PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kalkulacja kosztów dzierżawy łączy TP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kalkulacja-kosztow-dzierzawy-laczy-tp-4396.html
QR Code
Kalkulacja kosztów dzierżawy łączy TP

Michał Gruszka, 5 czerwca 2008, 12:14
Tagi: Telekomunikacja Polska (TP SA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Opis kalkulacji kosztów detalicznej usługi zapewnienia części lub całości minimalnego zestawu łączy dzierżawionych do 2Mbit/s włącznie na rok 2008 i 2009.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, po rozpatrzeniu wniosku Telekomunikacji Polskiej S.A. o uzgodnienie instrukcji i opisu kalkulacji kosztów, podpisał w dniu 3 czerwca 2008 r. decyzję w sprawie zatwierdzenia „Opisu kalkulacji zorientowanych przyszłościowo w pełni alokowanych kosztów detalicznej usługi zapewnienia części lub całości minimalnego zestawu łączy dzierżawionych o przepływnościach do 2Mbit/s włącznie na rok 2008 i 2009 Telekomunikacji Polskiej S.A”.

Wyniki kalkulacji kosztów detalicznej usługi zapewnienia części lub całości minimalnego zestawu łączy dzierżawionych o przepływnościach do 2Mbit/s włącznie pozwolą Prezesowi UKE ocenić czy opłaty pobierane za te usługi są zorientowane kosztowo, co stanowi jedno z kluczowych zadań warunkujących zapewnienie rozwoju efektywnej konkurencji na rynku.

Zgodnie z Rozporządzeniem kosztowym prowadzona przez TP kalkulacja kosztów usług telekomunikacyjnych jest weryfikowana przez UKE w cyklach rocznych. Oznacza to, iż co roku dokonywana jest aktualizacja opisu kalkulacji kosztów usług oraz co roku prezentowane są wyniki z prowadzonej przez TP kalkulacji kosztów, dokonywanej na podstawie zatwierdzonego opisu. Wyniki kalkulacji kosztów usług podlegają badaniu zgodności z przepisami prawa oraz zatwierdzonym przez Prezesa UKE opisem kalkulacji kosztów usług. Aktualizacja kalkulacji kosztów usług odbywa się poprzez złożenie przez operatora w terminie 120 dni od zakończenia roku obrotowego, projektu opisu kalkulacji kosztów. Natomiast wyniki z kalkulacji kosztów wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta są przekazywane Prezesowi UKE w celu publikacji po przeprowadzeniu audytu regulacyjnego.

Rachunkowość regulacyjna i kalkulacja kosztów są jednym z najważniejszych narzędzi regulacyjnych, które poprzez odpowiednie zastosowanie pozwalają podejmować skuteczne decyzje wspierające rozwój efektywnej konkurencji.

Decyzji Prezesa UKE został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzja oraz załączniki zawierają informacje pochodzące z dokumentów Telekomunikacji Polskiej S.A. opatrzonych klauzulą „Tajemnica TP”.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Hoyt 6.06.2008 @ 15:45
Wrto zauwązyć, ze po udostepnieniu LLU dość zdecydowanie za inwestycje wziela sie Netia, co moze w przyszlosci obizyc koszty dzierżawy - po raz kolejny kłania się konkurencja.
Wojtek 11.06.2008 @ 22:44
konkurencja zawsze jest dobra. na szczęście Netia na każdym kroku przypomina, że jest na rynku i ma się coraz lepiej.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości