PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > LG planuje sprzedać 140 milionów telefonów komórkowych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/lg-planuje-sprzedac-140-milionow-telefonow-komorkowych-6995.html
QR Code
LG planuje sprzedać 140 milionów telefonów komórkowych

Mariusz Burski, 26 stycznia 2010, 16:37
Tagi: LG, smartphone, telefon komórkowy

Firma LG Electronics, będąca w światowej czołówce producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie komunikacji mobilnej, przedstawiła ambitne plany działań w branży telefonów komórkowych na 2010 rok. LG zamierza sprzedać w tym roku 140 milionów telefonów. Plany uwzględniają również szczegóły ekspansji na globalnym rynku smartfonów, która do roku 2012 pozwoli firmie zdobyć status jednego z dwóch największych producentów urządzeń przenośnych na świecie.

W 2010 roku firma LG planuje sprzedać łącznie 140 milionów telefonów komórkowych, co stanowi 20-procentowy wzrost względem roku poprzedniego. Mimo że w tym roku firma ma zamiar zwiększyć sprzedaż na całym świecie — w 2009 roku udało się otworzyć około 100 punktów detalicznej sprzedaży telefonów komórkowych na rozwijających się rynkach — działania mają się skupiać w szczególności na rynkach w Korei i Ameryce Północnej. W tych regionach firma LG Electronics chce być postrzegana, jako dostawca nowatorskich smartfonów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb konsumentów. LG Electronics poszerzy swoją ofertę produktów o różne modele — od nowoczesnych i praktycznych po luksusowe i eleganckie. Zapowiada również, że w tym roku podejmie niezwykle prężne i dynamiczne działania, aby zaznaczyć swoją obecność na globalnym rynku telefonów komórkowych.

Przygotowania do osiągnięcia celu wyznaczonego na rok 2012, dzięki któremu firma LG zdobędzie dwucyfrowy udział w rynku smartfonów, trwają już od dłuższego czasu. W zeszłym roku firma LG Electronics utworzyła specjalny dział inteligentnych telefonów i zwiększyła zatrudnienie personelu badawczo-rozwojowego w tej dziedzinie o 30%, co stanowi wzrost na niespotykaną dotąd skalę. W tym roku LG Electronics planuje premiery rynkowe około 20 smartfonów, opartych na różnych systemach operacyjnych, takich jak Android, Windows Mobile i Linux. Szczególnie duże oczekiwania firma wiąże z telefonami z systemem Android, które dzięki otwartemu, przyjaznemu dla użytkownika systemowi operacyjnemu mają stanowić ponad połowę wszystkich nowych modeli wprowadzanych na rynek przez LG Electronics. W pierwszej połowie 2010 roku działania firmy skupią się na produkcji prostych w obsłudze smartfonów, przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z tą klasą urządzeń. W kolejnych miesiącach firma zajmie się wysokiej klasy modelami, wyposażonymi w najnowocześniejsze rozwiązania. Dzięki tym działaniom w 2010 roku LG Electronics ma zamiar wprowadzić pierwszy smartfon, którego sprzedaż przekroczy 10 milionów sztuk.

Chęć dostosowania produktów do potrzeb klientów to koncepcja zauważalna w całej strategii ekspansji LG Electronics na rynek inteligentnych telefonów komórkowych. Dzięki możliwości obsługi trzech ekranów (3 Screen Service), która zostanie wprowadzona na rynek w tym roku, użytkownicy będą mogli wyświetlać te same treści na wyświetlaczu telefonu, monitorze komputera i ekranie telewizora, bez konieczności konwertowania plików do innych formatów. Jedna z innowacji LG zostanie zaprezentowana już w lutym podczas premiery urządzenia obsługującego technologię 3-Way Sync. Umożliwia ona bezproblemowe wyświetlanie treści online, zawartości komputera czy telefonu komórkowego, za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. LG Electronics blisko współpracuje również z czołowymi developerami aplikacji, co umożliwia zainstalowanie na smartfonach LG Electronics nowych gier i praktycznych gadżetów.

"Jesteśmy świadkami kolejnej, rewolucyjnej zmiany w branży telefonów komórkowych. Jest ona spowodowana szybkim rozwojem smartfonów oraz zwiększonym popytem na treści i lepsze usługi" — powiedział Grzegorz Kania, dyrektor ds. sprzedaży LG Electronics Polska.
"W roku 2010 będziemy dalej opracowywać przełomowe rozwiązania, ponieważ mamy zamiar nadal wyznaczać trendy. Natomiast do roku 2012 chcemy stać się jednym z dwóch najważniejszych graczy na świecie".


Źródło: LG

reklama

Ostatnie opinie internautów

gumiś 27.01.2010 @ 15:16
Jest to bardzo możliwe ponieważ firma zaczęła inwestować w bardzo dobre systemy operacyjne w swoich komórkach planują juz niedługo wprowadzic na rynek telefon z WM7 http://www.telepolis.pl/news.php?id=17074 co postawi ich w sytuacji mocnego konkurenta na rynku telefonów komórkowych, o designie nie będę sie wypowiadać ponieważ LH produkuje jedne z ładniejszych komórek jakie sa dostępne na rynku, a połączenie tych dwóch składników stanowi idealną całość.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości