PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kryzys szansą dla Telekomunikacji

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kryzys-szansa-dla-telekomunikacji-5271.html
QR Code
Kryzys szansą dla Telekomunikacji

Paweł Wasik, 28 grudnia 2008, 13:04 (ostatnio zmodyfikowano w niedziela, 28 grudnia 2008 o 13:06)
Tagi: telefonia komórkowa, telefonia stacjonarna, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Według prezesa Telekomunikacji Polskiej z powodu kryzysu Polacy nie będą masowo rezygnować z telefonów komórkowych. Z kolei klienci biznesowi będą częściej korzystać z wyspecjalizowanych rozwiązań teleinformatycznych. Nowe narzędzia pozwolą lepiej kontrolować wydatki.

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskie powiedział:

Usługi telekomunikacyjne to dzisiaj artykuł absolutnie pierwszej potrzeby. Nikt nie zrezygnuje z komórki z powodu kryzysu, niewielu zrezygnuje z Internetu jako źródła informacji. W dodatku jesteśmy branżą, która z racji specyfiki działalności nie ma problemów z płynnością. Mamy comiesięczne wpływy z abonamentów


Witucki wprawdzie przyznaje, że kryzys może spowodować mniejsze inwestycje ze strony klientów biznesowych. Jednak z drugiej strony może być także szansą dla firm telekomunikacyjnych.


Witucki powiedział:
Już mam sygnały o firmach, które zamiast podróży służbowych masowo wprowadzają telekonferencje. W czasie kryzysu rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne systemy telekonferencyjne, wideokonferencyjne i inne wysoko wyspecjalizowane usługi teleinformatyczne


Także masowy klient nie będzie rezygnował z usług, których obecnie korzysta. Głównie dzięki nowym narzędziom wprowadzanym przez operatorów, które spowodują poczucie bezpieczeństwa i pozwolą zapanować nad fakturą.


Prezes TP powiedział:
Raczej wprowadzać będziemy więcej narzędzi do lepszej kontroli abonamentu z alertami o przekroczeniu kolejnych progów. Ale to nie znaczy, że klienci będą mniej konsumować

Źródło: dziennik

reklama

Ostatnie opinie internautów

Logan 28.12.2008 @ 18:43
Jeszcze jakby tak zajęli się dostępnością usług dostępu szerokopasmowego Internetu w miejscowością, które się starają od kilku lat o to, to by było super... A tak, wychwalają to i owo i nie ważny jest dla nich taki człowieczek z małej miejscowości...
raf56 28.12.2008 @ 19:10
Racja,są jeszcze neistety miejsca w polsce do których nasz kochana telekomunikacja polska nie podłączyła internetu.Dlaczego?Ponieważ podłączenie do internetu małych miejscowości i pociągniecie paru metrów kabla jest dla nich nieopłacalne,smutne ale pozostaje mieć nadzieję,że to się kiedyś wreszcie zmieni.
sławek 28.12.2008 @ 19:11
Kryzys kryzysem, ale obsługa klienta ma ogromną rolę w jego pozyskaniu. Jak wiadomo firmy muszą się liczyć cięciami osobowymi i będą musieli zadbać o właściwy poziom usług, bo może się okazać , że klienci nie złapią się na haczyk wspaniałej promocji, która się okaże bańką mydlaną.
krzychu.pl 1.01.2009 @ 17:43
Według mnie branża telekomunikacyjna odczuje też skutki kryzysu finansowego na świecie jednak w porównaniu z innymi gałęziami gospodarki te straty będą stosunkowo niewielkie. Wpływ kryzysu przejawi się zapewne w tym, że firmy telekomunikacyjne będą ostrożniej wydawać swoje pieniądze co odbije się zapewne na ograniczeniu budowy własnej sieci. Zapewne inwestorzy spółek telekomunikacyjnych którzy często sami nie są związani z telekomunikacją będą popierali takie rozwiązania na obecne czasy skupiając się bardziej jak kosztem spółki telekomunikacyjnej których akcje posiadają poprawić własną stabilność finansową. Liczę jednak, że mimo wszystko pesymistyczne scenariusze się nie sprawdzą i branża telekomunikacyjna wraz z całą gospodarką przejdzie w miarę bezboleśnie przez kryzys. To jest system naczyń połączonych więc telekomunikacja nie jest branża oderwaną od kondycji pozostałych sektorów gospodarki dlatego i w tym przypadku powinno się dążyć do jak najszybszego wyjścia z kryzysu.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości