PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kolekcja mody inspirowana telefonem komórkowym

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kolekcja-mody-inspirowana-telefonem-komorkowym-66.html
QR Code
Kolekcja mody inspirowana telefonem komórkowym

Tomasz, 9 września 2006, 03:53 (ostatnio zmodyfikowano w sobota, 9 września 2006 o 14:16)
Tagi: Siemens, BenQ Mobile

Projektantka Natasha Pavluchenko, związana z warszawskim domem mody Forget-me-Not, przedstawiła pierwsze szkice kolekcji inspirowanej kobiecym telefonem komórkowym. Wykorzystując kwiatowy motyw, który zdobi obudowę nowego telefonu BenQ-Siemens EF61, artystka tworzy zestaw osiemnastu oryginalnych i uniwersalnych kreacji. Zdaniem Natashy Pavluchenko, kolekcja będzie potwierdzeniem, że sztuka i design doskonale współgrają z nowoczesną techniką. Pierwsze szkice prac dowodzą także, że współczesne wzornictwo przemysłowe może silnie oddziaływać na artystyczną wizję rzeczywistości.

– Moja kolekcja będzie jednak bardzo realistyczna i funkcjonalna. Stawiam na użyteczność, która pozwoli każdej kobiecie podkreślić własny styl i oryginalne piękno. Nawiązuję tym samym do telefonu komórkowego, który stał się moją inspiracją w tworzeniu kolekcji – powiedziała projektantka. Model BenQ-Siemens EF61 Special Edition jest bowiem ucieleśnieniem prawdziwej kobiecości. Harmonijny kształt, stylowe kolory i kwieciste wzory sprawiają, że ta niewielka komórka z otwieraną klapką ciekawie współgra z najnowszymi trendami w modzie. Potwierdzeniem tego będzie kolekcja Natashy Pavluchenko, której premiera odbędzie się w listopadzie podczas organizowanego w Warszawie finału konkursu Oskary New Look Design. Za granicą wybrane wzory pokazane zostaną pierwszy raz podczas listopadowego pokazu mody w Bratysławie.

Natasha Pavluchenko, 27 lat

Utalentowana projektantka, z pochodzenia Polka, swoje zdolności odziedziczyła po dziadku, który przed wojną  miał pracownię krawiecką na warszawskiej Starówce. Urodziła się na Białorusi i tam ukończyła Akademię Projektowania Ubioru. Jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród. Swoje kolekcje prezentowała w Mińsku, Moskwie i Dusseldorfie. Na Finał Miss Rosji 2003 zaprojektowała kolekcję sukni wieczorowych. W 2001 roku wygrała konkurs w Moskwie Smirnoff International Fashion Award oraz konkurs wybitnie uzdolnionych kreatorów Biała Amfora w Witebsku. U progu kariery postanowiła wyjechać z Mińska i zamieszkać w Polsce. Kolekcja inspirowana latami dwudziestymi, którą przedstawiła podczas Oskary Mody New Look 2005 zachwyciła jurorów i zdobyła pierwsze miejsce. Przez trzy lata obecności w Polsce wywalczyła silną pozycję wśród rodzimych projektantów. Kreacje jej autorstwa noszą takie gwiazdy, jak: Kasia Klich, Joanna Brodzik, Magdalena Różczka czy zespół Braci Golców. Obecnie Natasha Pavluchenko prowadzi swoje studio i tworzy dwie kolekcje rocznie. Od 2005 roku współpracuje z Domem Mody Forget-me-Not.Źródło: BenQ

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości