PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Masz dobry pomysł? Nokia pomoże Ci go zrealizować

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/masz-dobry-pomysl-nokia-pomoze-ci-go-zrealizowac-6408.html
QR Code
Masz dobry pomysł? Nokia pomoże Ci go zrealizować

Piotr Baranowski, 4 września 2009, 18:04
Tagi: Konkurs, Make a connection, Nokia

Dziś rusza IX edycja programu "Make a Connection – Przyłącz się!", w którym młodzi ludzie z całej Polski mogą otrzymać dotację od 2000 do 4500 złotych na realizację swoich projektów związanych z rozwojem lokalnej społeczności. Projekty można zgłaszać do 19 października br. Spośród najciekawszych pomysłów organizatorzy programu – firma Nokia wraz z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży – wybiorą te, które otrzymają dofinansowanie na ich realizację.

Do udziału w programie mogą zgłaszać się grupy młodzieży w wieku od 16 do 22 lat, liczące co najmniej 8 osób, które mają ciekawy pomysł na działania na rzecz rozwoju swojej społeczności. Udział w programie to nie tylko niepowtarzalna przygoda, ale również okazja do zdobycia cennych umiejętności i doświadczenia, które może zaprocentować w późniejszym życiu zawodowym. Grupy, które otrzymają dotację, przejdą bezpłatnie profesjonalne szkolenia z takich jak zagadnień jak współpraca w grupie, planowanie harmonogramu działań i budżetu, rozwiązywanie konfliktów w grupie czy zarządzanie projektem, organizowane przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane miedzy 1 lutego a 31 sierpnia 2010 roku.

Jolanta Stryjczak, koordynator programu z Nokia Poland powiedziała:

Wyobraźnia uczestników i różnorodność zgłaszanych w poprzednich edycjach pomysłów była nieograniczona, co najlepiej dowodzi, jak duże są potrzeby lokalnych społecznośni. Wśród zgłoszeń mieliśmy już projekty edukacyjne, artystyczne, ekologiczne i sportowe. Najważniejsze jest jednak to, że na ich realizacji - np. budowie boiska, utworzeniu portalu, organizacji warsztatów - zyskują nie tylko młodzi, ale i cała społeczność.


Maria Holzer, dyrektor Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży powiedziała:
Aktywność i pasja to najważniejsze atuty uczestników wszystkich edycji programu Make a Connection – Przyłącz się! Dzięki nim życie lokalnych społeczności staje się ciekawsze i bardziej kolorowe. Cieszę się, że także w tym roku będziemy zmieniać rzeczywistość na plus.

Przykładowe projekty, jakie zostały zrealizowane podczas poprzednich edycji programu, to miedzy innymi "Graffiti - sztuka a nie wandalizm" autorstwa Grupy Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Janosik z Brodnicy, którego celem było pokazanie społeczności lokalnej miasta, że graffiti to nie tylko chuligańskie wybryki, ale sztuka. Z kolei w ramach projektu "Mlodemyslowice.pl", zrealizowanego przez grupę o nazwie Młodzieżowa Rada Miasta Mysłowice, stworzono profesjonalny portal informacyjny, redagowany dla młodych i przez młodych.

Program Make a Connection - Przyłącz się! realizowany jest w Polsce od 2001 roku. Do tej pory zaangażował ponad 8 tysięcy osób z całej Polski w realizację ponad 550 lokalnych inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności. W ramach programu dotychczas m.in. wybudowano 18 boisk do piłki nożnej, wyremontowano 36 pomieszczeń służących wspólnym spotkaniom i zorganizowano ponad 120 turniejów i rozgrywek sportowych. Program cieszy się największą popularnością w województwach śląskim, kujawsko-pomorskim oraz małopolskim – to z tych regionów napływa najwięcej wniosków.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości