PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komisja sejmowa dyskutuje na temat KOT-a

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komisja-sejmowa-dyskutuje-na-temat-kot-a-508.html
QR Code
Komisja sejmowa dyskutuje na temat KOT-a

Ministerstwo Skarbu Państwa nie ma jeszcze gotowej koncepcji stworzenia narodowego operatora telekomunikacyjnego, ale na 2007 rok jest przewidziany powrót do możliwości konsolidacji wybranych aktywów: Exatela, Dialogu i Telekomunikacji Kolejowej.

Podczas sejmowej komisji infrastruktury i skarbu wiceminister skarbu Ireneusz Dąbrowski powiedział, że jeśli spółki wykażą zainteresowanie i przedstawią projekt połączenia, który pokaże, że dzięki niemu jest możliwa poprawa ich sieci dystrybucyjnej, racjonalizacja kosztów oraz budowa wartości przedsiębiorstw, wówczas Skarb Państwa może rozpatrzyć tę propozycję pozytywnie. Według niego na razie wszystko jest na etapie przedprojektowym, zatem dyskusja o planach jest przedwczesna.

Dąbrowski podkreślił też, że na obecnym etapie MSP nie bierze w tych planach pod uwagę Polkomtela.

Z drugiej strony w dokumentacji MSP przygotowanej dla komisji sejmowej znalazł się zapis sygnowany przez ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, mówiący o łączeniu niektórych spółek jeszcze w 2007 roku. Jej celem ma być stworzenie silnej grupy teleinformatycznej, oferującej rozbudowany asortyment wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych dla szerokiego spektrum klientów. Na pewno dotyczyć to będzie Exatela, Telefonii Dialog i Telekomunikacji Kolejowej, jednak nie wykluczono udziału innych podmiotów.

Źródło: PAP

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości