PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Konsorcjum FEN i Linksys

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/konsorcjum-fen-i-linksys-3949.html
QR Code
Konsorcjum FEN i Linksys

Michał Gruszka, 15 kwietnia 2008, 14:39
Tagi: Internet, Linksys

Linksys wprowadził na rynek dwa urządzenia z serii 160N: WRT160N oraz WAG160N, czyli router i brama ADSL2+ z wbudowanym punktem dostępowym, pracującym w standardzie 802.11n. Do urządzeń dołączane jest polskojęzyczne oprogramowanie LELA (Linksys EasyLink Advisor), które rewolucjonizuje proces zarządzania siecią w domu i w biurze.

Oba urządzenia pozwalają na znaczne zwiększenie zasięgu i prędkości sieci bezprzewodowej, wyznaczając jednocześnie nowe trendy we wzornictwie urządzeń sieciowych. Pierwsza z nowości - Linksys WAG160N - zapewni każdemu użytkownikowi bardzo dobre parametry przy łączeniu się z Internetem. Wbudowany modem ADSL to maksymalne wykorzystanie przepustowości łącza, którą gwarantuje nam dostawca Internetu w technologii ADSL (np. Neostrada). Nowy Linksys umożliwia podłączenie bezpośrednio czterech komputerów lub więcej (np. przy pomocy dowolnego switch'a). Daje też możliwość współdzielenia plików, drukarek, przestrzeni na twardym dysku oraz innych zasobów. Z kolei wydajną sieć bezprzewodową można zbudować dzięki zaimplementowanemu w urządzeniu punktowi dostępu Wireless-N (draft standardu 802.11n).

Daniel Żukowski, Business Unit Manager Konsorcjum FEN. powiedział:

W przypadku urządzenia Linksys WAG160N warto także zwrócić uwagę na silnie rozbudowane zabezpieczenia. Dzięki zaporze SPI pracujące w sieci komputery chronione są przed intruzami i najpowszechniejszymi atakami z Internetu typu DoS. Nad bezpieczeństwem przesyłanych danych czuwa natomiast funkcja szyfrowania do 256 bitów oraz uwierzytelnianie i autoryzacja w standardzie 802.1x. Możliwe jest też filtrowanie treści stron internetowych, czasowe blokowanie dostępu (filtr ToD), ograniczanie dostępu do sieci przez przypisywanie adresów MAC i IP, czy filtrowanie apletów Java, formantów ActiveX, ustawień proxy oraz plików cookie.


Drugi nowy produkt sieciowy firmy Linksys - WRT160N - to router z punktem dostępowym sieci bezprzewodowej oraz zaimplementowanym przełącznikiem FastEthernet. Urządzenie posiada zaawansowany firewall, co w połączeniu z szyfrowaniem 256-bitowym kluczem czyni to rozwiązanie bardzo bezpiecznym. Linksys WRT160N to również idealne rozwiązanie dla aplikacji wykorzystujących strumieniowe przesyłanie wideo, gier sieciowych czy rozwiązań VoIP. Wyróżniająca się stylistyka urządzenia powoduje, że router będzie świetnie komponował się w każdym biurze.


Daniel Żukowski powiedział:
W nowych urządzeniach Linksysa z serii 160N na szczególną uwagę zasługuje punkt dostępowy sieci bezprzewodowej Wireless-N, który bazuje na najnowszej technologii tzw. MIMO (Multiple In, Multiple Out). Zwiększa ona prędkość przesyłania danych drogą nakładania sygnałów wielu nadajników. W zwykłych technologiach bezprzewodowych odbicia sygnału przyczyniają się do zakłóceń, natomiast MIMO wykorzystuje te odbicia do powiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej i zmniejszenia liczby tzw. martwych punktów. Dzięki temu korzystanie z sieci bezprzewodowej jest możliwe na bardziej rozległym obszarze, aniżeli w przypadku sieci Wireless-G. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że urządzenia Linksys serii 160N bardzo dobrze współpracują z urządzeniami obsługującymi standardy Wireless-G i B.

Do serii Linksys 160N dołączane jest nowe, bezpłatne oprogramowanie w języku polskim - LELA (Linksys EasyLink Advisor) - które rewolucjonizuje proces zarządzania siecią w domu i w biurze. LELA to m.in. graficzny podgląd całej sieci z podłączonymi do niej urządzeniami, wsparcie techniczne online w przypadku problemów z konfiguracją urządzenia, kontrola prędkości połączenia w sieci, wykrywanie narażonych na brak bezpieczeństwa punktów w sieci czy zaawansowane funkcje zabezpieczeń z ciągłym skanowaniem sieci.

Linksys, odział firmy Cisco Systems, Inc., jest światowym liderem rozwiązań VoIP, sieci bezprzewodowych i ethernetowych dla użytkowników domowych, SOHO (Small Office, Home Office) oraz małych firm. Linksys specjalizuje się w produktach i rozwiązaniach, które umożliwiają łatwe i ekonomiczne współdzielenie szerokopasmowego łącza internetowego, plików, drukarek, muzyki cyfrowej, wideo, zdjęć oraz gier w sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Te niezawodne, łatwe w użyciu i najwyższej jakości produkty są opatrzone profesjonalnym wsparciem technicznym, które wyznacza nowy standard w obsłudze konsumentów i mniejszych użytkowników biznesowych. Więcej informacji na temat Linksys'a można znaleźć pod adresem: http://www-pl.linksys.com.

Konsorcjum FEN Sp. z o.o. działa na rynku od 1998 roku. Spółka z sukcesem rozwija w Polsce dystrybucję wielu światowych producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE) dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także rozwija dystrybucję takich światowych marek, jak Dynamode, Holux, PQI i Welland. Więcej informacji na temat FEN można znaleźć pod adresem: www.fen.pl.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości