PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Linksys by Cisco - prezentacja nowych urządzen bezprzewodowych dla domu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/linksys-by-cisco-prezentacja-nowych-urzadzen-bezprzewodowych-dla-domu-5164.html
QR Code
Linksys by Cisco - prezentacja nowych urządzen bezprzewodowych dla domu

Marcin Ćwiek, 4 grudnia 2008, 21:20 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 4 grudnia 2008 o 22:13)
Tagi: Cisco, konferencja, Linksys

Warszawa, 4 grudnia 2008 r. - Cisco przedstawia nową wersję adapterów z serii Linksys by Cisco.

Powerline - Rozszerzają one zasięg działania domowej sieci przewodowej lub bezprzewodowej poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury elektrycznej. Oznacza to, że przy użyciu dowolnego gniazdka elektrycznego można podłączyć do sieci takie urządzenia, jak: telewizory, komputery czy konsole do gry.

Kamil Śliwski, menedżer ds. sprzedaży Linksys oddział Cisco powiedział:

Powerline to idealny sposób na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej. Dzięki tej technologii użytkownicy mogą dowolnie rozbudowywać domową sieć, nie zważając na problemy z transmisją sygnału przez ściany powodujące zakłócenia (np. z żelbetu).

Produkty Powerline marki Linksys by Cisco będą dostępne w dwóch różnych wersjach: Turbo oraz AV. Adaptery z standardzie HomePlug Turbo umożliwiają korzystanie z internetu, skrzynki mailowej lub też zdalną obsługę drukarki z prędkością do 85 Mbps. Szybszymi adapterami są te w standardzie HomePlug AV. Bez problemu radzą sobie z przesyłaniem nawet bardzo ciężkich plików, jak np. materiały HD czy gry sieciowe z prędkością do 200 Mbps.

Produkty Powerline zabezpieczone są 56-bitowym kluczem. Podłączenie adaptera do sieci jest niezmiernie proste - wystarczy wyjąć go z pudełka, podpiąć kabel i włączyć do wybranego gniazdka.

WRT54G3G - Szerokopasmowy router Linksys by Cisco WRT54G3G służy do budowy sieci komputerowej na bazie internetu w technologii 3G, EDGE oraz GPRS

Przeznaczony jest dla do osób, które korzystają z internetu dostarczanego przez operatorów komórkowych. Zapewnia obsługę technologii radiowych: 3G, EDGE oraz GPRS.

Router ten pozwala zbudować sieć komputerową w każdym miejscu, będącym w zasięgu telefonii komórkowej - a więc np. tam, gdzie brak dostępu do stałego łącza. Operator komórkowy dostarcza kartę PCMCIA, którą należy umieścić w routerze. Służy ona do ustanowienia połączenia z internetem drogą radiową, np. w technologii 3G lub EDGE. Następnie, w oparciu o router Linksys, budujemy domową sieć bezprzewodową w standardzie G lub B. Mogą działać w niej zarówno komputery, jak i np. drukarki sieciowe oraz telefony VoIP.

WVC54GCA - Bezprzewodowa kamera WVC54GCA przeznaczona do zastosowania domowego. Kamera charakteryzuje się wbudowanym serwerem www oraz specjalnym oprogramowaniem, które czynią z niej doskonałe urządzenie monitorujące.

W przeciwieństwie do zwykłej kamery internetowej, która wymaga podłączenia do komputera z dostępem do internetu, model WVC54GCA można bezpośrednio podłączyć do bezprzewodowej sieci domowej. Jest to możliwe, ponieważ kamera wyposażona jest w oprogramowanie umożliwiające jej zdalną obsługę i przesyłanie danych. Aby uzyskać dostęp do monitorowanej przestrzeni, użytkownik musi jedynie zalogować się na podanej stronie internetowej.

Kamera jest odpowiedzią na potrzeby każdego mężczyzny, który chce mieć kontrolę nad sprawami wokół. Z jednej strony pozwala na bieżąco monitorować, co w domu robią dzieci czy pies, czy samochód stoi na parkingu lub czy nikt nie włamał się na działkę. Z drugiej - jest świetnym rozwiązaniem do nagrywania relacji z ważnych wydarzeń (np. mecz, impreza, wręczenie nagrody) i przekazywania na bieżąco obrazu nieobecnemu koledze. Wystarczy zalogować się w sieci, aby oczami kamery brać udział w istotnych dla bliskich osób wydarzeniach.

WPSM54G - bezprzewodowy serwer druku w standardzie G. Podłączamy go bezpośrednio do sieci, bez korzystania z komputera. Przyspiesza drukowanie, skanowanie czy faksowanie nawet wyjątkowo ciężkich dokumentów.

Urządzenie zapewnia dostęp do wszystkich zadań wielofunkcyjnej drukarki, dzięki czemu nie trzeba już wyznaczać dodatkowego, działającego całą dobę komputera do jej obsługi. Jest dobrym rozwiązaniem dla biura.

Linksys by Cisco WPSM54G posiada duży bufor druku, co sprawia, że można wysyłać jednocześnie wiele ciężkich plików, nie ryzykując zawieszania pracy drukarki, obciążonej zbyt dużą liczbą obsługiwanych zadań. Jeżeli jednak zajdzie potrzeba pilnego wydrukowania wyjątkowo złożonego dokumentu, print serwer umożliwia przydzielenie wyłącznego dostępu do drukarki aż do ukończenia priorytetowego zadania.

Router WRT160N oraz bramka WAG160N Wireless-N Ultra RangePlus adresowane są do osób, które szukają nowoczesnego i stylowego wzornictwa. Jednocześnie chcą zbudować szybką i wydajną sieć w standardzie Wireless N w swoim domu, nie mając zbyt wiele czasu na jej konfigurację i podłączanie kolejnych urządzeń.


WRT160N oraz WAG160N korzystają ze standardu 802.11n, który jest nową generacją szybkiej łączności Wi-Fi. Dzięki temu zapewniają zasięg oraz przepustowość, która pozwala korzystać z aplikacji wymagających szerokiego pasma dostępu, np. niezbędnych do przesyłania filmów HD, muzyki czy obsługi połączeń głosowych .

Produkty oferowane są wraz ze specjalnym oprogramowaniem instalacyjnym LELA (Linksys Easy Link Advisor). Zapewnia ono wysoką stabilność sieci oraz bezpieczeństwo połączonych z nią komputerów, kamer internetowych czy drukarek. Pozbawiona technicznego żargonu aplikacja umożliwia automatyczną instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej, bez potrzeby wpisywania skomplikowanych danych.

Router Dual-N Band umożliwia jednoczesną pracę na dwóch różnych pasmach: 5GHz oraz 2.4GHz. To tak, jakbyśmy posiadali dwa routery N w jednym urządzeniu. Router WRT610N współpracuje z dowolnym połączeniem DSL lub kablowym szerokopasmowym. Dzięki temu zapewnia niezakłócony i szybki odbiór materiałów wideo i muzyki w całym domu.

WRT54G2 Wireless-G stworzony z myślą o osobach, które nie mają na co dzień styczności z komputerami. WRT54G2 zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu w obrębie całego domu. Łączy ze sobą wszystkie urządzenia komputerowe, dzięki czemu domownicy mogą swobodnie dzielić się plikami, korzystać na odległość z drukarek, telefonu IP czy kamer internetowych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

MariOO 6.12.2008 @ 18:31
Mam w domu router właśnie tej firmy - Linksys i bardzo jestem z niego zadowolony, ponieważ po wgraniu do niego firmware Tomato, jego funkcjonalność jest taka, jaką mają routery za 5000zł i więcej.

Pozdrawiam

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości