PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kolejne starcie o przejęcia władzy w PTC

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kolejne-starcie-o-przejecia-wladzy-w-ptc-158.html
QR Code
Kolejne starcie o przejęcia władzy w PTC

Piotr Baranowski, 19 stycznia 2007, 13:01
Tagi: Polska Telefonia Cyfrowa (PTC)

Szykuje się kolejna runda starć o władzę w Polskiej Telefonii Cyfrowej (właściciel marek Era oraz Heyah). Na ringu staną Elektrim oraz Vivendi.

Jak podała Rzeczpospolita Sąd Najwyższy uznał, że stwierdzenie kto jest właścicielem spółki nie jest takie proste. W czwartek Sąd Najwyższy odesłał do ponownego rozpatrzenia decyzję o uznaniu w Polsce decyzji wiedeńskiego trybunału arbitrażowego, który uznał, że Elektrim jest właścicielem 48 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.
Wszystko wskazuje na to, że kilkuletni spór pomiędzy tymi spółkami rozgorzeje na nowo bo Elektrim Telekomunikacja, zależna od Vivendi przypisuje sobie prawo do udziałów w PTC. Elektrim już kilka miesięcy temu sprzedał je niemieckiemu Deutsche Telekom, który dzisiaj kontroluje PTC.

Elektrim i DT zakładały razem PTC w 1996 r. Trzy lata później – wbrew woli DT – Elektrim skupił udziały operatora od pozostałych polskich właścicieli. Elektrim i DT rozpoczęły spór, z czego skorzystało Vivendi, proponując polskiej firmie współpracę. Elektrim wniósł udział PTC do Elektrimu Telekomunikacji, którego udziały kupiło Vivendi. Kiedy w 2003 r. kontrolę nad Elektrimem przejął Zygmunt Solorz-Żak, sojusze się odwróciły. Elektrim - znów we współpracy z DT - doprowadził do wyroku sądu arbitrażowego, który uznał przeniesienie udziałów do ET za niebyłe. Tym samym Vivendi zostało na lodzie - z udziałami w ET, za które zapłaciło 1,2 mld dolarów.

Trudno się dziwić, że rozpoczęła się walka o uznanie arbitrażu w Polsce. W pierwszej i drugiej instancji górą były Elektrim i DT, w kasacji sukces odniosło Vivendi. Spór rozgorzeje na nowo, ponieważ obie strony zwykle uznają korzystne dla siebie werdykty sądów, a niekorzystne kwestionują.

Źródło: Rzeczpospolita

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości