupełnienie już wykorzystywanych przez firmę T-Mobile Austria urządzeń z zakresu bezpieczeństwa sieci produkcji firmy Juniper Networks, które obecnie funkcjonują w innych obszarach sieci.

Manfred Reiff, Senior Manager Packet Networks w firmie T-Mobile Austria:

Platformy ISG zabezpieczają ruch naszych sieci produkcyjnej i wewnętrznej, nie wpływając negatywnie na przepustowość i zapewniając doskonałą dostępność. W ten sposób nasi klienci będą zawsze zadowoleni z korzystania z naszych usług. Wolimy dysponować urządzeniami funkcjonującymi w wielu punktach zamiast stosować rozwiązania dużo droższe zarówno przy początkowym nabyciu, jak i przy wdrożeniu i późniejszym zarządzaniu nimi.

Kolejnym istotnym czynnikiem, jaki skłonił firmę T-Mobile Austria do sięgnięcia po platformy ISG, były oferowane przez nie możliwości wirtualizacji, gdyż niosą one ze sobą znaczne korzyści zarówno techniczne, jak i finansowe. Każde urządzenie można podzielić na grupę do 50 logicznych zapór, z których każda może dysponować własną, centralnie zarządzaną polityką bezpieczeństwa. W ten sposób firma T-Mobile Austria może dzielić w swojej sieci produkcyjnej liczne strumienie ruchu generowanego przez jej klientów i partnerów według usługi i priorytetu, a ruch w wewnętrznej sieci OAM - według uprawnień i obowiązków użytkowników. A wszystko to na jednej parze platform ISG z serii 2000 w konfiguracji zapewniającej pełną nadmiarowość (platformy mogą pracować zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym).

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości