PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > JUNOS w Juniper Networks

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/junos-w-juniper-networks-3758.html
QR Code
JUNOS w Juniper Networks

Michał Gruszka, 26 marca 2008, 14:10
Tagi: Juniper Networks, WLAN

Firma Juniper Networks Inc, przedstawiła oprogramowanie JUNOS™ 9.0, system operacyjny o pojedynczej wersji kodu źródłowego. Juniper wbudował wiodące w branży usługi ochrony ze swojego oprogramowania ScreenOS do swojego systemu operacyjnego JUNOS 9.0 przeznaczonego do implementacji w ruterach usługowych serii J produkcji Juniper. Dzięki integracji usług ochrony, JUNOS 9.0 odpowiada na problemy biznesowe związane z zarządzaniem złożonymi i często odrębnymi systemami operacyjnymi pod kątem zabezpieczenia aplikacji, danych i infrastruktury sieciowej. Rutery usługowe serii J pracujące pod oprogramowaniem JUNOS 9.0 dają administratorom sieci możliwość połączenia funkcjonalności kierowania ruchu i jego ochrony w celu sprawniejszego zarządzania sieciami i pozwalają im na szybkie spełnianie zmieniających się wymagań biznesowych przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów.

Piony informatyki poddawane są ustawicznym naciskom o zabezpieczanie sieci niezbędne w celu zaspokajania zmieniających się i rosnących wymagań na aplikacje i usługi. Aby nadążać za współcześnie szybko ewoluującym światem zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, we wszystkich warstwach sieci niezbędne jest stosowanie specjalizowanego wysoce wydajnego przetwarzania danych pod kątem bezpieczeństwa. Starsze urządzenia sieciowe, realizujące różnorodne usługi pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, nie tylko stanowią większe zagrożenie bezpieczeństwa, ale absorbują zasoby informatyczne, tamują innowację i ostatecznie zmniejszają przewagę konkurencyjną. By pomóc w ograniczaniu narażenia na takie zagrożenia, Juniper Networks stosuje strategię ustawicznego wbudowywania w oprogramowanie JUNOS najlepszych dostępnych usług, co z kolei umożliwia przedsiębiorstwom zmniejszanie złożoności, kosztów i zagrożeń związanych z wdrażaniem funkcji sieci i jej unowocześnianiem. Zintegrowanie usług pochodzących z działającego w czasie rzeczywistym systemu operacyjnego ScreenOS specjalizowanego pod kątem bezpieczeństwa pomoże dynamicznie działającym przedsiębiorstwom w ograniczaniu zagrożeń i minimalizacji przestojów powodowanych naruszeniami bezpieczeństwa.

W infrastrukturach sieci przedsiębiorstw często są używane niezliczone niespójne wersje i wydania sieciowych systemów operacyjnych, co może prowadzić do nieprzewidywalnych sytuacji w zakresie bezpieczeństwa i wydajności przy uruchamianiu w sieci nowych funkcjonalności” – stwierdził Jon Oltsik, starszy analityk z Enterprise Strategy Group. „Wykorzystywanie systemu operacyjnego o jednym kodzie źródłowym w całej infrastrukturze wysokowydajnej sieci umożliwia szybszą innowację, ponieważ administratorzy sieci mają pewność, że nowe usługi mogą uruchamiać od razu, bez zagrożenia dla wydajności, stabilności i bezpieczeństwa sieci. Jednolity system operacyjny w skali całej infrastruktury sieci przedsiębiorstwa może stworzyć dodatkowe możliwości zmniejszenia kosztów administracji, szkoleń i zarządzania, co przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania.

Firma First Industrial Realty Trust, Inc., czołowy dostawca rozwiązań dla łańcucha dostaw sektora rozwoju terenów przemysłowych, jako zabezpieczenie swej sieci wykorzystuje JUNOS 9.0 z jego usługami ochrony.

