PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kolejny konkurs SMS pod lupą UOKiK

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kolejny-konkurs-sms-pod-lupa-uokik-8313.html
QR Code
Kolejny konkurs SMS pod lupą UOKiK

Kilka dni temu UOKiK nałożył karę pół miliona złotych na konkurs o nazwie Pusty SMS, ponieważ klienci zostali wprowadzeni w błąd. Urząd zajął się teraz loterią SMS`ową, która jest prowadzona na zlecenie PTC.

Klienci PTC czują się oszukani. Po wysłaniu jednego SMS`a, który był darmowy i potwierdzał uczestnictwo w konkursie, codziennie naliczano uczestnikom konkursu 4,88 zł. Klienci, którzy dołączyli do loterii otrzymali faktury, które mocno ich zdziwiły.

To nie pierwsza tego typu sprawa, niedawno UOKiK nałożyło karę 0,5 mln na organizatora konkursu "Pusty SMS", motywując swoja decyzję tym, że klienci zostali celowo wprowadzeni w błąd. Więcej o tym pisałem tutaj.

Firma MobileFormats na zlecenie PTC, operatora sieci Era zorganizowała loterię SMS o nazwie "Czy stałeś się dzisiaj milionerem". Według opinii klientów, konkurs jest tak skonstruowany, że uczestnictwo w nim może być przypadkowe. A koszty uczestnictwa w loterii to prawie 5 złotych dziennie.

Jak przystąpić do loterii? To bardzo proste. Operator wysyła SMS zachęcający do wzięcia udziału w konkursie. W informacji jest dopisek, że koszt wysłania wiadomości zwrotnej o treści "Tak" to 0,00 złotych. Od momentu potwierdzenia uczestnictwa, klient sieci codziennie otrzymuje konkursowe wiadomości, jednak są one już płatne. Za uczestnictwo w loterii codziennie pobierana jest opłata w wysokości 4,88 złotych. Można się z niej wycofać wysyłając specjalnego SMS`a samodzielnie.

Operator PTC w oświadczeniu napisał:

"Aby wziąć udział w loterii, konieczne jest jednoznaczne potwierdzenie swojej zgody poprzez wysłanie stosownego SMS-a. Wszystkie materiały reklamowe skierowane do klientów informują o kosztach oraz odsyłają do szczegółowego regulaminu. Nie ma technicznej możliwości przypadkowego przystąpienia do loterii, bo za każdym razem wymaga to potwierdzenia. Każdy klient otrzymuje SMS-em informację: o przystąpieniu do loterii oraz w jaki sposób może z niej zrezygnować. Dodatkowo, codziennie każdy uczestnik loterii otrzymuje SMS-em potwierdzenie swojego w niej udziału oraz informację o sposobie rezygnacji"

.

Pomimo zapewnień operatora sprawa trafiła w ręce Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK zaznacza, że Urząd prowadzi sprawy konkursów SMS`owych, w których doszło do naruszenia prawa, jednym z nich jest właśnie ten o nazwie "Czy stałeś się dzisiaj milionerem".

Źródło: wyborcza.biz

reklama

Ostatnie opinie internautów

zewen 12.01.2011 @ 02:41
z jednej strony fajnie ze jest tak duzo loterii bo jest w czym wybierac. Ja czasami lubie wyslac takiego pustego smsa i oczekiwac ze do mnie zadzwonia ze wygralem. Z drugiej strony strasznie przykro ze pojawiaja sie loterie w ktorych sa bardzo niemoralne praktyki - jeden z operatorow wydal taka...
daniel 28.01.2011 @ 03:23
ta a wiedzieliscie ze w takich loteriach biora udzial tez policjanci? Znajomy podeslal mi linka do bloga pisanego wlasnie przez warszawskiego funkcjonariusza- http://szybkiekciuki.info

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości