PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Lumena: Podwojenie przychodów w 9 miesięcy 2007 roku

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/lumena-podwojenie-przychodow-w-9-miesiecy-2007-roku-2662.html
QR Code
Lumena: Podwojenie przychodów w 9 miesięcy 2007 roku

Michał Gruszka, 24 listopada 2007, 20:26
Tagi: Lumena, Oracle

Pierwsze trzy kwartały 2007 roku Lumena SA zamknęła przychodami w wysokości 123,7 mln zł netto, co jest podwojeniem wyniku z początkowych trzech kwartałów 2006 roku. Zysk netto wyniósł 1,9 mln. Zgodnie z planami spółki, do 20% zwiększył się udział usług w przychodach firmy. Odpowiednio 11 i 6,5% udziału w sprzedaży miały w tym okresie produkty i rozwiązania firm Cisco Systems i Oracle.

prezes firmy Tadeusz Browarek powiedział:

Uzyskane wyniki stanowią najlepsze potwierdzenie słusznego kierunku zapoczątkowanych w ubiegłym roku zmian, a jednocześnie zdolności całego zespołu do ich efektywnego wprowadzania w życie i elastycznego dostosowywania się do zmieniającego się polskiego rynku. Liczby wskazują, że rośniemy, zdobywamy nowe obszary i kompetencje, a to było i jest naszym nadrzędnym celem.

Bieżący rok jest 20 rokiem istnienia firmy na polskim rynku IT, a jednocześnie rokiem ogromnych zmian w firmie. Zapoczątkowały je ubiegłoroczne zmiany w strategii, strukturze i w zarządzaniu firmą. Symbolicznym zamknięciem jednego z istotnych etapów tych zmian było zakończenie - decyzją Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy z 19.04.2007 - procesu kodeksowego przekształcenia Lumeny s-ka z o.o. w spółkę akcyjną.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka wzmacnia usługowy profil działalności – stanowi on dziś 20% przychodów firmy (w 2006 roku było to tylko 11%). Wzrost udziału usług pozwala na wzrost zysku firmy, przy niskich marżach na sprzedaży samego sprzętu i oprogramowania firm trzecich.

Dynamicznie rozwija się sprzedaż nowych, w ofercie Lumeny, rozwiązań bazodanowych i aplikacyjnych Oracle oraz produktów firmy Cisco Systems. Po 9 miesiącach produkty Cisco stanowią 11% przychodów LUMENY zaś Oracle – 6,5%. Pozostała część przychodów Lumeny to rozwiązania największych Partnerów warszawskiego integratora, takich jak HP, Microsoft oraz SAP.

Jednocześnie trwają dalsze prace związane z rozwojem oferty produktowej Lumeny – w ostatnim czasie spółka uzyskała status autoryzowanego partnera firm IBM, SUN oraz UNISYS w zakresie oferowania i wdrażania ich produktów i rozwiązań IT.

Ciekawsze realizowane projekty

Wśród realizowanych przez Lumenę tegorocznych wdrożeń, jako ciekawsze wymienić warto projekty związane z rozwiązaniami bazodanowymi (hurtownie danych, centra przetwarzania danych, konsolidacje baz danych), systemami obiegu dokumentów oraz BPM, systemami wydruku rozproszonego oraz sieciami korporacyjnymi (protokół MPLS). Widać również bardzo wyraźny wzrost zainteresowania Klientów usługami i produktami w zakresie zarządzenia tożsamością, wirtualizacji platformy serwerowej, zarządzania siecią (HP OpenView) oraz rozwiązaniami z zakresu backupu, archiwizacji i bezpieczeństwa danych.

Projekty z klauzulą „tajne”

W marcu br. Lumena uzyskała świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego drugiego stopnia stwierdzające, iż spółka posiada zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą „tajne” do 26 marca 2014 roku. Świadectwo, wydane przez Biuro Ochrony Informacji Niejawnych Służby Kontrwywiadu Wojskowego, umożliwia spółce zwiększenie aktywności handlowej w zakresie zaawansowanych technologii IT m.in. w sektorze służb mundurowych, w jednostkach rządowych oraz spółkach Skarbu Państwa.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 1 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości