PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Licencja na legalne granie muzyki z dowolnego źródła

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/licencja-na-legalne-granie-muzyki-z-dowolnego-zrodla-6211.html
QR Code
Licencja na legalne granie muzyki z dowolnego źródła

Łukasz Roguski, 17 lipca 2009, 22:00 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 17 lipca 2009 o 22:03)
Tagi: mp3, muzyka, Stoart, ZAIKS, ZPAV

Od dziś polscy DJ-e mogą szybko i wygodnie wykupić licencję na legalne odtwarzanie muzyki, niezależnie od źródła jej pochodzenia. Wszystkie formalności w jednym serwisie dj.zpav.pl

Wielu profesjonalnych DJ-ów, by ułatwić sobie pracę, kopiuje nagrania z oryginalnych nośników na komputer lub specjalnie skompilowane CD. Wymaga to uzyskania stosownej licencji od organizacji zrzeszających autorów, artystów i producentów nagrań. Od dziś procedura uzyskania takiej licencji została maksymalnie uproszczona. Osoby zawodowo zajmujące się odtwarzaniem muzyki w klubach i dyskotekach, za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego znajdującego się pod adresem dj.zpav.pl, mogą w prosty sposób załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu.

Uzyskanie licencji zamyka się w trzech prostych krokach:
1) należy wypełnić formularz na stronie internetowej,
2) wydrukować automatycznie wygenerowaną licencję,
3) dokonać przelewu na wskazane, indywidualne dla każdego DJ-a, konto bankowe.

Koszt rocznej licencji wynosi 2000 zł brutto, jednak faktyczna wysokość opłaty zależna jest od czasu pozostałego do końca bieżącego roku kalendarzowego. (Dla przykładu: opłata za licencję wykupioną 1 lipca będzie wynosić jedynie 50 % rocznej stawki.) Licencja musi być rokrocznie odnawiana.

Serwis, będący wspólną inicjatywą Związku Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenia Autorów (ZAiKS) oraz Stowarzyszenia Artystów (STOART), to pierwsza tego typu inicjatywa Organizacji Zbiorowego Zarządzania.

Wspólna inicjatywa ZPAV, ZAIKS oraz STOART dotycząca zdalnego pobierania licencji pokazuje, że Organizacje Zbiorowego Zarządzania potrafią dobrze ze sobą współpracować z korzyścią dla swoich klientów. Licencja dla DJ-ów jest tego doskonałym przykładem. Mamy nadzieje, że nasz serwis zostanie doceniony przez środowiska DJ-ów i znacząco ułatwi im pracę – stwierdził Bogusław Pluta, dyrektor OZZ ZPAV.

W myśl ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. każdy, kto wykorzystuje w swojej działalności fonogramy i wideogramy, zobligowany jest nie tylko do korzystania z legalnych nośników, ale i do odprowadzania opłat z tytułu ich eksploatacji do Organizacji Zbiorowego Zarządzania, reprezentujących twórców, wykonawców i producentów. Nie przestrzeganie obowiązujących przepisów jest ścigane i wiąże się z groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej dj.zpav.pl oraz www.zpav.pl, www.zaiks.pl oraz www.stoart.org.pl

Źródło: ZPAV

reklama

Ostatnie opinie internautów

ZRana 18.07.2009 @ 11:00
Tak na prawdę nie wiem jak pracują DJ ale jeżeli faktycznie muszą o każdą piosenkę się pytać to wspułczuje im. No ale teraz prawo poszło im na rękę
Mario 24.07.2009 @ 16:26
ARIO (2009-07-24 12:18:24)

jeżeli płacimy abonament za radio i mamy płacić za jakieś zaiks-y czy stoart-y chociaż w żadnym radiu nie słyszałem komunikatu zakazującego odtwarzanie publiczne jak w przypadku ( cd,kaset lub płyt ) bo samo radio jest publiczne to powinniśmy brać pieniądze od puszczania obcych reklam w radiu w naszych lokalach dla naszych klientów np. od 100zł miesięcznie myślę że powinniśmy się zrzeszyć i przerwać to okradanie naszych kieszeni pod byle pretekstem.
Mario 24.07.2009 @ 22:50
Jeżeli STOART CHRONI PRAWA ARTYSTÓW to my fryzjerzy, krawcy, kosmetyczki, wizażystki i chirurdzy plastyczni też jesteśmy artystami wizerunku gwiazd i jeżeli nasze dzieło bez naszej zgody będzie wystawiane publicznie zgłosimy się do STOART po tantiemy.Przecież STOART chroni artystów nawet nie zrzeszonych. Fryzjerzy i w/w upomnijmy się o tantiemy do 3 lat do tyłu pozdrawiam Mario -artysta

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości