PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Miejski Ethernet tp w jednej sieci

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/miejski-ethernet-tp-w-jednej-sieci-4666.html
QR Code
Miejski Ethernet tp w jednej sieci

Michał Gruszka, 9 lipca 2008, 12:22
Tagi: Internet, Orange, Orange Free

Od dziś klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z 16 największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu tp, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.

Dzięki połączeniu miejskich sieci Ethernet w jedną całość klienci mający oddziały firmy w różnych miastach, mogą korzystać z transmisji danych o prędkości do 1 Gb/s - z gwarancją dostarczenia zakupionego pasma - przez całą dobę, szczególnie w godzinach szczytu.

Miejski Ethernet tp to niezawodna i bardzo szybka - od 1 Mb/s do 1 Gb/s - transmisja danych oraz dostęp do internetu, działająca zgodnie ze standardami Metro Ethernet Forum, międzynarodowej organizacji non-profit, która odpowiada za tworzenie standardów, według których pracują sieci operatorskie Metro Ethernet. W Polsce, w jej zasięgu obecnie znajdują się: Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Usługa jest przeznaczona głównie dla dużych i średnich spółek. Szczególnie atrakcyjna jest dla firm, które muszą z różnych lokalizacji szybko i niezawodnie korzystać ze zintegrowanych aplikacji biznesowych, multimedialnych środków komunikacji czy ofert data center.

Dzięki bardzo wysokim parametrom transmisji, w technologii Ethernet możliwe jest prowadzenie wideo i telekonferencji, korzystanie z transmisji multimedialnej oraz wideotelefonii.

Mechanizmy zastosowane w miejskim Ethernecie tp usprawniają administrowanie sprzętem informatycznym, który komunikuje się ze sobą tak, jakby był w jednej sieci LAN. Pozwala to na znaczne uproszczenie sieci informatycznych i obniżenie kosztów ich eksploatacji.
TP zapewnia pełen outsourcing usługi, dostarcza sprzęt sieciowy, monitoruje działanie sieci, zapewnia serwis i wsparcie techniczne ze strony najlepszych specjalistów.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości