PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kościelna sieć komórkowa ?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/koscielna-siec-komorkowa-4742.html
QR Code
Kościelna sieć komórkowa ?

Hubert Musiał, 31 lipca 2008, 11:33
Tagi: ciekawostka, Plus, Polkomtel

Zacieśnia się współpraca biznesowa Kościoła katolickiego z kontrolowaną przez państwo siecią Plus GSM. Można sądzić, że to początek tworzenia... kościelnej telefonii komórkowej.

Jak donosi Pardon, taka sieć to niespełniony sen prałata Jankowskiego. Prałat Mobile miało być kolejnym filarem jego biznesowego imperium.

Współpraca z Polkomtelem zaowocowała już uruchomieniem pierwszego dużego projektu - o czym z dumą doniosła wczoraj Katolicka Agencja Informacyjna. Nowy "pielgrzymkowy serwis społecznościowy" e-Pielgrzymka, firmowany przez Opokę, dzięki pomocy Plusa wzbogacono o wiele nowoczesnych rozwiązań - na przykład galerie MMS-ów czy system lokalizacji grup pielgrzymkowych.

Rola Plusa jest trochę niejasna. Przedstawiciel spółki, Dariusz Matuszak, mówi o "wspieraniu nowoczesną techniką pielgrzymów" oraz o "służbie człowiekowi". Na ile jest to po prostu wspólny, państwowo-kościelny biznes, nie wiadomo. Podobnie niejasne jest, na jakich zasadach w kościelnych interesach uczestniczy Polkomtel, oraz dlaczego pomaga de facto budować pierwszy wielki katolicki serwis społecznościowy. Opoka, która jest oficjalnym kościelnym aportem projektu, dumnie prezentuje na swej witrynie logo Plusa: jako "partnera technologicznego". Jak się ocenia, Plus zainwestował już w projekt kilkanaście milionów złotych.

"Trybuna" przypuszcza, że specjalne numery, jakie Plus przyporządkowuje w swej sieci poszczególnym pielgrzymkom, to właśnie zalążek nowej sieci komórkowej. Układ będzie najpewniej taki, że Polkomtel dostarczy infrastruktury i obsługi, zaś Kościół - nazwy... i klientów.

Oczywiście sieć komórkowa daje Kościołowi spore możliwości prowadzenia działalności, ale też stanowi obecnie jeden z najlepszych biznesów na świecie. Usługi religijne oferowane przez nową sieć, na przykład biogramy świętych patronów, cytaty z Biblii, modlitwy, programy chrześcijańskich stacji radiowych i telewizyjnych, raczej będą odpłatne. Dochód nie do pogardzenia - tym bardziej, że nie wiąże się dla Kościoła z praktycznie żadnymi wydatkami.

Źródło: Pardon.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

stary_telefon 6.08.2008 @ 11:56
Mt.21.12 A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie.
hellishgirl 7.12.2008 @ 15:53
Bez przesady, jestem niepraktykującą katoliczką, temat religii, czy polityki jest zazwyczaj tematem tabu, gdyz ludzie nie potrafią o tym rozmawiać spokojnie i kulturalnie. Niestety jest to zjawisko społeczne, które się nie zmieni. Fakt, że firma Plus na pewno zarobi na tym grube pieniądze, ale uważam, że radio Maryja jest wystarczającą "męką" w domach anszych babć. Teraz natomiast mamy i ojcowie naszych rodziców będą po prostu wydawać pieniądze na smsy z fragmentami Biblii??? Trochę przesada, jak dla mnie..

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości