PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komórki w ASTER już na wiosnę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komorki-w-aster-juz-na-wiosne-3532.html
QR Code
Komórki w ASTER już na wiosnę

Michał Gruszka, 27 lutego 2008, 11:29
Tagi: Aster, MVNO (Mobile Virtual Network Operator)

Już za kilka miesięcy polski rynek usług komórkowych wzbogaci się o coś więcej niż „kolejnego wirtualnego operatora”.

30 listopada 2007 r. dwaj operatorzy telekomunikacyjni: ASTER i PTK Centertel podpisali umowę o współpracy, w oparciu o model MVNO. Komercyjny start usługi przewidziany jest na wiosnę przyszłego roku.

Janusz Arciszewski, Prezes Zarządu ASTER. powiedział:

O wyborze PTK Centertel zdecydowały przede wszystkim czynniki biznesowe, a także możliwość zrealizowania planowanych przez nas rozwiązań.


Nowa usługa oferowana będzie pod marką ASTER. Będzie to pierwsza w Polsce realizacja koncepcji MVNO, w ramach której, w oparciu o sieć radiową Operatora Komórkowego, Operator Wirtualny zaoferuje własną usługę w systemie postpaid, czyli abonamentowym.
Tak jak w przypadku pozostałych usług, ASTER zapewni także pełną obsługę klienta: własny system billingowy, zaplecze techniczne oraz biura obsługi.

Telefonia mobilna będzie już czwartą usługą oferowaną przez ASTER, dzięki której operator zaoferuje pełny zakres usług telekomunikacyjnych dla domu i całej rodziny.


Janusz Arciszewski powiedział:
Telefonia komórkowa stanowi naturalne dopełnienie portfolio naszych produktów: telewizji kablowej, internetu i telefonii stacjonarnej. Wraz ze wzrostem mobilności i zapotrzebowania naszych klientów na coraz bardziej zaawansowane środki komunikacji konieczne stało się zaoferowanie im usługi mobilnej.


Oferta ASTER będzie zawierała niemal wszystkie usługi GSM/3G, których może oczekiwać abonent sieci komórkowej oraz stale rosnącą ofertę usług powiązanych z pozostałymi produktami ASTER.

Operator przewiduje, że w ofercie będzie zarówno możliwość zawarcia terminowej umowy abonenckiej w połączeniu z zakupem, na korzystnych warunkach, telefonu komórkowego, jak również umowy bezterminowej i bez zakupu aparatu.

ASTER nie zamierza walczyć ze wszystkimi graczami na rynku komórkowym, ale chce skoncentrować się na swoich aktualnych i przyszłych abonentach, którym zaoferuje wysoce konkurencyjny pakiet wzajemnie uzupełniających się produktów.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia pilotażu usługi, który obejmie wąską grupę użytkowników. Ze względu na bardziej skomplikowaną naturę przedsięwzięcia - niż w przypadku operatorów wirtualnych działających jedynie w modelu pre-paid - rozpoczynająca się faza testów technicznych i logistycznych będzie szczególnie ważna dla zespołu ASTER.


Janusz Arciszewski powiedział:
Wysoki poziom satysfakcji z dotychczasowych naszych usług zobowiązuje nas wobec klientów - od dnia startu musimy zaproponować im w pełni dopracowane rozwiązanie.

Formuła operatora wirtualnego, jeszcze przed kilkoma laty brzmiała dość niejasno i wydawała się być odległą przyszłością. Dzisiaj, w kilkudziesięciu krajach na świecie funkcjonuje już kilkuset operatorów w formule MVNO. Oczywiste jest, że to właśnie operatorzy wirtualni stają się obecnie najdynamiczniej rozwijającym się modelem świadczenia usług komórkowych - często wiążąc te usługi z pozostałymi elementami swojej oferty.

Można zatem stwierdzić, że powstawanie ofert MVNO jest naturalnym elementem rozwoju dojrzałego rynku.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości