PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kolejna odsłona Nokia Maps

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kolejna-odslona-nokia-maps-5143.html
QR Code
Kolejna odsłona Nokia Maps

Piotr Baranowski, 2 grudnia 2008, 21:06 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 2 grudnia 2008 o 21:08)
Tagi: GPS, Navteq, nawigacja, Nokia, Ovi, Nokia Maps

Nokia udostępniła najnowszą wersję swojego rozwiązania Nokia Maps oferującego m.in. mapy cyfrowe i nawigację, rozszerzając ją o dostęp do usługi w ramach serwisu Maps on Ovi.

Nokia Maps w połączeniu z Ovi to pierwszy darmowy serwis umożliwiający zaplanowanie podróży w domu, na komputerze, a następnie jej synchronizację z urządzeniem mobilnym. Dzięki temu podczas podróży użytkownik ma dostęp do zaplanowanych tras i miejsc docelowych.

Do usługi Nokia Maps dodano także nowe funkcje, takie jak wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, trójwymiarowe punkty orientacyjne z 216 miast oraz mapy topograficzne. Dostępny jest także nowy podgląd trasy podczas jej wyznaczania i korzystania z płatnej nawigacji samochodowej. bądź pieszej.

Michael Halbherr, wiceprezes firmy Nokia odpowiedzialny za funkcje lokalizacyjne powiedział:

Firma Nokia znacząco zwiększyła użyteczność usługi Nokia Maps, a dzięki integracji z usługami Ovi widać także zalety tego serwisu w połączeniu z Internetem. Nokia Maps umożliwia synchronizację ulubionych miejsc pomiędzy urządzeniem mobilnym a komputerem, co stanowi jeden z głównych powodów, dla których użytkownicy zmieniają osobiste i samochodowe urządzenia nawigacyjne właśnie na kompleksowe rozwiązanie Nokia Maps.

W ciągu najbliższych miesięcy usługa ta będzie umożliwiać zapisywanie i porządkowanie miejsc, planowanie tras oraz ich późniejszą edycję. Użytkownicy będą mogli udostępniać swoją lokalizację, związane z nią osobiste i społecznościowe treści (takie jak zdjęcia, filmy, przebyte trasy, odwiedzone miejsca) a także zapraszać innych do wspólnych przedsięwzięć i dzielenia się wrażeniami.

Wśród nowych opcji Nokia Maps można również wymienić ciągły dostęp do informacji takich jak powiadomienia o fotoradarach, miejscach bezpiecznego postoju, czy ruchu drogowym (dostępne w wybranych krajach), a także programów imprez Wcities informujących na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych, koncertach czy filmach w ponad 450 lokalizacjach na świecie.

W porównaniu z poprzednią wersją udoskonalona została nawigacja piesza. Zawiera ona funkcję wskazówek nawigacji "po linii prostej", dzięki którym trasę między punktami A i B można pokonać w najkrótszym czasie, co może być szczególnie przydatne podczas wycieczek w plenerze. Jeżeli spacer odbywa się w mieście, o zakręcie na trasie powiadamiają sygnały dźwiękowe i wibracje telefonu. Poziom szczegółowości map zwiększono W porównaniu z poprzednią wersją udoskonalona została nawigacja piesza. Zawiera ona funkcję wskazówek nawigacji "po linii prostej", dzięki którym trasę między punktami A i B można pokonać w najkrótszym czasie, co może być szczególnie przydatne podczas wycieczek w plenerze. Jeżeli spacer odbywa się w mieście, o zakręcie na trasie powiadamiają sygnały dźwiękowe i wibracje telefonu. Poziom szczegółowości map zwiększono na tyle, aby umożliwić łatwiejsze poruszanie się użytkowników (np. dokładność map będzie umożliwiać wyświetlanie różnych wejść do tej samej stacji metra).

Dzięki globalnej współpracy firm Nokia i Navteq (dostawca map cyfrowych) użytkownicy na całym świecie, mają dostęp do wyższej jakości map, większej ich dokładności i zasięgu oraz znacznego rozwoju usług z nimi związanych.

Nowa wersja aplikacji Nokia Maps do wybranych urządzeń jest dostępna w witrynie internetowej Nokia Beta Labs: http://www.nokia.com/betalabs. Wersja online będzie dostępna pod adresem http://maps.ovi.com. Ponieważ obie wersje są udostępniane w wersji beta, niektóre funkcje mogą być jeszcze niedostępne, ale zostaną dodane w późniejszych wydaniach.


reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 3.12.2008 @ 17:50
Zapowiada się bardzo ciekawie, jeżeli tylko wszystko będzie dobrze działać.

No ale wypadałoby do tego obniżyć ceny nokii z GPS, żeby dać szansę rozwoju temu ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości