PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kolejne wyróżnienie dla Ryszarda Łady

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kolejne-wyroznienie-dla-ryszarda-lady-3264.html
QR Code
Kolejne wyróżnienie dla Ryszarda Łady

Michał Gruszka, 1 lutego 2008, 17:41
Tagi: kadry, Motorola

Ryszard Łada, Prezes Zarządu Motorola Polska otrzymał wczoraj tytuł "Zasłużony dla KIGEiT w ostatnim 15-leciu" za długoletnią współpracę, a w szczególności za wspieranie inwestycji w sektorze elektronicznym i wprowadzenie systemów jakości. Wyróżnienie zostało wręczone na Wielkiej Gali 15-lecia istnienia Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji w Zamku Królewskim w Warszawie. KIGEiT zrzesza firmy zajmujące się zarówno handlem, usługami, jak i badaniami w dziedzinie elektroniki i telekomunikacji.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy charyzma Ryszarda Łady oraz jego wkład w rozwój polskiego rynku i Motoroli zostały docenione. Dwa lata temu otrzymał "Złotą Antenę 2006" w kategorii "Człowiek Roku" w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Świat Telekomunikacji" za wieloletnie, nowatorskie, konsekwentne i skuteczne działania na polskim rynku telekomunikacyjnym. W 2007 roku zaś Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) nakręciła film reklamujący Polskę jako odpowiednie miejsce do inwestycji z udziałem Ryszarda Łady. To właśnie jego wypowiedź o działającym w Krakowie od 1998 roku Centrum Oprogramowania Motoroli ma zachęcić zagraniczne przedsiębiorstwa do inwestowania w Polsce w branżę high-tech. Kluczowym argumentem są zdolni i wykwalifikowani pracownicy, m.in. absolwenci krakowskich uczelni.

Ryszard Łada jest absolwentem Uniwersytetu Stanforda (USA), Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Polskim oddziałem Motoroli zarządza od momentu jego powstania, czyli od 1992 roku. Jest prezesem zarządu spółek: Motorola Polska i Motorola Polska Electronics. Jest wiceprzewodniczącym Amerykańskiej Izby Handlowej, członkiem zarządu Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz Rady Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ryszard Łada ma 51 lat, jest żonaty, ma dwie córki. Jest amatorem włoskiej kuchni, regularnie gra w tenisa.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości