PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Lista oczekujących na HD w poznańskiej INEI

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/lista-oczekujacych-na-hd-w-poznanskiej-inei-5549.html
QR Code
Lista oczekujących na HD w poznańskiej INEI

Piotr Baranowski, 19 lutego 2009, 15:30
Tagi: HD, HDTV, INEA

Sukces oferty HD wśród Abonentów INEA, największego regionalnego operatora multimedialnego w Wielkopolsce, przewyższył jego oczekiwania. Po dwóch pierwszych miesiącach świadczenia usługi HD został wyczerpany zapas dekoderów HD zaplanowany do końca I kwartału br. Ofertę wybrało blisko 4 tys. gospodarstw domowych.

INEA wprowadziła usługę wysokiej rozdzielczości HD 9 grudnia 2008 roku. Jeszcze przed Świętami skorzystało z niej ponad tysiąc Klientów INEA, głównie w Poznaniu. Do połowy lutego operator pozyskał łącznie blisko 4 tys. Abonentów Pakietu Podstawowego Cyfrowego HD, którzy w cenie Pakietu odebrali udostępniany bez dodatkowych opłat dekoder HD i zyskali możliwość promocyjnego dostępu do kilku kanałów HD. Wprowadzone do oferty przez INEA kanały HD – TVN HD TVP HD, Polsat Sport HD, MTVNHD oraz pakiety Premium – Filmbox HD i Canal+ HD – cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród Abonentów. Obecnie INEA oczekuje kolejnej dostawy dekoderów HD, niezbędnych do świadczenia usługi telewizji wysokiej rozdzielczości. Jest ona planowana na przełom maja i czerwca tego roku.

Maciej Janas, członek zarządu INEA ds. sprzedaży i marketingu powiedział:

Bardzo dobre przyjęcie oferty HD przez naszych Abonentów jest potwierdzeniem atrakcyjnego zestawienia ciekawych dla widza programów w przystępnej cenie. Kreowanie oferty telewizyjnej według tych kryteriów umożliwiło nam popularyzowanie wśród Abonentów INEA telewizji cyfrowej, a teraz – telewizji HD. Jesteśmy przekonani, że ten proces będzie trwał. Naszych Abonentów serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane chwilowym brakiem dekoderów.

Problem zapewnienia odpowiedniej liczby dekoderów cyfrowych dotknął obecnie większość operatorów telewizyjnych. Jest to związane z tym, że w ostatnim kwartale 2008 roku, a zwłaszcza w okresie świateczno-noworocznym, sprzedawcy telewizorów typu HD prześcigali się w promocjach cenowych. Dzięki temu odbiorniki przystosowane do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości stały się przystępne cenowo dla przeciętnego Polaka. To z kolei spowodowało wysokie zainteresowanie ofertami HD usługodawców z branży telewizyjnej. W efekcie, pojawiły się problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby dekoderów cyfrowych, ponieważ znacznie wydłużył się okres oczekiwania na dostawy od producentów.

Tych Abonentów, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z oferty INEA HD operator zaprasza do wpisywania się na listę osób oczekujących na skorzystanie z oferty HD. Dekodery będą udostępniane według kolejności zgłoszeń. Na listę można wpisywać się w Biurach Obsługi Abonenta INEA, za pośrednictwem Call Center lub u przedstawicieli handlowych INEA. W najbliższych dniach na stronie http://www.inea.pl zostanie umieszczony formularz zgłoszeniowy. Na przełomie maja i czerwca Konsultanci INEA będą kontaktować się z Abonentami, w celu umówienia terminu odbioru dekodera.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości