PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mega przyspieszenie w INEA

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mega-przyspieszenie-w-inea-794.html
QR Code
Mega przyspieszenie w INEA

Piotr Baranowski, 4 kwietnia 2007, 13:50
Tagi: INEA, Internet

Kilkukrotnie szybszy Internet przy zachowaniu obecnych cen, 8 pakietów internetowych z nowymi, wyższymi prędkościami, przepustowość 1 Mbps za 59 zł, a dodatkowo nowe prędkości: 4, 5 i 6 Mbps – to najnowsza oferta Grupy INEA. Od 6 kwietnia INEA w prezencie świątecznym wprowadza nową ofertę stałego, szerokopasmowego i nielimitowanego dostępu do internetu.

Przedstawiciele Grupy INEA skupiającej największych wielkopolskich operatorów sieci kablowych poinformowali o zmianie oferty w zakresie dostępu do sieci Internet. Zmiana polega na zasadniczym, bo aż dwukrotnym, zwiększeniu przepustowości łączy dla wszystkich (obecnych i nowych) abonentów.

Obecnie z usług Internet Cable Provider sp. z o.o. (ICP) korzysta już blisko 40 tysięcy internautów, co w stosunku do ponad 100 tys. grona abonentów telewizji kablowej INEA stanowi najwyższy odsetek w kraju wśród operatorów świadczących usługi kablowe. „Zaufanie jakim od lat darzą nas nasi Abonenci jest dla nas źródłem olbrzymiej satysfakcji i nieustannie motywuje nas do podnoszenia jakości naszych usług” – mówi Janusz Kosiński Prezes Zarządu ICP. Spółka oferuje dostęp do sieci już od ponad 7 lat.

Pakiety usług z nowymi, zwiększonymi dwukrotnie przepustowościami, są dedykowane wszystkim internautom korzystającym z dostępu do sieci za pośrednictwem INEI – zarówno tym obecnym jak i nowym (o ile tylko znajdują się w zasięgi sieci). Przyspieszenie zostanie dokonane w pełni automatycznie, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi formalnościami i obejmie wszystkich abonentów. Wystarczy tylko zrestartować modem, aby już w czasie nadchodzących Świąt cieszyć się szybszym połączeniem z siecią. Pomimo wprowadzonych zmian ceny wszystkich pakietów pozostały na dotychczasowym poziomie – zwielokrotnieniu uległy jedynie transfery danych.

Przykładowo – w najnowszej ofercie Grupy INEA łącze o przepływności 1 Mbps (Pakiet Optima) można posiadać już za zaledwie 59 zł/mies. brutto, a 2 Mbps za 79 zł/mies. co wydaje się być obecnie najatrakcyjniejszą ofertą w kraju. Podane ceny nie sa cenami promocyjnymi – jedyne czego operator oczekuje w zamian to podpisanie umowy na 18 miesięcy, co przy tak niskiej cenie wydaje się warunkiem rozsądnym. Jeszcze lepszą ofertę INEA kieruje do swoich stałych klientów (którzy nie korzystają obecnie z żadnej promocji) – ci abonenci oprócz automatycznego podwojenia przepustowości w tej samej cenie mogą dodatkowo skorzystać z promocji „Przyspieszenie”, którą szczególnie dla nich operator utrzymał na kolejne miesiące. W szczególnym przypadku abonent może bez żadnej dopłaty zwiększyć przepustowość aż 8-krotnie – w takim przypadku INEA oczekuje zaledwie przedłużenia umowy na kolejne 12 miesięcy.

Dla przykładu: pani Ania przed rokiem kupiła Pakiet Classic (128/56 kbps). Obecnie płaci co miesiąc 59 zł. Po wprowadzonych przyspieszeniach Pani Ania będzie dysponować łączem o przepustowości 256/96 kbps. Jeśli jednak zdecyduje się podpisać umowę na czas określony (tylko 12 miesięcy) to w tej samiej cenie 59 zł za miesiąc będzie mogła korzystać z Pakietu Optima (1Mb/256 kbps). Prędkość jej Pakietu faktycznie wzrośnie aż 8 razy(!).

Na tym nie koniec zmian – dla Klientów potrzebujących szczególnie szybkiej wymiany danych wprowadzone zostało do oferty nowe łącze o przepustowości 6 Mb (Pakiet VIP) z prawdopodobnie najwyższym w tego typu usługach transferem „w górę sieci” bo aż 512 kbps.

Szczegóły oferty prezentuje tabelka:

Abonenci Grupy INEA korzystający z usług internetowych, poza podnoszonymi od kilku lat prędkościami w obu kierunkach (downstream/upstream), mają dostęp do sieci za pośrednictwem bardzo nowoczesnej infrastruktury. Szkielet sieci został ostatnio przebudowany i posiada pojemność 10 Gbps. INEA posiada też bezpośrednie światłowodowe łącza do światowej sieci zrealizowane m.in. przez Telię, Global Crossing i ATM, w kraju posiada styki z m.in. z POL-34 (sieci akademickie), TP S.A. oraz wymienia ruch z pozostałymi operatorami Internetu w specjalnych punktach wymiany ruchu. W sieci INEA nie ma też miejsca (poza eliminowanymi na bieżąco incydentami) zjawisko tzw. overbookingu, czyli wyższego zapotrzebowania na pasmo aniżeli pojemność sieci. W praktyce oznacza to, że z każdego modemu abonenckiego wychodzi na zewnątrz taka przepustowość jaka została zadeklarowana w umowie. Operator nigdy nie ograniczał też ilości transmitowanych danych – dostęp do Internetu „od zawsze” był nielimitowany. Aby zapewnić tak wysokie parametry usług INEA posiada obecnie łącza do sieci zewnętrznych o całkowitej przepustowości ponad 3 Gbps.

INEA to marka jaką powołali do życia najwięksi Wielkopolscy operatorzy kablowi (Telewizja Kablowa Poznań S.A., PUT Koma S.A. i RTK Elsat Sp. z o.o.) oraz Internet Cable Provider Sp. z o.o. dostawca usług telekomunikacyjnych. Marka INEA gwarantuje najwyższej jakości dostęp do telewizji analogowej oraz cyfrowej, szerokopasmowego internetu, telefonu stacjonarnego oraz wielu innych nowoczesnych usług stworzonych z myślą o Klientach indywidualnych i biznesowych. Z usług telewizyjnych świadczonych przez firmy zrzeszone pod marką INEA korzysta ponad 100.000 Abonentów z czego ponad 10.000 stanowią Klienci nowoczesnych usług telewizji cyfrowej. INEA to także dostęp do szerokopasmowego internetu, przy wykorzystaniu sieci kablowej. Obecnie z usług internetowych korzysta ponad 38,5 tys. Klientów. W maju 2006 roku uruchomiona została usługa telefonii, która cieszy się coraz bardziej rosnącym zainteresowaniem wśród naszych Abonentów. Obecnie korzysta z niej już kilka tysięcy osób.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości