PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komentarz TP do raportu UKE

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komentarz-tp-do-raportu-uke-5120.html
QR Code
Komentarz TP do raportu UKE

Piotr Baranowski, 26 listopada 2008, 23:52
Tagi: prawo, Telekomunikacja Polska (TP SA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

W dniu dzisiejszym opublikowaliśmy "Raport o zasadności podziału Telekomunikacji Polskiej" wykonany na zlecenie Urzędu Komunikacji Polskiej. Telekomunikacja Polska opublikowała komentarz odnoszący się do tego raportu.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP powiedział:

Zapoznajemy się z raportem opublikowanym przez UKE. Odniesiemy się do niego szczegółowo po analizie dokumentu.

Po lekturze wstępu jesteśmy przekonani, że raport rozwiewa mit podziału jako cudownego panaceum na wszystkie problemy polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Z satysfakcją możemy stwierdzić, że potwierdza on, to co było oczywiste - że koszty separacji funkcjonalnej będą niewspółmierne z korzyściami dla klientów. Wykluczony został również pozytywny wpływ podziału na rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej w kraju, a więc fundamentalnego problemu modernizacyjnego Polski.

Obecnie prowadzone z UKE rozmowy mogą doprowadzić do realizacji tych samych celów regulacyjnych bez ryzyka obciążeń prawnych i wydawania setek milionów złotych, które koniec końców i tak zapłacić musieliby klienci.

Pragniemy też zwrócić uwagę, że autorzy raportu wskazują na brak jednoznacznych podstaw prawnych do podziału, co także jest potwierdzeniem argumentów TP i wielu autorytetów prawnych, przedstawianych od dawna w dyskusji publicznej.
reklama

Ostatnie opinie internautów

wasiesto 28.11.2008 @ 13:15
jak widać z komentarza boją się podziału ponieważ mogą przez to stacić monopol w kraju na dostarczanie usług telekomunikacyjnych i internetowych.
przeciętny kowalski jak założył telefon w latach 70-80 tak do tej pory wisi mu na ścianie i płaci za to 40pln ze jest. Nawet nie jest świadomy że może być inny tańszy operator.
_Brutus 28.11.2008 @ 18:01
Dokładnie... TP ma monopol w Polsce i za żadne skarby tego nie zmieni. To by ich zniszczyło. Właśnie przez to mają te kosmiczne ceny swoich usług... Bo przecież do kogo innego ludzie się zgłoszą? A oni tak szybko nie dadzą o sobie zapomnieć. Co i rusz jakieś telefony od TP z propozycją internetu bądź lepszego planu telefonii (który niekoniecznie musi okazać się lepszy).

A gdy klient chce coś załatwić na swoją korzyść, ma jakiś problem, czy pretensję, to TP ma nas głęboko w poważaniu. Nigdy nie jest ich wina, nigdy nic nie mogą poradzić, zawsze trzeba się zgłaszać do kogoś innego.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 5 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości