PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > "Merytoryczność w Sieci" - podsumowanie trzech kolejnych tygodni

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/merytorycznosc-w-sieci-podsumowanie-trzech-kolejnych-tygodni-5304.html
QR Code
"Merytoryczność w Sieci" - podsumowanie trzech kolejnych tygodni

Piotr Baranowski, 6 stycznia 2009, 14:34 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 7 stycznia 2009 o 08:48)
Tagi: Konkurs, PasjaGSM

Z wszystkich komentarzy, które pojawiły się w dniach 15 grudnia - 4 stycznia wybraliśmy aż dziewięć!, które w naszym przekonaniu zasługują na wyróżnienie.

15 grudnia - 21 grudnia

55zł od Sferia

doroteczka - 2008-12-18 18:44 w mBank: konto ważne przez rok bez doładowa powiedziała:

mBank jako operator, jak każdy inny na początku potrzebuje czasu, aby się przebić, zostać zauważonym wśród długodziałającej już konkurencji. Ma duże szanse ponieważ oferty wydają się być bardzo atrakcyjne. Jak dla mnie np. promocja z aktywnym kontem przez cały rok jest ogromnym plusem, jedną z najważniejszych rzeczy zaraz po stawkach, które też wydają się być kuszące. Jeszcze nie tak dawno istniały trzy, znane właściwie każdemu, krajowe sieci komórkowe. Aż do czasu, kiedy w zawrotnym tempie zaczęły pojawiac się nowe. Próbowały pozyskać ogromną popularność, jednak w większości przypadków, bez wielkich sukcesów. Jak będzie z mBank mobile? Zobaczymy. Dorównanie ogromnej konkurencji z wieloletnim doświadczeniem jest nie lada wyzwaniem. Ilość wciąż pojawiających się na rynku, nowo założonych sieci komórkowych jest dużą przeszkodą, siła przebicia musi być tym większa. Natomiast popularność mBanku jako długostażowej, renomowanej firmy i jak narazie bardzo atrakcyjna oferta, to ogromne plusy.

Bramka VoIP od FreecoNETnick_tymczasowy - 2008-12-22 00:42 w Nowa usługa w Orange - ubezpieczenia podróżne przez sms powiedział:
Świetny pomysł. Prosto, szybko i przyjemnie chciałoby się rzec.Dla wielu wybawienie-nie trzeba tracić czasu na wyprawę do agenta, można zostawić wszystko na ostatnią chwilę a nawet zapomnieć się ubezpieczyć przed wyjazdem i zrobić to już po rozpoczęciu podróży.Dla innych-nowy sposób na wyciągnięcie pieniążka z naszych portfeli.I jedni i drudzy mają rację. De facto załatwiając sprawę smsem nie zapoznajemy się z regulaminem ubezpieczenia, który gdzieś musi być zapisany.I w przypadkach spornych to właśnie on stanowić będzie podstawę do rozstrzygnięcia kwestii spornych. Wykupując ubezpieczenie zgadzamy się z owym zapisem, którego właściwie nie znamy. Możemy co najwyżej mieć nadzieję na przychylność ze strony ubezpieczyciela. A czyją matką jest nadzieja? To wszyscy dawno już wiedzą. Jednak znajdując się w sytuacji owego zapominalskiego, który przed wyjazdem się nie ubezpieczył może warto jednak sięgnąć po te rozwiązanie. Nawet gdyby miało to być wyłącznie dla uspokojenia własnego sumienia.

Starter od Playpioytrula - 2008-12-17 18:18 w Prezes UKE w radiu PIN powiedział:
Słyszałem ten wywiad i skusiłem się komentarza. Głośno mówiło się o podzieleniu TP, by zwiększyć zyski. Niektórzy doszukiwali się w tym sporów i walki o władzę. Okazało się, że będzie wydzielona specjalna jednostka organizacyjna z TP, która będzie nastawiona na dużeeee zyski i mobilizacje swoich pracowników, czyli zapewne przysłowiowy kij i marchewka. Dla klienta ma się nic nie zmienić, ale ponoć konkurencja ma się bać! TP chce wprowadzić nowe usługi i się unowocześnić, ale pewnie po reorganizacji długo nie dojdzie do siebie. Powstaną dodatkowe organa nadzorujące i przybędzie administracji dla kolejnego tworu. I jak tu ma być taniej?

22 grudnia - 28 grudnia

Starter od Playraf56 - 2008-12-28 22:22 w Książka telefoniczna dodatkiem do Wyborczej powiedział:
Nie jestem zbytnim entuzjastą kupowania "gadżecików" dołaczonach do gazet i czasopism,wręcz tego nie cierpię.Domyślam sie,że wielu z was też ma takie odczucia z oczywistych powodów.Jeśli chodzi o czasopisma(szczególnie kobiece) typu Pani domu,Naj,przyjaciółka i jakie tam jeszcze są,to co rusz można napotkać jakieś "super dodatki"-jak to reklamują które w efekcie są zwykłą tandetą.W tym momencie przypomniał mi się pewien skecz Kabaretu Młodych Panów jeśli się nie mylę,przedstawiał on właśnie pracę w redakcji jednego z takich kolorowych czasopism :P Pozwolę sobie zacytować fragment tegoż kabaretu: "-szefie dzwonił jakiś facet ma na sprzedaż 500m rury PCV 5cm średnica,-dobra panowie burza mózgów, -mam!potniemy je na małe krążki i do następnego nr dołączymy jako kolczyki albo bransoletki,szef:świetny pomysł" :P . Wracając do głównego wątku wypowiedzi czyli do książki telefonicznej jako dodatku do GW to nie uważam tego za zły pomysł,lepsze to niż para rękawiczek bądź czajnik :P

55zł od Sferiakonrad604 - 2008-12-23 18:07 w GSM900 w Play: Transmisja danych już działa powiedział:
Uważam, że to bardzo dobra decyzja. P4 powinno jak najszybciej uruchomić GSM. BTS-y te mają większy zasięg niż nodeB UMTS. Sieć PLAY bardzo dobrze się rozwija chociaż uważam, że popełniają jeden wielki błąd. Z moich obserwacji wynika, że ludzie z mniejszych miast a nawet wsi nie zmieniają tak często operatora jak ludzie z większych miast. Nie korzystają na co dzień z promocji co daje operatorowi duże zyski (może moje obserwacje są nie obiektywne gdyż telekomunikacja to moja pasja) ale uważam, że GSM to dobre rozwiązanie dzięki któremu PLAY może objąć zasięgiem całą Polskę, także w miejscach gdzie nie ma zasięgu - po prostu w czarnych dziurach.

Bramka VoIP od FreecoNETkrzychu.pl - 2008-12-27 14:28 w Awaria w Play'u? powiedział:
Dziwi mnie taka postawa Play'a. Na wielu forach lub w komentarzach pod informacjami można przeczytać, że coś złego się dzieje z siecią, nie można się do niej załogować, skorzystać z krótkich kodów czy promocji. Uważam, że powinien pojawić się jakiś komunikat prasowy co się złego dzieje, kiedy problemy ustaną bo wygląda na to, ze na razie Play problemu nie widzi. A użytkownicy ponoszą starty z powodu braku możliwości korzystania z telefonów. Sieć, która reklamowała się, że 'ma największy zasięg w Polsce' ma teraz kłopoty. A wystarczyłoby, że Play przyznałby się do pomyłki i w ramach rekompensaty zaoferowałby użytkownikom jakiś darmowy pakiet SMS/MMS. Takie przypadki nie po raz pierwszy zdarzają się zarówno w samym Play'u jak i u pozostałych operatorów jednak użytkownicy mają prawo do rzetelnej informacji. Awarie się zdarzają i pojawiać się będą bo to jest tylko technika, która jest zawodna tak samo jak człowiek który ją stworzył też jest zawodny, bo jest tylko człowiekiem.

29 grudnia - 4 stycznia

55zł od Sferiaaneta - 2008-12-31 15:27 w USA walczą o darmowe SMS-y powiedziała:
Idea z pewnością bardzo nośna i pan senator liczy na sporą promocję swego nazwiska. Każdy przecież woli dostać daną usługę gratis niż za nią płacić. Jednak kwestię płatności za SMSy i wysokości opłat należy chyba pozostawić w rękach rynku i konkurencji pomiędzy operatorami. Tym bardziej, że w przypadku usługi SMS nie płacimy za wykonanie połączenia, ale za przesłanie naszej wiadomości. W jaki sposób to się odbywa? - to znakomitej większości użytkowników komórek po prostu nie interesuje. Uczciwie też trzeba przyznać, że świadczenie usługi SMS wykorzystuje jednak infrastrukturę operatora - urządzenia te ktoś musiał zakupić i zainstalować, a następnie ponosić koszty ich utrzymania i serwisu. Aby istniał kanał S-CCPCH, przez który wysyłany jest SMS, musi przecież istnieć stacja bazowa, która ten kanał obsługuje. Sama komórka w naszej ręce to jednak trochę za mało. :)

Bramka VoIP od FreecoNETrobertos - 2008-12-31 17:04 w Bardzo szybki Internet w całej Polsce powiedział:
Pomysl bardzo dobry ale narazie to tylko pomysl i nic więcej.Tu nie chodzi tylko o duże miasta takie jak Warszawa, Łódź czy Kraków, ale o ogół społeczeństwa, a tak się składa że niektórzy mieszkają w mniejszych miejscowościach lub wręcz na wsi. Na zachodzie to nadal nie problem, aby mieć szerokopasmowy internet - w Polsce przekonałem się, że nawet mieszkając w dużym mieście można mieć problemy z podpięciem neta o ile nie masz tp . I tu raptownie okazuje sie, że jak nie masz kablówki to poza tp zostaje Ci tylko UMTS - który niestety nie wszędzie jest szerokopasmowy. Tutaj znowu patrząc na mapę zasiegu 3G można ustalić ile to procent ludzi ma w ogóle dostęp do szerokopasmowego internetu przez UMTS - bo GSM nie należy do szerokopasmowego. Niestety idąc dalej tym tropem, nadal w miastach można znaleźć też ludzi, którzy wprawdzie mają telefon w tp to nadal nie moga mieć internetu szerokopasmowego bo centrala jest stara czy znowu brak czegoś tam.

Starter od PlayPrzemek89k - 2009-01-03 17:44 w 165 tys. użytkowników MVNO w Polsce powiedział:
Moim zdaniem telefonia mvno zacznie się cieszyć coraz większym powodzeniem. Wynika to z faktu, że często jest tańsza bądź porównywalna do zwykłej sieci gsm, ponadto korzstanie z wirtualnego operatora opłaci się osobom które korzystają sporadycznie z telefonu. Prostym przykładem jest sieć "Carrefour" - robiąc tam zakupy za określoną kwotę dostajemy darmowe minuty do wykorzystania. Jest to atrakcyjna forma bonusu, z której nie sposób nie skorzystać. Ponadto , gdy powstaje nowa wirtualna telefonia często towarzyszy jej duża kampania reklamowa. Podobnie było z siecią "mobilking" która oferowała wiele gratisów np. plakat z nagą kobietą - który miał przyciągnąć męską część korzystających. Uważam że zainteresowania wirtualną telefonią nie jest chwilowe i że w przyszłości będzie popularną formą komunikowania się. Myślę że telefonia wirtualna w połączeniu z szybkim dostępem do internetu, licznymi dodatkami w postaci usług np. darmowe rozmowy z tej samej sieci stanie się alternatywą gsm.
reklama

Ostatnie opinie internautów

aneta 18.06.2009 @ 12:27
Pol roku wlasnie mija...
Jaki cel mial konkurs? Mam nadzieje, ze PR Wam sie poprawil. Zegnam

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 6 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości