PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Klienci Play mają ponownie problemy z MMS'ami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/klienci-play-maja-ponownie-problemy-z-mms-ami-4958.html
QR Code
Klienci Play mają ponownie problemy z MMS'ami

Piotr Baranowski, 27 września 2008, 18:39 (ostatnio zmodyfikowano w niedziela, 28 września 2008 o 22:21)
Tagi: MMS, Play

Ten tydzień jest pechowy dla operatora, który chce szczycić się mianem "multimedialnego". W ciągu zaledwie 7 ostatnich dni zdarzyły się trzy awarie przez, które część klientów nie mogła skorzystać z usługi MMS. W dniu dzisiejszym usługa MMS nie działa ponownie.

Aktualizacja: Kolejne problemy operatora z usługą MMS

O wcześniejszych awariach pisaliśmy w Problemy z MMS'ami w Play.

Aktualizacja 28 września 13:33, 28 września:
W późnych godzinach nocnych usługa MMS działała już poprawnie.

Aktualizacja 28 września 21:54, 28 września:
Usługa ponownie nie działa poprawnie. Awaria MMS w Play dotyczy w tej chwili tylko pewnej numeracji. Z całą pewnością usługa nie działa na numerach przeniesionych z Ery i Orange.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Jackasss 27.09.2008 @ 19:09
haha i po co ten Play xD? Nic nie działą :D
pawelekk 28.09.2008 @ 02:33
Play sie psuje. Ja uzywam duzo mmsow wiec pewnie przekroczylem jakis limit handlowy ustalony z plusem. coz duzo innych awarii tez ma dlatego jeszcze tylko 8 miesiecy i bye bye playto
rogus234 28.09.2008 @ 11:50
To nie jest kwestia psucia, tylko złych procedur przy rekonfiguracjach platformy.Poza tym dostawca systemu nie radzi sobie z jego serwisem- ciągle wychodzą jakieś błędy.
JacekK 28.09.2008 @ 12:20
rogus to nie pierwsze błędy, które wychodzą w platformie dostarczanej dla Playa... Każda taka "awaria" przynosi duże straty... O ile można wyliczyć straty związane z nie przesłanymi MMS'ami w ostatnich dniach o tyle trudno wyliczyć skutki PR'owe. Przypomnę także problemy z platformą z początków Playa... Można było wysyłać MMSy do wielu osób, a płaciło się za wysłanie tylko jednej wiadomości... To nie było celowe działanie - to był BUG w platformie, którego poprawienie zajęło kilka miesięcy.
Piotrze obrałeś ciekawą politykę dotyczącą serwisu... Jestem ciekaw jak operatorzy zareagują na serwis, który nie tylko słodzi, ale potrafi wytknąć błędy... Po przeglądzie prasy widzę, że tylko media2 zacytowało informację o problemach Play'a, a sprawę Orange odpuścili wszyscy...
do Piotrka 28.09.2008 @ 12:53
piotrek!!! te mmsy dzialaja, u mnie przynajmniej nie ma zadnych problemow, moze to tylko chwilowy problem, dotyczacy grupy klientow. Nie wiem. Wszyscy pisza o Play bo to op z najsilniejszym PRem w sieci i z najwieksza procentowo grupa uzytkownikow potraiacych obslugiwac net ;P, a co do BUG w systemi Panie JackuK to nie wiem, byc moze byl to bug, ale dla mnie, dla klienta bardzo fajny. JacekK - jak Kalinowski?
@Piotr Baranowski 28.09.2008 @ 13:41
Wystarczy przejść do linkowanej wiadomości w której pierwszy raz pisaliśmy o problemach z MMS'ami w Play by przeczytać: "Nie udało nam się niestety uzyskać informacji na temat skali problemu i ilości pokrzywdzonych klientów." Od biura prasowego otrzymaliśmy jedynie informację, że skala problemu jest w trakcie ustalania. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych wyjaśnień odnośnie tego ile % klientów mogła dotyczyć awaria. Po ilości komentarzy potwierdzających złe działanie usługi można wnioskować jednak, że nie były to pojedyńcze przypadki.

JackuK, polityka jest moim zdaniem normalna i w 100% jasna. Jeżeli ktoś nawala (w ostatnich dniach Orange i Play) to trzeba o tym głośno i jasno mówić.
vader 28.09.2008 @ 17:58
hehe i znowu cos nie tak, ojoj najpierw orange cos nie tego i to ze dwa razy w samej warszawie, teraz play cos nie domaga, a z tego co wiem dzialaja na nadajnikach plusa wiec tam pewnie tez problemy.
kkkk 28.09.2008 @ 20:07
vader nie pier***l jak sie nie znasz, bo play sowje nadajniki tez ma idioto.
Maras 28.09.2008 @ 22:22
no to awaria trwa już ponad tydzień... to sobie powysyłaliśmy MMSy... hohoho... dobra wracam do Ery po zakończeniu umowy.
vader 2.10.2008 @ 21:33
kkkk---> umyj jajka bo widac pracujesz dla play:)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 5 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16