„Sieć firmy First Industrial jest elementem krytycznym dla jej sukcesu; dynamicznie rozwijająca się działalność firmy wymaga wsparcia siecią szybką, niezawodną i przede wszystkim bezpieczną” powiedział Nick Colakovic, dyrektor pionu informatyki w First Industrial Reality Trust. „Wbudowanie usług ochrony ze ScreenOS firmy Juniper w jej oprogramowanie JUNOS pomoże nam w stworzenie szybko reagującego i zaufanego otoczenia transmisji ruchu umożliwiającego sprawne wdrażanie aplikacji niezbędnych w naszej działalności. Podejście firmy Juniper do integracji zmniejsza złożoność operacyjną i koszty bez kompromisów w zakresie wydajności i funkcjonalności, dzięki czemu ułatwia specjalistom z First Industrial świadczenie naszym klientom usług na coraz wyższym poziomie, będącym podstawą działalności naszej firmy”.

Rozwiązanie bez kompromisów
Nowe zintegrowane usługi ochrony są obecnie dostępne w oprogramowaniu JUNOS 9.0 do ruterów usługowych serii J. Jako platforma realizacji usług w oddziałach firm, integrująca kierowanie ruchem, ochronę i inne usługi, w tym VoIP, rutery usługowe serii J cechują się przewidywalną wysoką wydajnością i mają wiele uniwersalnych interfejsów zapewniających szybką, niezawodną i bezpieczną łączność sieciową z oddziałami i oddalonymi pracownikami. Poprzez połączenie modułowego oprogramowania JUNOS z usługami ochrony, rutery te wykorzystują system operacyjny o jednym kodzie źródłowym, zapewniający realizację zaawansowanych funkcji i usług, spójną implementację oraz uniwersalne narzędzia do konfiguracji i zarządzania.

Budowa wysokowydajnych sieci opartych na ruterach usługowych serii J pracujących pod systemem JUNOS 9.0 zapewni:
Czołowe w branży funkcje wysokowydajnych grodzi ogniowych opartych na sprawdzonym w praktyce systemie ScreenOS firmy Juniper, wraz z podziałem na strefy, politykami oraz obsługą bram w warstwie aplikacji chroniących krytyczne informacje i sieć przed zagrożeniami zewnętrznymi i atakami blokującymi pracę (ang. Denial of Service – DoS);
Uproszczenie konfigurowania sieci VPN IPSec umożliwiające realizację bezpiecznej łączności poprzez różnorodne sieci publiczne, co zapewnia swobodę projektowania sieci i ich optymalizację pod kątem kosztów czy wydajności, oraz
Klastrowanie w stojakach, pozwalające na przełączanie awaryjne urządzeń i usług wykrywających stany poprzez czynną/zapasową płaszczyznę sterującą oraz czynną/ zapasową płaszczyznę przesyłu danych w ramach jednego widoku systemu, co zapewnia ciągłość pracy poprzez zapewnienie wysokiej dostępności i samonaprawiania na poziomie podsystemów sieciowych.

„Zintegrowaliśmy usługi naszego czołowego w branży specjalizowanego ochronnego systemu operacyjnego z naszym rozbudowanym systemem operacyjnym dla sieci klasy operatorskiej, zapewniając dynamicznie działającym przedsiębiorstwom uproszczenie działalności i możliwość integracji i konsolidacji urządzeń do kierowania ruchem i do jego ochrony” - powiedział Mark Bauhaus, wiceprezes i dyrektor generalny Service Layer Technologies Business Group w Juniper Networks. „Jest to znaczący krok naprzód na drodze innowacji firmy Juniper, ponieważ poprzez tę początkową integrację, ochrona stała się nierozerwalną częścią systemu operacyjnego JUNOS. W dalszym ciągu będziemy inwestowali nowatorskie pomysły niezbędne po to, żeby oprogramowanie JUNOS stało się podstawowym systemem operacyjnym sieci, na którym będą działały najszybsze, najbardziej niezawodne i najbezpieczniejsze infrastruktury sieciowe na świecie”.

Dostępność
Oprogramowanie JUNOS 9.0 ze zintegrowanymi usługami ochrony do ruterów usługowych serii J jest już dostępne. Oprogramowanie JUNOS 9.0 dostępne jest także do ruterów serii T i M, ethernetowych ruterów usługowych serii MX, oraz przełączników ethernetowych serii EX.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości