PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kampanie SMS chętniej wykorzystywane

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kampanie-sms-chetniej-wykorzystywane-5778.html
QR Code
Kampanie SMS chętniej wykorzystywane

Łukasz Roguski, 6 kwietnia 2009, 11:37
Tagi: Hutu House, marketing, marketing mobilny, SMS, SMS Premium, telekomunikacja

Firmy bardzo chętnie wykorzystują przekaz SMS do swych działań. I robią to najwięksi na światowym rynku, jak chociażby koncern Coca-Cola, który kampanię SMS wykorzystał z powodzeniem do promowania nowej marki napoju (Coca-Cola Zero) w Tajlandii. SMS wysłane do ponad 600 tys. osób zachęcały do udziału w koncercie promocyjnym oraz oferowały darmowy kupon do zrealizowania podczas imprezy.

W tym roku SMS-marketing wykorzystała także firma Gibson dla uczczenia 50. rocznicy powstania jednego z najpopularniejszych modeli swojej gitary - Les Paul Standard. Wysłane SMS-y ze specjalnym kodem brały udział w losowaniu nagrody w postaci takiej właśnie gitary. SMS-marketing odnalazł się doskonale także w polityce. W zeszłym roku podczas kampanii prezydenckiej w USA, kandydat Barak Obama, wysłał do Amerykanów prawie 3 mln wiadomości SMS, ogłaszając w nich, że Joe Biden jest kandydatem na vice prezydenta.

SMS-marketingowi sprzyjają też analizy rynku amerykańskiego przeprowadzone przez firmę badawczą Nielsen. Według nich, Amerykanie częściej wykorzystują komórki do wysyłania wiadomości tekstowych niż dzwonienia. Każdego miesiąca przeciętny obywatel USA wykonuje 204 połączenia telefoniczne i wysyła 357 SMS-ów. Imponujące są też dane z polskiego rynku. Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2006 roku Polacy wysłali 26 mld SMS-ów. Rok później już prawie 40 mld. Średnia liczba wysłanych SMS-ów przypadająca na jednego abonenta wyniosła w 2007 roku 963.

- Wysoka skuteczność kampanii SMS nie jest nowym odkryciem. Badania przeprowadzone kilka lat temu wskazywały, że aż 94 procent wszystkich wiadomości SMS jest odczytywanych. A przeciętna kampania w tym kanale przynosi 15-procentowy odzew ze strony użytkowników komórek. To przekracza możliwości każdego innego narzędzia marketingowego. – tłumaczy Marcin Dobosz z Hutu House, z firmy która specjalizuje się w marketingu mobilnym.

Podczas zeszłorocznego badania przeprowadzonego przez amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego (Direct Marketing Association) aż 70 procent ankietowanych odpowiedziało na tekstowe reklamy w komórkach. A tylko 30 procent zareagowało na treści przesyłane e-mailem. To pokazuje, że bezpośredniość przekazu i zaufanie do takiej formy komunikacji, czynią z SMS-owego marketingu podstawę udanych rozwiązań promocyjnych.

Źródło: Hutu House

reklama

Ostatnie opinie internautów

Wojtas 7.04.2009 @ 21:41
do mnie jakoś reklamy w postaci smsów nie przemawiają. wszystkie niechciane od razu kasuję. zresztą wolę kontakt głosowy, niemniej jakby do mnie dzwonili na komórkę z reklamami, to bym się od razu rozłączał. niemniej wolę dzwonić, dlatego jak znalazł dla mnie była umowa minutowa. pełna wolność jeśli chodzi o rachunki, sam jestem w stanie sobie regulować natężenie wykonywanych połączeń. jest po prostu super.
Sunsin 23.11.2014 @ 18:54
Wojtas, ale wszystko zalezy od sposobu w jaki takie kampanie są przeprowadzane. Wystarczy, że przyjrzysz się narzędziom jakie w tej chwili są oferowane na rynku. Naprawdę kampanie SMS można rozesłać w taki sposób, że odbiorca nawet nie odbierze tego jako coś niechcianego, a przeciwnie jako cenna informacja. Przykładowo sieci detaliczne coraz częściej swoje programy lojalnościowe promują w ten sposób. TideMobile ma bardzo rozbudowaną strukture różnych narzędzi wspomagających wysyłkę sms.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości