PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komercyjna sieć WiMAX na Ukrainie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komercyjna-siec-wimax-na-ukrainie-564.html
QR Code
Komercyjna sieć WiMAX na Ukrainie

Piotr Baranowski, 7 marca 2007, 12:54
Tagi: WiMAX

Ukrainian High Technologies (UHT), ukraiński dostawca usług telekomunikacyjnych wykorzystuje sprzęt Alvarion BreezeMAX 3500 do budowy pierwszej komercyjnej sieci WiMAX na Ukrainie.

Po uruchomieniu sieci w Kijowie i Charkowie, UHT planuje zużytkować posiadane licencje na wykorzystanie pasma 3.5 GHz do rozszerzenia zasięgu sieci WiMAX na kolejne miasta: Donieck, Dniepropietrowsk, Odessa i Lwów. We wszystkich lokalizacjach sieć przeznaczona będzie zarówno dla abonentów indywidualnych, jak i biznesowych.

BreezeMAX to system dostępowy WiMAX dedykowany dla operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług. System ten tworzą stacje klienckie (instalowane po stronie abonentów) wraz ze stacją bazową i oprogramowaniem. BreezeMAX wykorzystuje technologię OFDM (Orthogonal Frequency Division Multiplexing), która zapewnia prawidłowy przepływ danych nawet w przypadku braku widoczności optycznej między antenami (Non-line-of-sight).

Obecnie uruchomionych jest ponad 300 instalacji systemów BreezeMAX w ponad 100 krajach na świecie. W Polsce urządzenia BreezeMAX pracują m.in. w Bielsku-Białej, Radomiu i Szczecinie.

Źródło: Veracomp

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 8 wynosi: