PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kody SMS jako autoryzacja w Banku BPH

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kody-sms-jako-autoryzacja-w-banku-bph-4817.html
QR Code
Kody SMS jako autoryzacja w Banku BPH

Hubert Musiał, 13 sierpnia 2008, 07:53 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 12 sierpnia 2008 o 23:42)
Tagi: SMS

Bank BPH wprowadził Kody SMS, jako dodatkową metodę autoryzacji dyspozycji w systemie bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych BusinessNet. Jest to nowoczesne i uznane na rynku rozwiązanie, gwarantujące klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa przy dokonywaniu transakcji internetowych.

Kod SMS to sześciocyfrowa liczba zawarta w wiadomości SMS przesyłanej na Zaufany Numer Telefonu komórkowego. Numer ten jest wcześniej zdefiniowany w systemie internetowym BusinessNet. To dodatkowy element wykorzystywany przy autoryzacji pojedynczych oraz zbiorczych dyspozycji podpisywanych kluczem elektronicznym przechowywanym na nośnikach lokalnych (np. pendrive) lub w repozytorium banku.

Paweł Domański, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku BPH powiedział:

- Wprowadzone rozwiązanie istotnie zwiększa poziom bezpieczeństwa operowania kluczem lokalnym przy zachowaniu wygody zlecania dyspozycji. Kody SMS nie wymagają od użytkownika specjalnego szkolenia, sprzętu czy dodatkowego nakładu finansowego, a stanowią doskonałe zabezpieczenie dokonywanych transakcji i pewność, że klucz lokalny użyć może wyłącznie osoba uprawniona. Sama generacja Kodu przebiega automatycznie i natychmiastowo, w momencie wysłania żądania przy podpisywaniu zlecenia.

W celu zachowania ergonomii systemu BusinessNet, jednorazowy Kod ważny jest w trakcie całej sesji użytkownika, tzn. wystarczy podać kod SMS tylko przy autoryzacji pierwszej dyspozycji, kolejne transakcje można podpisywać już bez kodu SMS aż do momentu wylogowania z systemu.

Bank BPH od lat korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń operacji internetowych. Wdrażane nowe rozwiązania są zawsze poprzedzone licznymi testami i konsultowane z najlepszymi ekspertami ds. bezpieczeństwa na rynku. Dzięki temu system BusinessNet jest przyjazny dla użytkownika, przy zachowaniu światowego poziomu bezpieczeństwa wymaganego w transakcjach internetowych.

Źródło: Bankier.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości