PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Komputronik dla mobilnych Internautów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/komputronik-dla-mobilnych-internautow-8978.html
QR Code
Komputronik dla mobilnych Internautów

Maciej Celmer, 11 kwietnia 2011, 09:56
Tagi: 3G, HSPA, HSPA+ DC, internet mobilny, Komputronik, Orange, WiFi

Komputronik SA, do którego należy największa w Polsce sieć salonów ze sprzętem IT i elektroniką użytkową, zdecydował się na rozwój strategii usługowej skierowanej do klientów korzystających z mobilnego dostępu do Internetu.

Z raportu Cisco Visual Networking Index wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat liczba internautów, którzy korzystają jedynie z mobilnego dostępu do sieci wzrośnie w Europie Środkowowschodniej ponad 50-krotnie. W 2010 roku w naszym regionie Europy było 1,15 miliona takich osób, zaś według prognoz ich liczba w 2015 roku ma przekroczyć 58 milionów.

Zasięg i możliwości mobilnego dostępu do Internetu są już na tyle duże a koszty niskie, że wiele osób wykorzystuje go w pracy zawodowej. Liczba tego typu użytkowników sieci będzie w kolejnych latach rosła w lawinowym tempie. Zdecydowaliśmy się na szybki rozwój usług związanych z mobilnym internetem i na razie wprowadziliśmy je w 50 salonach na terenie całego kraju. W przyszłości liczba punktów z obsługą użytkowników mobilnej sieci zapewne wzrośnie

W sieci salonów Komputronik obecni i przyszli internauci mogą oczekiwać fachowej pomocy w doborze najlepszego sprzętu do transmisji danych. W zależności od potrzeb i trybu życia może to być modem 3G, tablet, bądź laptop z dostępem do sieci WiFi/3G.

Kolejną usługą jest bezpłatna konfiguracja i uruchomienie mobilnego internetu na notebooku kupionym w salonie Komputronik. Przydatna okaże się także pomoc w doborze dodatkowego sprzętu komputerowego, jak na przykład kamer czy zestawów do komunikacji przez Internet. Dzięki temu użytkownik wraca do domu z kompletnym wyposażeniem, które pozwala mu od razu w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje globalna sieć.

Komputronik SA współpracuje z operatorem sieci Orange, która oferuje dostęp do mobilnego internetu w Polsce. Dzięki technologii CDMA klienci Orange Free mają dostęp do szybkiego internetu mobilnego również poza dużymi miastami (na terenie obejmującym 86% powierzchni kraju). W ten sposób osiągają transfery rzędu do 1Mb/s.

Będąc w zasięgu sieci 3G klienci Orange mogą korzystać z Internetu z prędkością do 42 Mb/s w ramach technologii HSPA+DC. W zasięgu najnowszej technologii Orange znajduje się obecnie prawie 12% populacji, a pod koniec 2011 roku odsetek takich osób zwiększy się do ponad 60%.

Z usług związanych z mobilnym dostępem do Internetu można korzystać w około 50 salonach Komputronik w całej Polsce.

Źródło: Komputronik

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 14 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości