PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komentarz rzecznika Orange w sprawie bramki Plusa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komentarz-rzecznika-orange-w-sprawie-bramki-plusa-6421.html
QR Code
Komentarz rzecznika Orange w sprawie bramki Plusa

Piotr Baranowski, 7 września 2009, 14:06
Tagi: Adam Suchenek, Grupa TP, Orange, Plus, Polkomtel, SMS, Wojciech Jabczyński

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP, na swoim blogu opublikował komentarz dotyczący opisanego przez nas blokowania słów 'Orange' i 'Play' przez bramkę SMS Plusa.

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP powiedział:

W weekend przeczytałem, że używanie słowa Orange w SMS-ach jest zakazane. Na cenzurowanym są też: play, promocja i wiele innych uznanych powszechnie za nieobraźliwe. Wyrok wydał Plus i skutecznie egzekwuje zakaz na swojej bramce SMS, do czego nawet się przyznaje. Piszesz niepolityczny wyraz i dostaniesz po łapkach od operatora-cenzora: "Treść wiadomości zawiera niedozwolone słowa" - głosi komunikat. Z wysyłki nici! Nie, to nie jest żart. Temat opisał serwis alert24 - 'Dlaczego Plus blokuje' a na Telepolis wybuchła żarliwa dyskusja. Kiedy przeczytałem tłumaczenie Plusa, że to działania antyspamowe, zacząłem szczerze współczuć mojemu koledze rzecznikowi. Tłumaczyć takie odjechane pomysły szefów musi być ekwilibrystyką słowną z najwyższej półki. Co gorsze wpisuje się to w logiczną albo nielogiczną (jak kto woli) serię. Zaczęło się od chlapnięcia, że Plus jest w stanie zgodzić się na zerowy MTR, potem były urocze pyskówki z Play, dotyczące podbierania klientów wypowiadającyh umowy po zmianie regulaminu i ogłoszenie gotowości na przenaszalność numerów w jeden dzień, której jak wiemy nie było. Niestety taka dola rzecznika, aby wpadki przekuwać w bezprecedensowy sukces. Niestety nie zawsze się udaje. Dlatego proponuję Ci Adam, aby autorowi pomysłu cenzury bramki SMS, ofiarować zbiór dzieł Sławomira Mrożka, chyba że już przeczytał i twórczo je wykorzystuje w pracy, co niestety wydaje mi się mocno prawdopodobne. Wszystkich, którzy chcą używać zakazanych przez Plus słów zapraszam do bramki SMS Orange http://sms.orange.pl/

A my wszystkich naszych czytelników gorąco zapraszamy do korzystania z naszej darmowej bramki SMS - http://SMS.PasjaGSM.pl - bez limitów i bez problemów.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Roberto 7.09.2009 @ 16:14
ale Wasza bramka korzysta z infrastuktury Plusa i też nie można używać "zakazanych" słów ;P
radeczko 9.09.2009 @ 11:25
Szkoda tylko że bramka pana rzecznika działa wyłącznie na numery w Orange :/
problemyzorange 6.02.2010 @ 00:20
Odradzam wszyskim przeniesienie numeru do Orange. Od niedzieli żaden klient nie może się do mnie dodzwonić. W infolini Orange Pan mi powiedział "że rozumie moje wzburzenie" a klienci dalej do mnie nie mogą się dodzwonic. Odradzam zdecydowanie przynoszenie numeru do Orange!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości