PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Już 20 procent telefonów w Play bez simlocków - pozostałe zniką w trzy miesiące

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/juz-20-procent-telefonow-w-play-bez-simlockow-pozostale-znika-w-trzy-miesiace-5475.html
QR Code
Już 20 procent telefonów w Play bez simlocków - pozostałe zniką w trzy miesiące

Łukasz Roguski, 4 lutego 2009, 17:08
Tagi: Chris Bannister, Play, Uwalniamy Komórki

Podczas pikiety, która odbyła się dziś pod siedzibą Play Chris Bannister zapowiedział, że wszystkie telefony sprzedawane przez sieć będą pozbawione simlocków w ciągu kilku najbliższych miesięcy (ok. kwartału). Także już przed wakacjami już drugi operator nie będzie blokował telefonów. Chris jest jedynym prezesem polskiego telekomu, który wyszedł do pikietujących w ramach akcji "Uwalniamy Komórki.

Godzinę wcześniej przedstawiciele Plusa nie wyszli do pikietujących, ale umożliwiono im złożenie pisma w kancelarii operatora. Chris Bannister powiedział, że dziś ok. 20 proc. sprzedawanych przez operatora telefonów już nie ma simlocków i podkreślił fakt iż niebawem operator się z nich wycofa.

http://www.uwalniamykomorki.pl

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

dorian 4.02.2009 @ 17:27
20% to chyba te ktore nie moga miec zalozonego simlocka, szkoda ze dopiero teraz sie z tym pomyslem obudzili, na media pisza ze do wakacji, troche przy dlugo.
krzychu.pl 4.02.2009 @ 17:50
Ta wiadomość bardzo cieszy ale i też dziwi mnie w jaki sposób Chris poinformował o stopniowym uwalnianiu telefonów z blokady sim-lock. Użytkownicy mogą zwlekać z zakupem aktywacji aż w ofercie pozostaną same telefony bez blokad lub będą przebierać by takiego telefonu z blokadą nie dostać. I pewnie w tym momencie uaktywnią się niektórzy sprzedawcy w salonach którzy będą lepiej poinformowani które słuchawki na ich magazynie blokady mają a które nie. Czyli biznesik. Mimo wszystko ta decyzja operatora cieszy, szkoda że nie działa wstecz i nie będzie usuwania blokady z dotychczas zakupionych telefonów ale nie ma co za dużo wymagać tym bardziej, że Plus i Orange nadal pozostają z sim-lockami. Pochwała dla Chrisa za przyjęcie protestujących – bliżej ludzi ;)
aruna 5.02.2009 @ 00:25
simlock to nie tylko same zło bo dla mnie simlock to również zapewnienie ze przy ewentualnej kradzieży (odpukać) złodziej będzie musiał się trochę więcej namęczyć bądź dostanie mniej kasy za niego:)wiem ze zdjęcie simlocka to nie jest obecnie za duży problem ale jakiś tam jest a to już wystarczy:)jak ktoś chce powinien mieć taka możliwość i to nie ważne czy przy podpisaniu umowy, po miesiącu czy tez pod koniec umowy:)jak dla mnie to ja bym chciał by simlock był zdejmowany przy pod pisywaniu nowej umowy:)oczywiście za free:)ale akcje popieram:)to że play będzie zdejmował simlocki aż do wakacji nie zmniejszy mu sprzedaży bo simlock nie jest żadnym pretekstem do kupna bądź tez nie kupienia abo u któregokolwiek z opów
electro_spiro 5.02.2009 @ 01:00
bardzo dobre posunięcie playa. jeśli przypadkiem będzie można w ramach tego uwalniania z telefonami lub modemami kupionymi wcześniej to już będzie bajka :)
bruno 5.02.2009 @ 09:44
Wszyscy wieszają psy na tych telkomach które zadeklarowały, że nie zdejmą simlocków (Orange) lub nie wypowiedziały się w tej kwestii (Plus). Organizatorzy tej akcji twierdzą zaś, że ma ona pozytywnie wpływać na rynek, głównie zmniejszając ceny. Tylko nie zauważają, że ktoś z reguły pozostając w swojej sieci ma promocje i pakiety minut lepsze i większe niż przechodząc do nowej sieci. Tkaze jemu nie jest potrzebny telefon bez simlocka, zwłaszcza jeśli zostaje przy starych 'słuchawkach'.
dj.platyn 5.02.2009 @ 19:45
Orange się nie da... Za dużo ma swoich użytkowników...- Sam nim jestem od prawie 4 lat - a znam osoby które są już po 8 lat... Orange to duża firma która ma już dochód... Co jak co ale Play jest w porządku i wg. mnie tym działaniem uzyska nowych użytkowników... Nie wiem sam czy się nie przenieść...
olo 5.02.2009 @ 21:42
Tylko ze niestety Orange ma ceny telefonow dosyc wysokie... Play powinien zaczac najpierw poprawic zasieg a dopiero pozniej myslec o zasiegu...
raf56 5.02.2009 @ 23:57
Świetna decyzja,świetne posunięcie,dobry krok ku pozyskaniu nowych klientów tak najlepiej można określić dezycję Play-a.Jest to bez wątpienia dobra decyzja,jednak teraz operatorowi pozostaje określić sposób i warunki na jakich telefony zostaną pzobawione sim-locków.Dobrze by było gdyby były one bardziej korzystne niż warunki na jakich blokady zdejmowane są w Erze.Pozostali operatorzy jak widać nie spieszą się z podjęciem decyzji albo w ogóle nie zabierają głosu w tej sprawie.Tak czy owak będą musieli w końcu podjąć jakiś decyzje,bo raczej nie wyobrażam sobie aby w dalszej perspektywie nadal oferowali telefony z sim-lockami.Nie należy oczekiwać raczej,że zrobią to najbliższym czasie,jeśli już to wtedy kiedy cały ten sim-lockowy szał ucichnie.Szczególnie liczę tutaj na Plusa,który nie wypowiedział się stanowczo na temat swoich planów.Tak więc nawet jeśli nie całkowita rezygnacja z blokad sim-lock to chociaż jakieś udgodnienia w pozbywaniu się ich,tego należy oczekiwać od Plusa i Orange.
ja ;p 19.02.2009 @ 20:35
heh, ja sie dzis dowiedzialem ze nie mam sim lock-a a mam samsunga U700 ;p lepiej sprawdzcie sobie telki ;D heh niewiedzialem o co chodzi ze nie mam sim lock-a ;p, heh na allegro pwidze ze sprzedaja z sim lock-iem a on go nie ma;p xD

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 4 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Pomoc w wyborze marki,... 2.11.2014, 15:40