PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Masz Plusa? Zapłać komórka

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/masz-plusa-zaplac-komorka-1903.html
QR Code
Masz Plusa? Zapłać komórka

Michał Gruszka, 11 września 2007, 21:20
Tagi: Plus, Polkomtel

Od dziś rusza pierwsza na polskim rynku usługa umożliwiająca dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, zaoferowana przez Polkomtel - operatora sieci Plus, oraz spółkę mPay - twórcę innowacyjnej technologii. "Zapłacić telefonem" można już m.in. w restauracjach McDonald's czy zamawiając pizzę w sieci Telepizza. W pierwszym etapie usługa dostępna będzie dla użytkowników marek Plus, Simplus i Sami Swoi.

Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A. powiedział:

Jesteśmy świadkami otwarcia nowego rozdziału w rozwoju usług telefonii komórkowej. To jest doskonały moment na wprowadzenie tej usługi - stajemy się coraz bardziej wyedukowanym społeczeństwem, dynamicznie wzrasta poziom naszego PKB. Jestem przekonany, ze mobilne płatności to usługa, która przyczyni się do rozwoju biznesu w Polsce, bowiem każde ułatwienie w przepływie środków finansowych, towarów i usług powoduje rozwój oraz pozytywnie wpływa na wzrost gospodarczy. Uczestnictwo w tym projekcie niesie za sobą zarówno korzyści wizerunkowe, jak i finansowe.Nasza oferta jest alternatywnym systemem płatniczym, który został stworzony w odpowiedzi na nowe potrzeby użytkowników, wynikające z ich rosnącej mobilności - podkreślił Dariusz Boduch, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Usług Polkomtel S.A. - Usługa umożliwia dokonanie płatności za pomocą telefonów komórkowych, podobnie jak przy użyciu kart płatniczych. Transakcje mogą być realizowane zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak i przez Internet.


System zapewnia obsługę wszystkich istniejących na rynku modeli telefonów komórkowych. Jego wdrożenie jest dzięki temu tanie i nie wymaga od użytkowników ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykorzystanie najnowszej technologii NFC (near fields communication), zaprojektowanej pod kątem obsługi mobilnych płatności, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji transakcji. Początkowo usługa "zapłaty telefonem" będzie dostępna przede wszystkim na rynku mikropłatności, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone.


Henryk Kułakowski, Prezes Zarządu mPay S.A. powiedział:
Mamy ambitne plany. Naszym celem jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym we współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz bankami. Potencjał rozwoju usługi w zakresie oferowania szerokiej gamy produktów finansowych jest ogromny - zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Zgodnie z prognozami, w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie korzystać około 9 milionów użytkowników telefonów komórkowych.

Źródło: Plus, telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości