PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Lokalizatory BLOW prześlą lokalizację na komórkę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/lokalizatory-blow-przesla-lokalizacje-na-komorke-8840.html
QR Code
Lokalizatory BLOW prześlą lokalizację na komórkę

Maciej Celmer, 22 marca 2011, 12:40
Tagi: Blow, GPRS, GPS

BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, wprowadził na polski rynek lokalizatory - urządzenia do lokalizacji osób, zwierząt i pojazdów. Urządzenie wyposażone w odbiornik GPS i moduł komunikacji GSM, pozwala w każdej chwili określić pozycję użytkownika.

W ofercie dostępne są dwa modele: BLOW CCTR-612 oraz BLOW CCTR-620.

Przy codziennym użytkowaniu urządzenia mogą być wykorzystywane do odnajdywania osób starszych z zaburzeniami pamięci, zaginionych dzieci, zwierząt domowych, pojazdów, itp.

Powiadamianie może być uruchomione zarówno przez osobę posiadająca lokalizator jak i użytkownika uprawnionego do komunikacji. Urządzenie pozwala zdefiniować do pięciu telefonów alarmowych, na które wysyłana jest komunikacja w sytuacji kryzysowej. W razie wypadku właściciel lokalizatora może wcisnąć przycisk SOS, co spowoduje wysłanie wiadomości tekstowej o niebezpieczeństwie na maksymalnie 3 wcześniej zdefiniowane numery telefonów, a następnie podjęta zostanie cykliczna próba dodzwonienia się na pozostałe dwa zdefiniowane telefony alarmowe. Lokalizator pełni też funkcję prostego telefonu komórkowego, umożliwiającego połączenie się z dwoma zdefiniowanymi uprzednio numerami komórkowymi poprzez wciśnięcie przycisków obudowy.

W przypadku zgubienia się osoby lub zwierzęcia, która nie jest w stanie samodzielnie wezwać pomocy, można ze zdefiniowanego uprzednio telefonu wysłać żądanie podania pozycji w postaci koordynatów i linku akceptowanego przez cyfrowe mapy, np. Google Maps. Możliwe jest śledzenie ruchu zaginionego poprzez otrzymywanie kolejnych komunikatów w zdefiniowanych interwałach czasowych. Pomocna w odnalezieniu osoby z lokalizatorem może być także funkcja odsłuchu otoczenia przez mikrofon z urządzenia.

Do monitoringu pojazdów, rowerów czy łodzi z pewnością przydatne będą funkcje alarmu po wykryciu ruchu urządzenia. W przypadku wykrycia ruchu przez lokalizator lub po przekroczeniu przez niego zdefiniowanej strefy, urządzenie wyśle alarmowy SMS. Istnieje też możliwość zdefiniowania maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się urządzenie, po przekroczeniu której zostanie wysłany komunikat alarmowy.

Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą GPRS.

Lokalizatory BLOW dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:

  • BLOW CCTR-612 – 686 zł
  • BLOW CCTR-620 – 444 zł

Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.

Źródło: BLOW

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 22.03.2011 @ 13:01
Praktyczne urządzenie.
Z powodzeniem może posłużyć jako dodatkowe zabezpieczenie samochodu. Po kradzieży, wystarczy wysłać żądanie, i już wiadomo gdzie nasza zguba ;-)
Tak samo z ludźmi lub zwierzętami. Bez problemu można ich odszukać.
Cena jest przystępna jak na tak zaawansowanie urządzenie.
Podoba mi się także funkcja odsłuchu otoczenia. Wbrew pozorom,może okazać się bardzo przydatne.
Te lokalizatory, to bardzo praktyczny sposób zabezpieczania swoich bliskich, a także majątku.
Frasier 22.03.2011 @ 20:38
Szkoda, że kosztują aż tak dużo. Tak do 100 zł, to byłaby optymalna cena. Ładuje się w to Play Fresha ważnego rok i starczy. Przy takich cenach można zapomnieć o daniu tego starszej osobie, czy dziecku. Tego typu rozwiązania są głównie używane we flotach różnych firm. Dzięki temu można kontrolować jak/gdzie jeździe nasz kierowca. Wielu przedstawicieli handlowych używa przecież służbowego samochodu jak ptywatnego. Moim zdaniem mimo wszystko nadmiar kontroli szkodzi. Jeżeli ktoś wykonuje swoje zadania dobrze i mieści się w przewidzianych przedziałach kilometrów/paliwa/mandatów :-), to powinno pozwolić mu się wykonywać jego obowiązki najlepiej jak potrafi.
Dla "cywilnego" użytku jest kilka tachich trackerów GPS. Niektóre Nokie mają SportsTracker, pisałem na łamawch wortalu o Sportypal, który testuję na Avili, a w wątku omaratonie widziałem polecenie Buddyway i to włąśnie ta aplikacja byłaby chyba najlepszym odpowiednikiem tego urządzenia.
Hajdek 22.03.2011 @ 22:00
Wszystko pięknie, fajnie, ale ciekawe na ile starczy bateria w takim urządzeniu... ^^ Co prawda w samochodzie można by spróbować to podłączyć do akumulatora, ale nie wiem kto miałby zamiar się z tym bawić i czy w ogóle by się to udało. Na pewno niektórym osobom przyda się taki lokalizator, lecz przy tej cenie przeciętny Kowalski się zniechęci. Poza tym uważam (w sytuacji wykorzystania urządzenia do śledzenia ludzi), że każdy powinien mieć prywatność. Z pewnością znajdzie się grono zwolenników tego typu "zabawek", ale na dłuższą metę nie będzie ono zbyt popularne z prostych, w/w powodów.
dawid9222 22.03.2011 @ 22:21
Hajdek - jeśli lokalizator będzie używało dziecko lub starsza osoba to kwestia baterii nie stanowi problemu. Lecz jak słusznie zauważyłeś, jeśli to urządzenie będzie pełniło funkcję zabezpieczenia samochodu, to tutaj ładowanie baterii może stanowić pewien kłopot. Bo co jeśli weźmiemy go do domu podładować, a ktoś nam w tym czasie zwinie samochód? ;-)
Być może rozwiązaniem będzie podłączenie do akumulatora, lub wymienna bateria.
Co do ceny to jednak uważam, że nie jest szczególnie wysoka. Zwłaszcza jeśli przyjrzymy się dodatkowym funkcjom.
Nawiązując do śledzenia ludzi, to zauważ, że odbywałoby się to za zgodą 'ubezpieczanego', np gdy starsza osoba ma problemy z pamięcią.
Poza tym, dana osoba musi wyrazić zgodę na noszenie przy sobie tego urządzenia ;-)
Cami 23.03.2011 @ 07:32

@Frasier - na pewno cena byłaby mniejszą przeszkodą, gdyby operatorzy wprowadzili te urządzenia do oferty. Im jest przecież i tak wszystko jedno, o czym świadczy niedawne wprowadzenie konsol. Istotne jest tylko, żeby dany sprzęt był z określonej półki cenowej i łapał się na założone pułapy subsydiowania.
@Hajdek - urządzenie jest pozbawione wyświetlaczy, a to one głównie pobierają energię. W sumie jednak racja,nawet jeżeli urządzenie ma zapas energii na nap. dwa tygodnie, to w końcu musi się rozładować. Chyba, że jakoś podłącza się je do instalacji elektrycznej samochodu i jest ciągle doładowywane.
@dawid9222 - cena na poziomie 500-700 złotych to za dużo. Naprawdę drogie samochody od dawna mają w opcji śledzenie. Masowy klient nie wyda z kieszeni takiej kwoty. Firmy tak. Ten produkt ma szansę tylko w ramach pakietowej oferty od operatora, czy od ubezpieczyciela.
Strona producenta:
http://sklep.blow.com.pl/index.php?mod=shop&tree=013
Ceny się nie zgadzają?
Cami 23.03.2011 @ 07:36
W opisie technicznym na stronie producenta:
CCTR-612
Ładowarka sieciowa z gniazdem USB
CCTR-620
Ładowarka sieciowa: napięcie wejściowe 115 - 230 V / napięcie wyjściowe 5V 1000mA
Ładowarka samochodowa: napięcie zasilania 12V ~ 24V / napięcie wyjściowe 5V±5% 1000mA
Czyli w najlepszym przypadku ten drugi model ma ładowarkę samochodową, a pierwszy jest chyba raczej przewidziany dla osób prywatnych i wędrówek pieszych.
M&M 23.03.2011 @ 09:41
Czytając opis pomyślałem sobie właśnie o śledzeniu samochodów, ale też o bezpieczeństwie dzieci. Nie ich śledzeniu, ale właśnie bezpieczeństwie. Producentem jest jednak producent akcesoriów samochodowych, więc jako akcesorium samochodowe będą to promować. Można powiedzieć, że samochód jest droższy niż dziecko :-). Pewnie zależy od samochodu i dziecka, ale dość żartów :-).
Nie wiem jednak na ile popularne są takie "dedykowane" rozwiązania. O ile w przypadku telefonów dla seniorów dedykowane im aparty mogą być popularne, to w przypadku dzieci i młodzieży próby sprzedawania dedykowanych aparatów były chyba nieskuteczne? Czytałem o takich prostych urzadzeniach z chyba trzema guzikami z ustawionymi numerami. Obecna młodzież bardzo szybko adaptuje się do nowych technologii, więc chyba takie podejście jest zbyteczne.
Kompromisem byłąby taka zdalnie śledząca aplikacja w telefonie z GPS, lub nawet dedykowany model - tak samo "fajny" jak kolegów z klasy, ale z funkcją przywoływania, lokalizacj

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości