PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > KE może ukarać Grupę TP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ke-moze-ukarac-grupe-tp-5251.html
QR Code
KE może ukarać Grupę TP

Kilka dni temu UKE poinformowało, że działania Telekomunikacji Polskiej i sieci Orange mogły ograniczać konkurencję. Teraz od Komisji Europejskiej zależy czy operator zostanie srogo ukarany.

Kilka dni temu Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki kontroli, która dotyczyła współpracy Telekomunikacji Polskiej z Polską Telefonią Komórkową Centertel (operatorem sieci Orange) jako spółką zależną z Grupy TP.

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej powiedział:

Komisja Europejska sprawdza czy Grupa TP stosuje dumping lub inne formy polityki cenowej zmierzającej do wyeliminowania konkurencji z rynku. UKE nie może nałożyć kary na operatora w tej sprawie, ale liczy, że uczyni to Komisja Europejska.

Alternatywni operatorzy skarżyli się, że PTK Centertel w przypadku oferowania usług na liniach Telekomunikacji polskiej może być "lepiej" traktowana od pozostałych konkurentów. Urząd w wyniku kontroli stwierdził, iż doszło do naruszenia przepisów.

Według prezesa UKE, istnieją dokumenty, które wskazują, że Telekomunikacja Polska zastanawiała się nad udostępnieniem usług sieci Orange na zasadach hurtowych, co spowodowałoby pójście na skróty i ominięcie kłopotliwych procedur, które muszą przejść alternatywni operatorzy chcący świadczyć usługi na łączach TP. Ostatecznie wygrał wariant, by Orange otrzymał takie warunki jak inni.

Rzecznik Telekomunikacji Polskiej od kilku dni na łamach różnych mediów zapewnia, że Telekomunikacja Polska nigdy nie podejmowała i nie podejmuje działań, których celem jest dyskryminacja konkurencji.

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 21.12.2008 @ 21:03
Nie ma w tym nic dziwnego, że PTK Centertel korzysta z lepszych warunków - w końcu to spółka będąca w rodzinie France Telecom do której należy również Telekomunikacja Polska. Uważa, ze kary są potrzebne i ich nałożenie ma sens bo tylko i wyłącznie takim argumentem można zmusić firmę do zmiany swojej polityki. Żadne groźby i prośby nie pomagają. Zawsze taka kara będzie boleć bo dla spółki rynkowej oznacz to pogorszenie sytuacji finansowej. Kara musi być sprawiedliwa ale i dolegliwa, żeby nie popełniać po raz kolejny naruszenia prawa. Dopóki TPSA będzie się kalkulować łamanie prawa (czyli będzie się kalkowało spółce nakładanie na nią kar) tym gorzej będzie dla rynku. TPSA nadal blokuje swoje łącza i wielu przypadkach nie chce ich udostępniać podobnie jak pętli lokalnych więc jako użytkownicy często jesteśmy skazani właśnie na tego monopolistę. I dzięki temu może on realizować swoją politykę cenową drenując nasze kieszenie i mieć poczucie, że jako wielki koncern jest się "ponad prawem".
yuri 28.12.2008 @ 00:42
tak tylko takie kary muszą mieć mocne podstawy,a takich póki co nie wykazało UKE wobec Orange, więc i UE się nie dopatrzy,bo praktyki prowadzone przez FT są "jeszcze" legalne

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości