PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Kurs programowania Windows Phone 7

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/kurs-programowania-windows-phone-7-8860.html
QR Code
Kurs programowania Windows Phone 7

Maciej Celmer, 24 marca 2011, 13:17
Tagi: Microsoft, Windows Phone 7

Firma Microsoft przygotowała dla programistów kurs programowania aplikacji pod mobilny system operacyjny Windows Phone 7. Kurs jest dostępny w internecie i prezentuje tajniki programowania za pomocą krótkich filmów instruktażowych.

Smartfony to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynku IT. Ich sprzedaż stale rośnie. Według danych firmy IDC, w ostatnim kwartale 2010 roku do dystrybutorów na całym świecie trafiło 100,9 mln tych urządzeń (o 87,2 procent więcej niż rok wcześniej), podczas gdy sprzedaż komputerów w tym samym czasie wyniosła 92 mln sztuk.

Najbardziej stymulującym czynnikiem sprzedaży smartfonów są aplikacje, które zdecydowanie poszerzają funkcjonalność telefonów. Ma to bezpośrednie przełożenie na rosnące zapotrzebowanie na programistów aplikacji mobilnych.

Firma Microsoft uruchomiła specjalny kurs internetowy, podczas którego programiści mogą poznać tajniki programowania aplikacji dla platformy Windows Phone 7. Kurs jest przygotowany w formie krótkich filmów, które krok po kroku prowadzą przez proces pisania aplikacji.

Kurs jest dostępny pod adresem channel9.msdn.com/Series/Kurs-programowania-Windows-Phone-7. Wśród prowadzących poszczególne części są eksperci firmy Microsoft (Bartłomiej Zass) oraz przedstawiciele społeczności deweloperskiej: Maciej Grabek, Michał Korzunowicz oraz Daniel Plawgo.

Piotr Kołodziej z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny z organizację i przebieg kursu powiedział:

Programiści poszukują materiałów, które pomogą im rozwinąć ich umiejętności. Nasz kurs został przygotowany właśnie pod tym kątem. Jest to o tyle istotne, że wybicie się na konkurencyjnych platformach jest praktycznie niemożliwe bez dużych nakładów finansowych. Większość oryginalnych i prostych pomysłów została już wykorzystana. Platforma Windows Phone 7, która w tej chwili liczy ponad 10 tysięcy aplikacji jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się na rynku i daje programistom największe szanse na pojawienie się na rynku aplikacji mobilnych z pełnym sukcesem

Źródło: Microsoft

reklama

Ostatnie opinie internautów

Hajdek 25.03.2011 @ 17:41
Z pewnością skorzystam z tego kursu. Aktualnie permanentnie uczę się programowania w języku C++. Później dowiem się więcej o tym, jakiego języka wymaga tworzenie aplikacji na system operacyjny Windows Phone 7 i pogłębię się w jego nauce (chyba, że będzie to C++...). Na pewno nie tylko ja to wykorzystam. Znajdzie się duże grono programistów chętnych do poszerzania swoich umiejętności. Z taką postawą, Microsoft zapewni sobie rozwój marketu z aplikacjami, a jest to chyba najważniejszy czynnik, który wyróżnia systemy operacyjne wśród konkurencji.
Pozdrawiam, Hajdek

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości