PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Liczba SMS i MMS w Plusie, Orange i Play podczas sylwestera

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/liczba-sms-i-mms-w-plusie-orange-i-play-podczas-sylwestera-5281.html
QR Code
Liczba SMS i MMS w Plusie, Orange i Play podczas sylwestera

Łukasz Roguski, 2 stycznia 2009, 15:52 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 5 stycznia 2009 o 16:53)
Tagi: mixPlus, Play, Play Karta, Play Mix, Plus, Plusfon, Simplus, statystyki, sylwester, Orange

W Sylwestra i Nowy Rok klienci sieci Plus wysłali 170 mln wiadomości SMS oraz 670 tys MMS, natomiast w Play od godziny 16:00 31.12.2008 od godziny 4.00 1.01.2009 – klienci wysłali ok. 10 mln SMS i 420 tys MMS. Użytkownicy sieci Orange wysłali ponad 68 mln SMS (68, 018 736 mln) 31 grudnia i ponad 59 mln (59, 347 331 mln) wiadomości 1 stycznia. Wiadomości MMS było odpowiednio 549 177 i 302 447. Era ma podać informację najpóźniej w poniedziałek. Jako ostatnia statystyki podała Era, o czym piszemy wtejwiadomości.


Źródło: Plus, Play, Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

Kimi 2.01.2009 @ 18:37
Ilość sms-ów i mms-ów raczej nie dziwi. Stawki i promocje sms-owe, a do tego dochodzi wygoda i chęć wysłania kilka ciepłych słów bliskim na Nowy Rok. I stąd tak duża liczba wysłanych wiadomości.
aneta 2.01.2009 @ 20:20
Szczerze?
Życzenia wysłane SMSem wyszły już z mody. Tym bardziej, jeśli ktoś wysyła tą samą treść do wszystkich znajomych jednym naciśnięciem palca.
Ja jednak wolę zadzwonić do tych, którym naprawdę chcę złożyć życzenia.
Drożej? - no cóż, szacunek nie ma ceny.
kasia89tn 2.01.2009 @ 20:35
W tym roku wyjątkowo nie zostałam zasypana smsami od znajomych. I myślę, że Aneta ma rację - "szacunek nie ma ceny".
kaczmaj 3.01.2009 @ 09:23
ja wysylalem mmsy, każdy dostał innego, po czym dzwoniłem, ale to już po północy i po pijaku :]
przemek89k 3.01.2009 @ 18:06
Nie zgadzam się do końca z Anetą która uważa, że smsy wyszły z mody. Moim zdaniem miło jest zostać obdarowanym od znajomych ciepłym słowem, które możemy zapisać w pamięci telefonu i podzielić się z innymi. W ten sposób uzyskujemy treść , którą możemy przekazać dalej. Rozmowy telefonicznej raczej nie zdołamy zapamiętać w całości, zostanie ona przez nas skrócona i nie dotrze do tylu odbiorców co sms. Sms-y mają swój specyficzny charakter, są krótkie i przekazują to co najważniejsze. W końcu nie każdy ma czas na rozmowę nawet w tak świąteczny czas (kiedy to jesteśmy zagonieni ), dlatego sms wydaje się optymalnym wariantem. Nie dziwi więc fakt wysłania tak duże liczby sms
kufel 3.01.2009 @ 20:56
nie wiem po co dają te statystyki, przecież każdy wtedy szaleje i wysyła smsy, mmsy na potęgę.
raf56 3.01.2009 @ 23:38
przemek89k-ja się tutaj z tobą nie zgodzę,a zgodzę sie z Anetą,może nie co do tego,że sms-y wyszły z mody bo statystyki na to nie wskazują ale co do tego,że rozmowa telefoniczna a sms z życzeniami to co innego.
Kiedyś popularne było wysyłanie kartek z życzeniami na Święta dzisiaj przechodzi to już do rzadkości,młodzież pewnie w ogóle już o tym nie pamięta.W tym roku dostałem jedynie jedną taką kartkę,sms/mms choć czasem równie kolorowy nie przekazuje tego samego co ta kartka.
Według mnie rozmowa przekazuje o wiele więcej niż sms,jest to znak,że pamiętamy o tej osobie,nie żałujemy pieniędzy żeby do niej zadzwonić i nie jest jedną z 55 osób z książki telefonicznej która dostanie takiego samego sms-a z życzeniami,który będzie tylko zwykłym szablonem,pustym sloganem.W życzeniach liczy się przede wszystkim szczerość płynąca z samego serca i to jest najważniejsze.Jeśli kogoś naprawdę lubimy i szanujemy to nie pożałujemy czasu ani pieniędzy na chwilę rozmowy i szczerych życzeń.
Nill 6.01.2009 @ 01:12
hmm sądząc po spadku liczby esów w Orange względem konkurencji z okresu świątecznego chyba rzeczywiście ludzie zdecydowali się na rozmowę - te jak pakiety esów w Orange też się opłacają
mona 6.01.2009 @ 19:21
Spadek w ilości wysłanych smsów/mmsów jest chyba wspólny dla wszystkich operatorów. Widzę, że wpisałam się w ogólny nurt, ale też ostatnio zmieniły się moje preferencje. Przestałam wykupywać pakiety smsowe, a w okresie świąt i nowego roku- głównie dzwoniłam.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 3 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03