PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Maperia.pl - nowa era lokalizatorów internetowych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/maperia-pl-nowa-era-lokalizatorow-internetowych-7255.html
QR Code
Maperia.pl - nowa era lokalizatorów internetowych

Mariusz Burski, 10 marca 2010, 15:18
Tagi: Maperia

Wraz z początkiem roku ruszył pierwszy w Polsce lokalizator internetowy, posiadający cechy serwisu społecznościowego, dzięki któremu użytkownicy mają możliwość zamieszczania zdjęć, filmów wideo oraz opinii na temat konkretnych obiektów. Maperia.pl to użyteczne źródło informacji dotyczących lokalizacji w Polsce i na świecie. To także serwis mobilny dla telefonów komórkowych, obsługujących sieci 2G/3G.

Serwis Maperia to jedyny w Polsce lokalizator internetowy tworzony przez internautów. Każdy użytkownik sieci może, bowiem założyć tam swój profil i zamieszczać na mapie ulubione miejsca i obiekty wraz z ich zdjęciami oraz filmami wideo. Maperia.pl to także miejsce spotkań ludzi z danego miasta i regionu.

Lokalizator inny niż wszystkie Serwis Maperia nie jest kolejnym, prostym lokalizatorem internetowym. Cechuje go możliwość wyszukiwania obiektów znajdujących się w pobliżu poszukiwanej lokalizacji, po określeniu konkretnej odległości (np. w promieniu 10 km). Uzupełnia widok mapy zdjęciami i filmami wideo, dodanymi przez użytkowników portalu. Jednak to, co jest w Maperii najbardziej unikalne, to stworzona wokół niej bardzo zróżnicowana społeczność.

Portal dla wszystkich
Jak mówi Michał Zagórski, jeden z twórców serwisu Maperia.pl: "W obecnych lokalizatorach brakuje funkcji społecznościowych, dzięki którym każdy użytkownik mógłby kreować w sieci swoją okolicę, brać czynny udział w lokalnych wydarzeniach, zapraszać znajomych i informować o ciekawych, jego zdaniem, miejscach. Naszym celem było stworzenie tętniącego życiem narzędzia internetowego - wiarygodnego źródła informacji, do którego internauci będą chętnie wracać."

Maperia.pl to portal dla każdego. Posłuży kierowcom w planowaniu trasy podróży i wskaże niezbędne dla nich miejsca: stacje paliw, serwisy samochodowe, zajazdy i przydrożne bary, pomoże turystom odnaleźć ciekawe zabytki, atrakcyjne noclegi i dobre restauracje, zapewni niezapomniane doznania amatorom sztuki, odwiedzającym kina, teatry, opery i filharmonie, a także usprawni codzienne życie wszystkich osób poszukujących punktów użyteczności publicznej, takich jak bankomaty, salony piękności, szkoły, sklepy, szpitale i wiele innych.

Leszek Kmieć, współtwórca serwisu Maperia.pl: "Celem, jaki obraliśmy podczas tworzenia naszego lokalizatora była przede wszystkim wiarygodność - nie tylko danych teleadresowych danego obiektu, ale też przypisanych mu zdjęć, filmów wideo i opinii na jego temat. Maperia tworzona jest z myślą o wszystkich użytkownikach internetu, zwłaszcza tych, którzy przed podjęciem jakiejś decyzji chętnie korzystają z oceny innych osób i sami lubią dzielić się swoją wiedzą na dany temat. Dzięki tej wzajemnej wymianie danych, wszyscy razem tworzymy rzetelne źródło informacji."

Darmowa reklama
Profil na portalu założyć może każdy, zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Maperia.pl umożliwia zamieszczanie ofert, cenników usług i innych informacji handlowych. Jest to swego rodzaju platforma umożliwiająca publikację darmowej reklamy. Oprócz samego zaistnienia w wyszukiwarce, firma, która utworzy swój profil może, bowiem zaprezentować się na nim w wybrany przez siebie sposób.

Przyszłościowe usługi mobilne
Maperia to nie tylko internetowe narzędzie lokalizacyjno– społecznościowe, ale też szybki i funkcjonalny serwis mobilny, przeznaczony dla osób, często korzystających z telefonów komórkowych i laptopów. Mobilna wersja Maperii pozwala łatwo odnaleźć interesujące nas miejsca, przejrzeć ich zdjęcia, przeczytać podstawowe informacje oraz opinie i komentarze dodane przez użytkowników.

Nowoczesność = technika
Maperia z jednej strony idealnie wpisuje się w popularny obecnie trend web 2.0, dzięki któremu każdy użytkownik sieci może uczestniczyć w procesie tworzenia serwisu, z drugiej natomiast zapewnia odbiorcom dostęp do wiarygodnych i aktualnych treści, udostępnionych przez profesjonalnych i sprawdzonych dostawców. Jednym z najnowszych trendów, obecnych w tym serwisie jest tzw. Poszerzona Rzeczywistość, dzięki której właściciele iPhone’ów lub telefonów z systemem Android mogą zainstalować aplikację layar i oglądać na bieżąco to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy.

Więcej funkcjonalności
Twórcy Maperii wciąż pracują nad nowymi funkcjonalnościami serwisu. Do stworzonej niedawno personalizacji dla każdego regionu, umożliwiającej wyszukiwanie obiektów i osób z danego województwa, dołożone zostaną rozbudowane funkcje społecznościowe oraz informacyjne. Przede wszystkim będzie można dołączyć do grupy skupionej wokół konkretnych zainteresowań. Użytkownicy będą mieli możliwość wyszukiwania i poznawania ludzi z najbliższej okolicy. Dodatkowo na portalu pojawi się także lista ciekawych wydarzeń w wybranym przez nas regionie lub mieście. Niewykluczone też, że do każdego z regionów dodane zostaną najświeższe wiadomości lokalne. A wszystko po to, by zapewnić internautom wspomniany komfort korzystania z sieci i zagwarantować oszczędność cennego czasu. W końcu Maperia to coś więcej niż zwykły lokalizator.

Szczegóły na http://www.maperia.pl.


Źródło: maperia.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości