PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > "Merytoryczność w Sieci" - podsumowanie pierwszego tygodnia

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/merytorycznosc-w-sieci-podsumowanie-pierwszego-tygodnia-5202.html
QR Code
"Merytoryczność w Sieci" - podsumowanie pierwszego tygodnia

Piotr Baranowski, 10 grudnia 2008, 21:40 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 10 grudnia 2008 o 21:45)
Tagi: Konkurs, PasjaGSM

W pierwszym tygodniu konkursu pojawiło się ponad 500 komentarzy. Z nich wszystkich wybraliśmy cztery, które w naszym przekonaniu zasługują na wyróżnienie.

Merytorycznych i wartych wyróżnienia komentarzy było tak dużo, że wybór był naprawdę trudny. Oprócz przyznanych nagród postanowiliśmy dodatkowo pogratulować wkładu kilku czytelnikom, którzy na to zasłużyli: krzychu.pl, julka88, MariOO, Sundance_kid, andrea.

Niestety zgodnie z regulaminem nie mogliśmy brać pod uwagę komentarzy, które nie zawierały adresów mailowych.

55zł od Sferia

Brzoskwinkaa w "Ekologia w reklamówkach i kopertach" - 2.12.2008 @ 08:01

Ekologia jest bardzo ważna, tylko nie za bardzo zdajemy sobie z tego sprawę. Zyjemy chwila i nie myślimy o tym, ze nasze potomstwo może po prostu nie mieć gdzie żyć. Wysoka emisja gazów cieplarnianych, niedbałość o naturalne zasoby Ziemi to grzechy na porządku dziennym, a wystarczy tak niewiele: zakręcać wodę podczas golenia czy mycia zębów; drukować dwustronnie, wyłączać sprzęt kiedy go nie używamy; myć samochód w myjni aby nie zanieczys***** wód gruntowych itp. Niestety aktualnie sprawy ekologii traktuje się na zasadzie tzw. strategii końca rury oznacza to, że ludzie uważają, ze mozna śmiecić, bo smieci w nowoczesny sposób się utylizuje itd. A to, ze TP SA zaczęła "zyć" ekologicznie to może bardziej na pokaz i dla mniejszych kosztów niż z myśli o środowisko, bo tak naprawdę w biurowcu TP nie drukuje się dwustronnie, nie oszczędza się prądu... Prędzej czy później bez zmiany polityki ekologicznej czeka nas najgorsze... śmierć bo doprowadzimy swiat do stanu nieuzywalności!

Bramka VoIP od FreecoNET



julka88 w "Wygraj Seata Ibiza w Play" - 08.12.2008 @ 23:32


Kolejny, moim zdaniem celny, zabieg mający na celu pozyskanie nowych klientów. Możliwość wygrania takiego auta, za kilka sms'ow pobudza wyobraźnię. A do tego aż 100 nagród dodatkowych. To wszystko wpływa na podświadomość i zachęca do spróbowanie swych sił. W tym momencie przeciętny konsument, szybko i chytrze wylicza sobie, że opłaca się wydać kilka złotych na starter i na sms'y, gdy na końcu batalii czeka upragnione, lśniące auto. I właśnie na to liczy Play - że ludzie "rzucą się" na startery z myślą "kupię tylko na ten konkurs, a potem wyrzucę". Prawda jest taka, że nie tylko nie wyrzuci, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie tego nowego numeru używał częściej i częściej, aż w końcu nieświadomie stanie się kolejnym abonentem play... W końcu żadna firma, nie jest organizacją charytatywną rozdającą na prawo i lewo samochody i inne nagrody.


Starter od Play



rafikiii w "Wybory w internecie w 2010" - 4.12.2008 @ 12:12


Świat idzie do przodu. Codziennie wymyślane są nowe "nowinki". Ja jednak nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, zwłaszcza przy głosowaniu. Pewnie będzie to bardziej opłacalne, chociaż, czy aby na pewno? Patrząc na wszystko co się dzieje na świecie, można by powiedzieć, że znów w przetargu wygrają ludzie którzy mają "plecy"... Ponadto tego typu systemy do głosowania są zawodne o czym mogliśmy się przekonać choćby przy ostatnich wyborach prezydenta Stanów Zjednoczonych... Zatem skoro zawiodły maszyny, e-głosowanie również może okazać się mało skuteczne... A co jeśli programiści zostawią jakąś lukę? Zdarza się przecież nawet najlepszym, choćby Microsoft przy każdym wydaniu nowego systemu zawsze popełni jakiś błąd który hakerzy są w stanie wykorzystać... Czy zatem tego typu rozwiązania są dobre? Czy my ludzie na całym świecie idąc za rozwojem techniki, internetu, na prawdę nie możemy poświęcić chwili na wyjście z domu i oddanie głosu? Nie popieram tego typu rozwiązań....


Doładowanie konta od FreecoNet



Po przeczytaniu opinii Joanny G. byłem zmuszony do ponownej lektury artykułu w celu wyszukania zdań świadczących o tym, że artykuł jest reklamą Google Earth.
Pomimo samych negatywnych zdań na temat GE muszę się zgodzić z opinią poprzedniczki, że może to uchodzić w pewnym sensie za reklamę. Jednakże stwierdzenie "nie ważne co o Tobie mówią,ważne żeby mówili" kompletnie nie pasuje do firmy Google, która zdobyła swoją światową pozycję dzięki solidnym i co najważniejsze przydatnym i ułatwiającym codzienne życie produktom.
Skupiając się na artykule uważam, że Google wykonało świetną pracę tworząc Google Earth a jednocześnie milowy krok w spełnieniu zadeklarowanej przez siebie misji jaką jest 'skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi'.
Puentując swoją wypowiedź posłużę się słowami Abrahama Lincolna, które są uniwersalne w wielu dziedzinach naszego życia - nie tylko w polityce.
"Polityk jest odpowiedzialny za statek, nie za fale"
reklama

Ostatnie opinie internautów

beataa122 11.12.2008 @ 17:34
janykiel...nikt nie mówi,że nie masz racji...Umówmy się,że na to właśnie(między innymi)oczywiście liczyli organizatorzy konkursu,wiele osób dodających komentarze liczy też,ze ich wartość zostanie dostrzezona i doceniona...ale ja nie to miałam na myśli;)moja wypowiedz zmierzała trochę w innym kierunku....Ja równiez cieszę się,że są miejsca w sieci gdzie można skonfrontować swoją opiinię z poglądami innych w kulturalny sposób...i PRZY OKAZJI zostać nagrodzonym...pozdrawiam zatem i powodzenia
kubawolsza 11.12.2008 @ 23:03
Uważam ,że "Merytoryczność w Sieci" jest bardzo dobrą promocją szeroko pojętejkultury internetowej.Pozwala na tematyczne odpowiedzi i dyskusje internautom.Dzięki ocenie przez serwis i dodatkowym nagradzaniu poprawności składniowej oraz rzeczowej dodawanych komentarzy, uczy użytkowników serwisu oraz każdego kto odwiedzi witrynę poprawnej pisowni oraz pokazuje jak naprawdę powinny być komentowane internetowe artykuły, po ich publikacji.Strzał w dziesiątkę!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 9 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16