PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > LG Optimus Black z ekranem nowej generacji [wideo]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/lg-optimus-black-z-ekranem-nowej-generacji-wideo-8323.html
QR Code
LG Optimus Black z ekranem nowej generacji [wideo]

Maciej Celmer, 10 stycznia 2011, 08:33
Tagi: Android, Android 2.2, Android 2.3, LG, LG Optimus Black

LG Electronics wprowadza nowy inteligentny telefonu pracujący pod kontrolą systemu Android — LG Optimus Black. Telefon został zaprezentowany podczas targów CES 2011, które rozpoczęły się 6 stycznia w Las Vegas. Dzięki znacznie jaśniejszemu, 4-calowemu wyświetlaczowi NOVA, który zainstalowano w najcieńszym (9,2 mm) urządzeniu przenośnym LG Optimus Black uzyskano niespotykany dotąd poziom komfortu obsługi.

Wyświetlacz NOVA oferuje jasność na poziomie 700 nitów co zapewnia optymalną widoczność. Technologia ta umożliwia także utrzymanie odpowiedniej widoczności w pomieszczeniach oraz mocnym świetle słonecznym.

Poza większą jasnością wyświetlacz NOVA zapewnia ograniczenie zużycia energii o 50 procent podczas standardowego użytkowania w pomieszczeniach w porównaniu z konwencjonalnymi ekranami LCD. W urządzeniu zastosowano akumulator o pojemności 1500 mAh, który ma znacznie wydłużyć czas pracy.

LG Optimus Black jest również najcieńszym telefonem tego producenta. Jego grubość to 9,2 mm, a waga to 109. Charakteryzuje się on smukłą linią oraz łagodnymi krawędziami. Wrażenie smukłości podkreśla dodatkowo delikatny łuk w tylnej części obudowy.


Dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Mobile Communications powiedział:

Cieszymy się z wprowadzenia nowego, eleganckiego smartphonu działającego pod kontrolą systemu Android i przewidujemy, że LG Optimus Black odegra kluczową rolę na rynku urządzeń mobilnych. Telefon LG Optimus Black odzwierciedla główne atuty naszej zaawansowanej technologii — biorąc pod uwagę zarówno wyświetlacz, jak i wzornictwo — oraz zapewnia najjaśniejszy na świecie ekran i najcieńszą konstrukcję w atrakcyjnej obudowie

Interfejs Optimus UI 2.0 umożliwia bezpośredni dostęp do wiadomości SMS i e-mail oraz nieodebranych połączeń z poziomu zablokowanego ekranu. Interfejs Gesture UI ma zaoferować bardziej intuicyjne polecenia ruchowe, w tym poprzez podniesienie, potrząśnięcie i dotknięcie. Umożliwiają one odbieranie połączeń, uruchamianie aparatu fotograficznego i odtwarzanie muzyki. Telefon LG Optimus Black obsługuje standard Wi-Fi Direct, który umożliwia szybkie przesyłanie wysokiej jakości danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi, a także jest wyposażony w umieszczoną z przodu kamerę o rozdzielczości 2 MP.

Wszystkie funkcje telefonu LG Optimus Black są dostępne dzięki platformie Android 2.2 Froyo, którą będzie można zaktualizować do Android 2.3 Gingerbread.

Telefon LG Optimus Black pojawi się na rynkach całego świata w pierwszej połowie 2011 r.

Źródło: LG

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości