PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komórki zdrożeją

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komorki-zdrozeja-5225.html
QR Code
Komórki zdrożeją

Paweł Wasik, 16 grudnia 2008, 10:56
Tagi: EICTA, Komisja Europejska (KE)

Komisja Europejska szykuje przykrą niespodziankę dla wielu milionów sympatyków mobilnych gadżetów. Jeśli zrealizuje swoje plany, telefony komórkowe w Europie mogą zdrożeć nawet o 1/4.

Komisja Europejska chce obłożyć 14-procentowym cłem importowane do unii telefony komórkowe korzystające z techniki GPS i umożliwiające oglądanie telewizji.

EICTA, organizacja zrzeszająca producentów nowoczesnych technologii, ocenia, że spowoduje to wzrost cen urządzeń informatycznych i telekomunikacyjnych nawet o 25 procent.

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

janykiel 16.12.2008 @ 12:16
No i idzie ku normalności. W połączeniu z tym, że operatorzy już dziś odgrażają się, że wymuszane na nich zmiany w zakresie czasu trwania umów doprowadzą do zniknięcia atrakcyjnych cenowo telefonów, daje to szansę na normalność na rynku usług. Bo dziś sytuacja jest paranoiczna. Dzieciaki biegające z telefonami za kilkaset złotych, umowy podpisywane na "100 lat" byle syneczek miał wymarzony smartfon, gigantyczny rynek niepotrzebnych nikomu gadżetów nakręcany wyłącznie interesem producentów i operatorów. Ludzie bezmyślnie kupują "wodotryskowe" telefony, bez patrzenia na potrzeby. Potem dziwią się, że trudno im obsługiwać zaawansowany telefon, że bardzo rozbudowana konstrukcja wymaga większej dbałości i jest mniej odporna na uszkodzenia itd. A wystarczyłoby pomyśleć. Tak więc, kibicuję działaniom, które powstrzymają dewaluację telefonów. Troszkę przekornie, ale kibicuję;)
korpi 16.12.2008 @ 14:19
Kup dziecku 3310 i niech się cieszy. Szybciej napisze sms do mamy. A tata bedzie dobrze słyszany w słuchawce
pioytrula 16.12.2008 @ 19:38
Osobiście lubię bajery w telefonie, a kto chce mieć telefon tylko do dzwonienia niech sobie taki kupi! Wolę mieć w jednym urządzeniu wiele :)
krzychu.pl 16.12.2008 @ 22:45
Wszystko jest jasne, dlaczego Komisja Europejska chce obłożyć cłem importowym komórki z funkcją GPS i tunerami telewizyjnymi. Działa to po prostu na korzyść budżetu Unii Europejskiej bo prawie całość dochodów z ceł trafia do budżetu Unii a nie do krajów członkowskich. A będzie to potężny zastrzyk gotówki dla 'wspólnotowej kasy'. Dochody z tego cła będzie można przeznaczyć na Galileo - europejski system nawigacji satelitarnej, który ma być alternatywą dla GPSu, który jest systemem amerykańskim...

Mnie martwi taka informacja bo GPS jest bardzo użyteczną funkcją, która bardzo ułatwia życie. Nikt nie musi szarpać się podczas jazdy z wielką mapą, która może i tak nie oddawać aktualnej bazy dróg lub liczyć na oznakowanie, które również często pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy mieć zaktualizowane mapy w urządzeniu i można ruszać śmiało w drogę, oczywiście ślepo nie można ufać takiej technice, ale warto spróbować z niej skorzystać i przekonać się o zaletach.
julka88 17.12.2008 @ 00:10
@krzyszu.pl
Co złego w tym, że pieniądze trafią do budżetu Unii Europejskiej jako całości? Każdy z nas przecież dobrze, wie, że Polska jest w Unii jednym z krajów będących jej beneficjentami, a co za tym idzie - więcej dostajemy niż dajemy.

Co do przedmiotu dyskusji - mnie to "ani ziębi, ani parzy", bo uważam, że telefon jest do dzwonienia i wszelkie bajery są mi zupełnie niepotrzebne.
Fakt, GPS jest przydatny, więc go kupiłam, ale jako osobne urządzenie, a nie jako dodatek do telefonu.
Coraz częściej mam wrażenie, że moi znajomi nie mają telefonów, a urządzenia wielofunkcyjne ;) Ale co kto lubi.
Macol 18.12.2008 @ 11:32
O ja ... nie chcialem tu nic pisac aby nie robic watkow politycznych, ale Wasze rozumowanie mnie rozbraja. KE tworzy kolejny bezsensowny podatek aby tylko siorbac kase z ludzi a czesc z Was nawet temu przyklaskuje. Czy nikt nie widzi tego, ze po zainstalowaniu softu na tel z symbianem / WM / linuxem itp. to moze on sluzyc do ogladania tv z netu. Tym prostym sposobem mozna pod ten glupi podatek podpiac spora ilosc aparatow dostepnych na rynku - taki maly kruczek...

Druga sprawa to rozdzielanie funduszy w UE i nasza pozycja jako beneficjenta, to proponuje poczytac http://tomaszcukiernik.pl/dotacjewyklad.htm
Dodatkowo dodam od siebie, ze w bardzo wielu przypadkach przyznawane nam dotacje, sa po prostu marnowane na rzeczy kompletnie nieprzydatne lub defraudowane, poniewaz nie ma wystarczajaco dobrej kontroli tego wszystkiego.

A projekty europejskie typu Galileo to sniech na sali. Bralem udzial w jednym www.ist-daidalos.org i tylu zmarnowanych pieniedzy jeszcze nie widzialem.
doroteczka 18.12.2008 @ 18:55
No cóż, przyznam szczerze, że sprecjalnie mnie ta wiadomośc nie zaskoczyła. Co tu dużo pisać.. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Sama w najbliższej przyszłości nie planuję zakupu nowego telefonu, ale podwyższenie cen nigdy nie zapowiada inczego dobrego. Szybki rozwój techniki gwarantuje nam wciąż bardzo szybko taniejący sprzęt. Póki koszty są uzasadnione i warte poniesienia w imię posiadania danego sprzętu, nie mam nic przeciwko nim. Ale naciągania typu "tysiące niezbędnych podatków dla UE" nie cierpię..

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości